آزمایش آنلاین

ماندگاری مواد مخدر در ادرار و خون

علم بیوشیمی
بیوشیمی
27 تیر 1398
آزمايش پرولاكتين چیست؟
آزمايش پرولاكتين
27 تیر 1398
به چه خدمتی نیاز دارید؟

ماندگاری مواد مخدر در ادرار و خون

ماندگاری مواد مخدر در بدن وابسته به میزان مصرف فرد است. در واقع اگر دارو های دیگری همزمان با مواد مخدر مصرف شود وابسته به متابولیسم بدن است. در ادامه می خواهیم ماندگاری مواد مخدر در بدن را برای شما بیان نماییم.

 1. الکل: مدت ماندگاری الکل در ادرار 3 تا 5 روز است و در خون حدود 10 تا 12 است باقی می ماند. همچنین جالب است بدانید که حدود 90 روز در تست مو قابل تشخیص است.
 2. آمفامتین: مدت ماندگاری آمفامتین در ادرار 3 تا 5 روز و در خون 12 ساعت و بیش از 90 روز با تست مو ماندگار و قابل تشخیص است.
 3. باربیتورات ها: این نوع از مواد مخدر حدود 2 تا 4 روز در ادرار و 1 تا 2 روز در خون و بیش از 90 روز با تست مو قابل تشخیص است.
 4. ماریجویانا: این ماده مخدر که بیشتر مصرف کننده های آن جوانان می باشند، پس از مصرف حدود 7 تا 30 روز در ادرار باقی می ماند و حدود 2 هفته در خون افراد باقی می ماند و با آزمایش خون قابل تشخیص است. همچنین بیش از 90 روز با تست مو قابلیت تشخیص را دارد.
 5. کوکائین: ماندگاری کوکائین در خون تقریبا 2 روز و در ادرار حدود 3 تا 4 روز و بیشتر از 90 روز با تست مو قابل تشخیص است.
 6. کودئین: این نوع از مواد مخدر 1 روز در ادرار و 12 ساعت در خون ماندگار می باشند و با انجام آزمایش خون و ادرار قابل تشخیص است.
 7. هروئین: ماندگاری هروئین در بدن پس از مصرف بدین صورت است که در خون حدود 12 ساعت باقی می ماند و در ادرار حدود 3 تا 4 روز با انجام آزمایش ادرار قابل تشخیص است.
 8. ال سی دی: این نوع از مواد مخدر تقریبا بیش از 3 روز در تست مو و 1 تا 3 روز در ادرار و 2 تا 3 ساعت در خون افراد پس از مصرف با انجام آزمایش قابل تشخیص است.
 9. قرص اکستازی: قرص اکستازی حدود 1 تا 2 روز در خون و 3 تا 4 روز در ادرار افراد پس از مصرف آن باقی می ماند.
 10. مفتامین(کریستال): با مصرف مفتامین کریستال حدود 1 تا 3 روز در خون و حدود 3 تا 6 روز در ادرار باقی خواهد ماند و با انجام آزمایش خون و ادرار می توان تشخیص داد که فرد چگونه این نوع مواد مخدر را مصرف نموده اند یا خیر.
 11. متادون: متادون یک نوع مواد مخدر است که با مصرف آن حدود 3 تا 4 روز در ادرار و 24 تا 36 ساعت در خون باقی خواهد ماند.
 12. مورفین: مورفین حدود 6 تا 8 ساعت پس از مصرف در خون باقی خواهد ماند و تقریبا حدود 2 تا 3 روز در ادرار باقی می ماند.

تست مو - مواد مخدر

عواملی تاثیر گذار در تست اعتیاد و مواد مخدر

همه ی ما می دانیم که سیستم بدن هر فردی با دیگری کاملا متفاوت است و توجه نمایید که این عوامل کاملا به طور نسبی بیان شده است. ماندگار مواد مخدر در بدن و  آزمایش مواد مخدر طبق موارد زیر ممکن است، قابل تغییر باشد:

میزان سوخت و ساز بدن: جالب است بدانید که هرچه میزان سوخت و ساز بدن فرد بیشتر باشد، دفع مواد مخدر زود تر صورت می گیرد. بنابراین یکی از راه حل هایی که می تواند به زود دفع شدن مواد مخدر از بدن کمک نماید، افزایش متابولیسم بدن است.

