پرستار بیمار در منزل

شما می‌توانید با پرکردن فرم زیر، از حضور پرستار بیمار در منزل بهره‌مند شوید تا مطمئن باشید تمام کارهای مراقبتی بیمار عزیز شما، در منزل به خوبی انجام می‌شود.

چرا پرستاری از بیمار در منزل؟

به طور کلی، زمانی که به حضور یک پرستار در منزل نیاز باشد، اهمیت حضور این افراد به مراتب بیشتر مشخص می‌شود. افرادی که با تعهد کافی برای کمک به فرد بیمار در منزل حاضر می‌شوند و کارهای لازم برای مراقبت از او را به عهده می‌گیرند. حضور پرستار بیمار در منزل، یک آرامش خاطر برای سایر افراد خانواده ایجاد می‌کند، چرا که این افراد توانایی انجام خدمات درمانی مناسبی دارند و می‌توانند طبق دستور پزشک، این خدمات را ارائه دهند.

تزریقات داروها، نصب و تعویض سرم، نصب و تعویض سونداز، کمک به حرکت بیمار و ارائه تمرین‌های ورزشی بر اساس نظر پزشک معالج از کارهای تخصصی این گروه است. اما همچنین پرستاران می‌توانند تحویل دارو در زمان مشخص، کمک به بیمار برای میل غذا و صحبت با بیمار را هم انجام دهند و همراه مناسبی در کنار بیمار باشند و او را از جهت روحی کمک کنند.

البته مساله انتخاب پرستار بیمار متعهد و باتجربه کار دشواری است و ما به عنوان یکی از مراکزی که چنین خدماتی را ارائه می‌دهیم، کاملا با این دغدغه آشنا هستیم و تلاش می‌کنیم از بهترین پرستاران آموزش دیده برای اینکار کمک بگیریم. همچنین شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات و اطمینان بیشتر، با گروه پشتیبانی تماس بگیرید و سایر اطلاعات را درباره پرستار بیمار در منزل جویا شوید.

خدمات پرستار بیمار در منزل

پرستاری بیمار شاید به نظر یک موضوع کلی و جامع باشد اما در حیطه پرستاری در منزل، یکی از شاخه‌های مهم و البته بسیار تخصصی است. شاید بتوانیم نقش‌های یک پرستار بیمار را در موارد زیر خلاصه کنیم:

1.وظیفه مراقبت از بیماران در بیمارستان و انجام کار پانسمان و تزریقات، تحویل دارو در زمان مشخص، نصب سونداژ و تعویض آن، انجام تمرینات ورزشی بر حسب نظر پزشک و کمک به حرکت بیمار، در صورتی که دچار ناتوانی حرکتی شده باشد. همچنین تمرین و کار درمانی با بیماران آلزایمری و یا سایر موارد دیگر، از وظایق درمانی پرستار بیمار است.

2. وظیفه مراقبت از بیماران در همه مراحل زندگی و تصحیح عادات غذایی و دارویی. این موضوع نقش مهمی در فرایند بهبود بیمار دارد و پرستار باید بداند چه داروها و مواد غذایی برای بیمار مناسب و یا مضر است.  

3. تلاش علمی و جدی برای پیشگیری از بیماری‌ها. پرستار باید همه تلاش خود را برای جلوگیری از ایجاد عفونت‌های بعد از عمل، زخم بسترهای ناشی از دراز کشیدن طولانی مدت روی تخت و عوارض جانبی که داروها و بیماری‌ها ایجاد می‌کند.

4. نقش آموزش دهنده به افراد جهت رفع نیازهای یادگیری آنها در زمینه مراقبت از بیمار: ممکن است اطرافیان و یا خود بیمار مایل باشند برخی از خدمات درمانی را یاد بگیرند تا در نبود پرستار، خودشان به این امور رسیدگی کنند. پرستار بیمار می‌تواند همه این موارد را با قبول مسئولیت افراد، به آنها آموزش دهد.

5. نقش هماهنگ کننده و ارتباط دهنده بیمار و پزشک: پرستار می‌تواند شرح حال دقیق و علمی از وضعیت بیمار به پزشک دهد تا پزشک بهتر در جریان اوضاع باشد.

6. تحقیق درباره نحوه کاهش تعداد روزهای بستری بیمار و بهبودی هر چه سریعتر و انتقال خواست‌ها و نیازهای بیمار به خانواده او از سایر موارد مهمی است که هر پرستار بیمار کارآزموده‌ای باید از عهده انجام آنها بربیاید.

همچنین سلامت کامل جسمی و روانی، لازمه شغل پرستاری است. پرستار باید عاشق خدمت به انسان‌ها باشد و صبر و علاقه لازم برای این حرفه را داشته باشد. همچنین او باید تسلط روحی و روانی کاملی روی خود داشته باشد تا بتواند در سخت ترین شرایط جسمی و روحی رفتار مناسبی با بیماران و همراهان آنها داشته باشد.

پاسخ به سوالات شما

هزینه خدمات پرستاری بیمار در منزل، بر حسب تحصیلات دانشگاهی پرستار، مهارت‌هایی که دارد، نوع خدماتی که به بیمار ارائه می‌دهد و تعداد ساعاتی که در کنار بیمار خواهد بود، متفاوت است. شما می‌توانید این مساله را از طریق پشتیبانی پیگیری کنید تا با توجه به شرایط خاص شما، به صورت دقیق محاسبه کنند.

خیر هزینه‌ای که برای خدمات پرستار پرداخت می‌کنید، این هزینه را هم شامل می‌شود و دیگر نیازی به پرداخت جداگانه ندارید.

شما می‌توانید برای تزریق دارو در عضله و یا ورید، سرم، تعویض پانسمان، کشیدن بخیه و پانسمان زخم از خدمات پرستاری در منزل استفاده کنید.

چرا که نه. معمولا بیمارانی که در منزل نگهداری می‌شوند، بسته به نوع بیماری ممکن است به پرستار تمام وقت نیاز داشته باشند و این خدمتی است که توسط مجموعه‌های مختلف از جمله آزمایش آنلاین ارائه می‌شود.