آزمایش آنلاین

ماندگاری مواد مخدر در ادرار و خون

ماندگاری مواد مخدر در بدن وابسته به میزان مصرف فرد است. در واقع اگر دارو های دیگری همزمان با مواد مخدر مصرف شود وابسته به متابولیسم بدن است. در ادامه می خواهیم ماندگاری مواد مخدر در بدن را برای شما بیان نماییم و در نتیجه متوجه شویم که اصلا مواد مخدر تا چه زمانی در بدن و در خون باقی می ماند. پس با آزمایش آنلاین بهترین سامانه ارائه خدمات آزمایش در محل همراه ما باشید.

ماندگاری تریاک در تست اعتیاد

ماندگاری الکل در ادرار چند وقت است؟

الکل: مدت زمان ماندگاری الکل در ادرار 3 تا 5 روز است و در خون حدود 10 تا 12 است باقی می ماند. همچنین جالب است بدانید که الکل حدود 90 روز در تست خون قابل تشخیص است و در نتیجه آزمایش ها به خوبی دیده می شود.

آمفتامین و باربیتوارت تا چند روز در ادرار ماندگار است؟

آمفامتین

مدت ماندگاری آمفامتین در ادرار 3 تا 5 روز و در خون 12 ساعت و بیش از 90 روز با تست مو ماندگار و قابل تشخیص است.

باربیتورات ها

این نوع از مواد مخدر حدود 2 تا 4 روز در ادرار و 1 تا 2 روز در خون و بیش از 90 روز با تست مو قابل تشخیص است.
ماندگاری ماریجوانا و تشخیص آن در آزمایش خون

ماریجویانا

این ماده مخدر که بیشتر مصرف کننده های آن جوانان می باشند، پس از مصرف حدود 7 تا 30 روز در ادرار باقی می ماند و حدود 2 هفته در خون افراد باقی می ماند و با آزمایش خون قابل تشخیص است. همچنین بیش از 90 روز با تست مو و تست اعتیاد قابلیت تشخیص را دارد.
کوکائین، هروئین و کودئین و زمان ماندگان آن در خون و ادرا

کوکائین

ماندگاری کوکائین در خون تقریبا 2 روز و در ادرار حدود 3 تا 4 روز و بیشتر از 90 روز با تست مو قابل تشخیص است.

کدئین

این نوع از مواد مخدر 1 روز در ادرار و 12 ساعت در خون ماندگار می باشند و با انجام آزمایش خون و ادرار قابل تشخیص است.

هروئین

ماندگاری هروئین در بدن پس از مصرف بدین صورت است که در خون حدود 12 ساعت باقی می ماند و در ادرار حدود 3 تا 4 روز با انجام آزمایش ادرار قابل تشخیص است.

مواد مخدر تا چند روز در خون می ماند

قرص های روان گردان، متادون و مورفین چقدر در تست ادرار قابل تشخیص هستند؟

ال سی دی

این نوع از مواد مخدر تقریبا بیش از 3 روز در تست مو و 1 تا 3 روز در ادرار و 2 تا 3 ساعت در خون افراد پس از مصرف با انجام آزمایش قابل تشخیص است.

قرص اکستازی

قرص اکستازی حدود 1 تا 2 روز در خون و 3 تا 4 روز در ادرار افراد پس از مصرف آن باقی می ماند.

مفتامین(کریستال)

با مصرف مفتامین کریستال حدود 1 تا 3 روز در خون و حدود 3 تا 6 روز در ادرار باقی خواهد ماند و با انجام آزمایش خون و ادرار می توان تشخیص داد که فرد چگونه این نوع مواد مخدر را مصرف نموده اند یا خیر.

متادون

متادون یک نوع مواد مخدر است که با مصرف آن حدود 3 تا 4 روز در ادرار و 24 تا 36 ساعت در خون باقی خواهد ماند.

مورفین

مورفین حدود 6 تا 8 ساعت پس از مصرف در خون باقی خواهد ماند و تقریبا حدود 2 تا 3 روز در ادرار باقی می ماند.

مرفین چند روز از بدن خارج میشود و در ادرار دیده نمی شود

تریاک تا چند روز در خون می ماند؟

به صورت کلی ماندگاری تریاک در ادرار تا چندین روز پس از مصرف قابل تشخیص است و بین 2 الی 10 روز پس از مصرف در ادرار نیز باقی می ماند.
با توجه به اینکه کلیه مخدرها در آزمایش و نمونه گیری ادرار قابل تشخیص است و این تست برای آزمایش ازدواج و آزمایش هایی که برای استخدام در ارگان های دولتی وجود دارد دیده می شود، پیشنهاد می کنیم عدم مصرف را جدی بگیرید و یا انجام یک دوره جدی جهت سم زدایی، بدن خود را از هرگونه مواد مخدر و محرک پاک کنید تا به این صورت به راحتی و بدون نگرانی بتوانید به زندگی عادی خود برگردید.

عوامل تاثیر گذار در تست اعتیاد و مواد مخدر

همه ی ما می دانیم که سیستم بدن هر فردی با دیگری کاملا متفاوت است و توجه نمایید که این عوامل کاملا به طور نسبی بیان شده است. ماندگار مواد مخدر در بدن و آزمایش مواد مخدر طبق موارد زیر ممکن است، قابل تغییر باشد:

میزان سوخت و ساز بدن

جالب است بدانید که هرچه میزان سوخت و ساز بدن فرد بیشتر باشد، دفع مواد مخدر زود تر صورت می گیرد. بنابراین یکی از راه حل هایی که می تواند به زود دفع شدن مواد مخدر از بدن کمک نماید، افزایش متابولیسم بدن است.