سلامت کلی بدن: ثابت شده است که هرچه سلامت بدن فرد مصرف کننده مواد مخدر بیشتر باشد، مواد مخدر زودتر و راحت تر دفع خواهد شد.

 • سن: جالب است بدانید که مواد مخدر از بدن افراد جوان تر زود تر دفع می شود، زیرا سوخت و ساز آن ها بیشتر است.
 • سایز بدن: آیا می دانید که مواد مخدر در چربی حل می شود؟

بله همین طور است مواد مخدر در چربی قابلیت حل شدن را دارد، بنابراین هرچه در بدن چربی بیشتر باشد ماندگاری مواد مخدر در بدن نیز بیشتر می شود و دیرتر دفع می شود. همچنین فراموش نکنید که چربی سبب کاهش سوخت و ساز بدن می شود و در نتیجه مواد مخدر دیرتر دفع خواهد شد.

تست ادرار مواد مخدر

کم شدن ماندگاری مواد مخدر در بدن

آب زیاد بنوشید

مصرف زیاد آب به بدن کمک می نماید ادرار رقیق تر شود. البته این مورد برای افرادی پاسخگو است که فرد به میزان کم مواد مخدر مصرف نموده باشد. بدین صورت فرد می تواند یک روز قبل از آزمایش ادرار مقدار زیادی آب بنوشد تا ادرار رقیق تری داشته باشد.

 

اما توجه نمایید که مصرف زیاد آب می تواند تست را مشکوک نماید، زیرا رنگ ان سفید و غیر طبیعی است. بنابراین برای رفع رنگ ادرار نیز می توانید 24 ساعت قبل از آزمایش ادرار چند قرص ویتامین B مصرف نمایید تا رنگ ادرار کمی زرد و طبیعی باشد. بدین صورت می توانید ماندگاری مواد مخدر در بدن را کاهش دهید.

 

ادرار زیاد

یکی دیگر از روش های دفع مواد مخدر از بدن ادرار زیاد است. با مصرف چای سبز و سیاه، آب قره قاط، آب جعفری، زالزالک، دمنوش قاصدک یکی از موثرترین روش های افزایش ادرار است. طبق تحقیقات انجام شده می توان این گونه بیان نمود که بیشترین متابلوسیم بدن در خواب انجام می شود. بنابراین ادرار بعد از خواب بیشترین میزان مواد مخدر را دارد. در نتیجه اولین میلی لیتر از ادرار ناشتا دارای بیشترین میزان مواد مخدر است و اگر فرد مواد مخدر مصرف نموده باشد، قطعا جواب آزمایش مثبت خواهد بود. بنابراین سعی کنید اولین ادرار ناشتا خود را مورد آزمایش قرار ندهید.

 

ورزش

فراموش نکنید که ورزش در متابولیسم و دفع سموم و مواد تاثیر بسیار زیادی دارد و همچنین سبب افزایش دفع سریع تر مواد می شود. حرکت های ورزشی که سبب چربی سوزی می شود ، سبب خواهد شد مواد مخدر حل شده در چربی ها بسیار سریع دفع خواهند شد. همچنین برای دفع سریع تر و آسان تر سموم از بدن می توانید پاهای خود را در ترکیب آب ولرم ، جوش شیرین و سرکه به مدت نیم ساعت قرار دهید یا می توانید پیاز حلقه نمایید و شب ها زیر جوراب خود قرار دهید و بخوابید. بدین ترتیب می توانید کار سم زدایی در بدن خود را افزایش دهید و ماندگاری مواد مخدر در بدن را کاهش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

92 − 83 =

بقیه درباره " آزمایش آنلاین " چه می گویند