تزریقات در منزل

شما می‌توانید با ثبت درخواست خود برای انجام انواع تزریقات عضلانی، وریدی و یا سرم تراپی، فرم زیر را پرکنید تا در اسرع وقت، متخصصین آزمایش آنلاین در محل حاضر شوند و خدمت مورد نظر را انجام دهند.

تزریقات در منزل

۱۲۰,۰۰۰ تومان

۱۲۰,۰۰۰ تومان

۱۹۰,۰۰۰ تومان

با ثبت درخواست خود یک مشاوره رایگان پزشکی 10 دقیقه ای هدیه بگیرید

تصویر تزریقات در منزل

تزریقات و سرم تراپی در منزل

اگرچه به صورت ناخودآگاه تزریق هر نوع آمپول و یا سرمی، نوعی ترس و دلهره برایمان دارد، اما افراد زیادی از کودک تا سالمند، انواع تزریقات را در طول زندگی نیاز دارند؛ از انواع آمپول‌های ویتامین گرفته تا انواع مسکن ها و سرم های دارویی. 

انواع تزریقات عضلانی و وریدی، هر دو دارای جذب 100% هستند و سرم، تزریق مواد مختلف به داخل رگ‌های خونی است و معمولا در موارد اضطراری‌تر تزریق می‌شود. برای مثال، افرادی که افت فشار خون ناگهانی تجربه می‌کنند، با سرم تراپی در مدت زمان کمتری بهبودی پیدا می‌کنند. 

اگر به هر یک از انواع تزریقات (مانند تزریق وریدی و تزریق عضلانی) و سرم تراپی نیاز دارید، می‌توانید با اطمینان خاطر، این خدمت را از آزمایش آنلاین درخواست دهید تا متخصصین کارآزموده در محل شما حاضر شوند و تزریقات را انجام دهند.

تزریقات در منر

انواع تزریقات و اهمیت تزریقات اصولی

تزریقات داروها، مسکن‌ها و مکمل‌های دارویی به طور معمول به سه روش انجام می‌شود:

تزریق عضلانی یا داخل عضله: در تزریق عضلانی، توصیه می‌شود دارو اگر دارو سرد است، تا حدی گرم شود. پس از آن، متخصص باید سرنگ را از بسته خارج و آمپول را باز کند و دارو را با استفاده از آن، وارد سرنگ کند. گاهی ممکن است، درب آمپول چوب پنبه‌ای باشد و نیدل یا سوزن به راحتی و درستی در آن فرو نرود. در این صورت بهتر است، نیدل تعویض شود، زیرا این امکان وجود دارد که به اندازه کافی تیز نباشد. پس از تعویض نیدل، هوای اضافه آن حتما خالی می‌شود. محل مورد نظر تزریق مشخص و قبل از انجام آن، با استفاده از پنبه‌ای الکلی، محل مورد نظر ضدعفونی می‌شود.

در نهایت، فرد متخصص به آرامی دارو را به بدن تزریق می‌کند. از تکان دادن سرنگ بر روی بدن باید اجتناب کرد. بعد از اتمام تزریق، پنبه الکلی دوباره در کنار سوزن قرار داده می‌شود و به آرامی بیرون کشیده می‌شود. در آخر، تمامی بخش‌های نیدل دور انداخته و دست‌ها با آب و صابون شسته می‌شود.

تزریق زیر جلدی Subcutaneous یا بافت زیرجلدی، بافتی همبند وغني از بافت چربي است. خون‌رسانی در این ناحیه کم است. به همین علت جذب دارو در این بافت نسبت به عضله، با سرعت کمتری اتفاق می‌افتد. اگر این تزریق را با تزریق عضلانی مقایسه کنیم، جذب دارو در بافت زیرجلدی طی 20 الی 30 دقیقه، و در عضله 5 الی 10 دقیقه اتفاق می‌افتد.

در این نوع تزریقات، اغلب از نیدل‌های 2 میلی‌متری و یا کوچک‌تر با طول 1.5 سانتیمتر استفاده می‌شود. تزریق زیرجلدی را می‌توان در هر نقطه از بدن انجام داد، اما قسمت فوقاني خارجي بازو، جلوي ران، روي شكم و روي کتف‌ها رایج‌ترین نقاط برای این نوع تزریق است.