سلامت کلی بدن

ثابت شده است که هرچه سلامت بدن فرد مصرف کننده مواد مخدر بیشتر باشد، مواد مخدر زودتر و راحت تر دفع خواهد شد.

سن

جالب است بدانید که مواد مخدر از بدن افراد جوان تر زود تر دفع می شود، زیرا سوخت و ساز آن ها بیشتر است.

سایز بدن

آیا می دانید که مواد مخدر در چربی حل می شود؟ بله همین طور است مواد مخدر در چربی قابلیت حل شدن را دارد، بنابراین هرچه در بدن چربی بیشتر باشد ماندگاری مواد مخدر در بدن نیز بیشتر می شود و دیرتر دفع می شود. همچنین فراموش نکنید که چربی سبب کاهش سوخت و ساز بدن می شود و در نتیجه مواد مخدر دیرتر دفع خواهد شد.

ماندگاری مواد مخدر در خون، متادون چند روز در ادرار میماند

چه عواملی زمان ردیابی مواد مخدر در خون در بدن را تحت تاثیر قرار می دهد؟

حالا که در مورد مدت زمان ماندگای انواع محرک ها و مخدرها صحبت کردیم، بهتر است تا در مورد عواملی که به از بین رفتن هر چه سریعتر اثر مواد مخدر در بدن و ادرار کمک می کند هم نگاهی داشته باشیم.

مصرف زیاد آب، دلیلی بر منفی شدن تست اعتیاد

مصرف زیاد آب به بدن کمک می نماید ادرار رقیق تر شود. البته این مورد برای افرادی پاسخگو است که فرد به میزان کم مواد مخدر مصرف نموده باشد. بدین صورت فرد می تواند یک روز قبل از آزمایش ادرار مقدار زیادی آب بنوشد تا ادرار رقیق تری داشته باشد.
مصرف زیاد آب می تواند تست را مشکوک نماید، زیرا رنگ آن سفید و غیر طبیعی است. بنابراین برای رفع رنگ ادرار نیز می توانید 24 ساعت قبل از آزمایش ادرار چند قرص ویتامین B مصرف نمایید تا رنگ ادرار کمی زرد و طبیعی باشد. بدین صورت می توانید ماندگاری مواد مخدر در بدن را کاهش دهید.

ادرار زیاد، مهم ترین روش دفع مواد مخدر از ادرار

یکی دیگر از روش های دفع مواد مخدر از بدن ادرار زیاد است. با مصرف چای سبز و سیاه، آب قره قاط، آب جعفری، زالزالک، دمنوش قاصدک یکی از موثرترین روش های افزایش ادرار است. طبق تحقیقات انجام شده می توان این گونه بیان نمود که بیشترین متابلوسیم بدن در خواب انجام می شود. بنابراین ادرار بعد از خواب بیشترین میزان مواد مخدر را دارد.
در نتیجه اولین میلی لیتر از ادرار ناشتا دارای بیشترین میزان مواد مخدر است و اگر فرد مواد مخدر مصرف نموده باشد، قطعا جواب آزمایش مثبت خواهد بود. بنابراین سعی کنید اولین ادرار ناشتا خود را مورد آزمایش قرار ندهید.

تاثیر ورزش در کم شدن ماندگاری مواد مخدر در بدن

فراموش نکنید که ورزش در متابولیسم و دفع سموم و مواد تاثیر بسیار زیادی دارد و همچنین سبب افزایش دفع سریع تر مواد می شود.
حرکت های ورزشی که سبب چربی سوزی می شود، باعث خواهد شد مواد مخدر حل شده در چربی ها بسیار سریع دفع شوند، همچنین برای دفع سریع تر و آسان تر سموم از بدن می توانید پاهای خود را در ترکیب آب ولرم ، جوش شیرین و سرکه به مدت نیم ساعت قرار دهید یا می توانید پیاز حلقه نمایید و شب ها زیر جوراب خود قرار دهید و بخوابید. بدین ترتیب می توانید کار سم زدایی در بدن خود را افزایش دهید و ماندگاری مواد مخدر در بدن را کاهش دهید.

مدت زمان ماندگاری مواد مخدر در ادرار

در انتها پیشنهاد می کنیم در صورتیکه به اعتیاد مبتلا هستید، برای انجام آزمایش و تست اعتیاد صادقانه رفتار کنید و روش هایی که موجب می شود ماندگار مخدرها در بدن را کم کند را پس از انجام آزمایش تست کنید و چنانچه مدت زمان طولانی از زمان تست اعتیاد شما می گذرد، حتما برای اطلاع از سلامت بدن خود چند وقت یکبار انجام چکاپ پزشکی را فراموش نکنید.
ما در این مقاله در مورد ماندگاری مخدر ها و محرک ها در بدن اطلاعات لازم و کافی را به شما ارائه دادیم اما چنانچه هنوز هم سوال و یا ابهامی در این زمینه دارید، موارد را در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید تا کارشناسان آزمایش آنلاین بتوانند پاسخگوی سوالات و ابهامات شما باشند.

2 دیدگاه ها

  1. محمود گفت:

    سلام‌ارادت‌مندم‌ یک بار مصرف قرص ب۲ چند روز در ادرار و چند روز در خون ماندگاری داره؟

  2. دلارام گفت:

    سلام ممنون از خدماتتون ولی جوابم با تاخیر اماده شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --