تزریقات در منزل

در چندین بیماری مختلف، نیاز به تزریق دارو یا سرم ضروری است که از میان آن‌ها می‌توان به دیابت، بیماری کبدی، بیماری قلبی یا هر بیماری قلبی عروقی، سکته مغزی، ضعف سیستم ایمنی بدن، بیماری ریوی، HIV، بیماری کلیوی و بسیاری دیگر از بیماری‌ها اشاره کرد. از سوی دیگر، دریافت خدمات تزریقات و تزریق سرم در منزل می‌تواند به شما در دریافت واکسن، داروهای درمانی، داروهای ضدبارداری و سایر داروهای درمانی در بدنتان کمک کند.

با ثبت درخواست خود یک مشاوره رایگان پزشکی 10 دقیقه ای هدیه بگیرید

مزایای تزریقات در منزل

دریافت خدمات تزریقات و تزریق سرم در منزل توسط پرستاران آموزش‌دیده و مجرب می‌تواند مزایای متعددی برای شما داشته باشد. یکی از مراکزی که چنین خدماتی را به‌صورت حرفه‌ای ارائه می‌کند، آزمایش آنلاین است که از طریق استفاده از خدمات مجموعه می‌توانید از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند شوید. در ادامه با چند مورد از مهم‌ترین مزایای تزریقات و تزریق سرم در منزل آشنا می‌شوید.

روش‌های مختلف تزریق در تزریقات و تزریق سرم در منزل

تزریق برای کاربردهای پزشکی، فرایندی است که در آن یک سوزن یا سرنگ ناحیه کوچکی از پوست شما را سوراخ می‌کند تا از طریق آن، داروها برای اهداف درمانی وارد بدن شما شوند. پرستار آموزش‌دیده می‌تواند در خدمات تزریقات و تزریق سرم در منزل، تزریق را به‌درستی و با خیال راحت انجام دهد. روش‌های تزریق متفاوت است و بسته به شرایط شما یا دارویی که استفاده می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه با این روش‌ها آشنا می‌شوید.

تزریق داخل جلدی

روش تزریق داخل جلدی شامل تزریق مایعات به داخل پوست است. این روش تزریق به‌خصوص برای درمان بیماری‌هایی مانند سل و بسیاری از آلرژی‌ها استفاده می‌شود.

تزریق داخل عضلانی

رایج‌ترین روش تزریق داروها، تزریق داخل عضلانی است که در این روش، دارو مستقیما به عضلات تزریق می‌شود. این امر باعث جذب سریع دارو، دسترسی آسان به جریان خون و کمک به بهبودی سریع می‌شود. این روش، بهترین و مطمئن‌ترین روش تزریق دارو محسوب می‌شود.

تزریق زیر جلدی

این روش تزریق زمانی استفاده می‌شود که دارو باید به‌آرامی جذب بدن بیمار شود. در این روش، دارو به لایه چربی پوست تزریق می‌شود. تزریق زیر جلدی کمترین احتمال ایجاد عوارض جانبی را به همراه دارد. انسولین با استفاده از این روش تزریق می‌شود.

تزریق داخل وریدی

وقتی پرستار، دارو را در داخل رگ تزریق می‌کند به این روش تزریق داخل وریدی گفته می‌شود. برای تزریق سرم نیز از این روش استفاده می‌شود.

سوالات متداول

 • آیا برای انجام تزریقات، به نسخه نیاز است؟

  معمولا تزریقاتی مانند آمپول‌ها و سرم‌‌های دارویی، به طور حتم، به نسخه پزشک نیاز دارند.

 • آیا تجهیزات تزریقات، مانند آمپول و سرم هم از آزمایش آنلاین آورده می‌شود؟

  طور معمول متخصصی که برای انجام تزریقات در محل حاضر می‌شود، با پوشش بهداشتی بوده و مواردی مانند پنبه الکلی را به همراه دارد.

 • آیا سرم تراپی برای افرادی که ورید ناواضحی دارند، انجام می‌شود؟

  بله انجام می‌شود. متخصصینی که کار تزریقات وریدی را انجام می‌دهند، با تجربه هستند و می‌توانند رگ‌های کوچک و ناواضح را هم شناسایی کنند تا تزریقات لازم انجام شود.

 • آیا هزینه ایاب و ذهاب برای تزریقات و سرم درمانی، جداگانه محاسبه می‌شود؟

  خیر. هزینه‌ای که در این صفحه مشاهده می‌کنید، هزینه کامل به همراه هزینه ایاب و ذهاب است

تزریقات