نحوه انجام این تزریق به این گونه است، که فرد متخصص با انگشتان یک دست، چینی به پوست داده و آن را نگه می‌دارد. سپس، حدود 2 میلی‌لیتر از دارو را تزریق می‌کند. باید توجه داشت، که در تزریق زیرجلدی نباید بیش از 5 میلی‌لیتر تزریق صورت گیرد.

تزریق وریدی: در این تزریق، فرد متخصص تلاش می‌کند ورید مناسب را پیدا کند تا دارو را به جریان خون تزریق کند. برای انجام این نوع از تزریق باید در ابتدا ورید را با استفاده از دست لمس کرد و بالای آن را به آرامی فشار داد (علت وارد آوردن فشار، نزدیک‌تر شدن ورید به سطح پوست است). در این مرحله، فردی که تزریقات را انجام می‌دهد با یکی از انگشتان به مدت 20 الی 30 ثانیه بر روی ورید به آرامی ضربه می‌زند. این ضربات منجر به انبساط ورید شده و رویت آن را آسانتر می‌کند. در آخر نیدل را وارد کرده و دارو در جهت جریان خون، تزریق می‌شود.

اما انجام تزریقات، نیاز به رعایت اصول و قواعد بهداشتی است که برخی از آنها را اشاره کرده‌ایم:

برای انجام تزریقات حتما باید از نیدل و سرنگ‌های دسته اول، تمیز و بهداشتی استفاده کرد. در غیر این صورت، احتمال بروز عفونت بالاست. همچنین سلامت فرد بیمار نیز مورد تهدید قرار می‌گیرد. اشتباهاتی از این دست که به ظاهر ساده هستند، منجر به بروز بیماری‌های جدی از قبیل هپاتیت و ایدز خواهد شد.

تیم در نظر گرفته شده برای انجام تزریقات در منزل باید شامل افرادی متخصص، حرفه‌ای و با تجربه باشند. علاوه بر این، لازم است، دارای مدارک معتبر از دانشگاه‌های پزشکی معتبر کشور نیز باشند.

در هنگام تزریق، توصیه می‌شود که تمامی لوازم مورد نیاز در دسترس سلامتیار باشند. این وسایل شامل داروی مورد نظر، سرسوزن‌، سرنگ، پنبه، الکل و مواد ضدعفونی کننده می‌باشد.

به منظور مرور دوباره این نکته، باید گفت، نیدل‌ها و سرسوزن‌ها باید پلمپ باشند و تحت هیچ شرایطی، کاور استریل آنها آسیب ندیده باشد.

پاسخ به سوالات شما

تست کرونا تست کرونا آیا برای انجام تزریقات، به نسخه نیاز است؟
معمولا تزریقاتی مانند آمپول‌ها و سرم‌‌های دارویی، به طور حتم، به نسخه پزشک نیاز دارند.
تست کرونا تست کرونا آیا تجهیزات تزریقات، مانند آمپول و سرم هم از آزمایش آنلاین آورده می‌شود؟

خیر. به طور معمول متخصصی که برای انجام تزریقات در محل حاضر می‌شود، با پوشش بهداشتی بوده و مواردی مانند پنبه الکلی را به همراه دارد.

تست کرونا تست کرونا آیا سرم تراپی برای افرادی که ورید ناواضحی دارند، انجام می‌شود؟

بله انجام می‌شود. متخصصینی که کار تزریقات وریدی را انجام می‌دهند، با تجربه هستند و می‌توانند رگ‌های کوچک و ناواضح را هم شناسایی کنند تا تزریقات لازم انجام شود.

تست کرونا تست کرونا آیا هزینه ایاب و ذهاب برای تزریقات و سرم درمانی، جداگانه محاسبه می‌شود؟

خیر. هزینه‌ای که در این صفحه مشاهده می‌کنید، هزینه کامل به همراه هزینه ایاب و ذهاب است