مشاوره ی پزشکی

مشاوره پزشکی تلفنی شبانه روزی رایگان یکی از خدمات محبوب رایگان آزمایش آنلاین می‌باشد که اولین تماس شما با پزشک رایگان می‌باشد

مشاوره تلفنی رایگان چیست؟

مشاوره پزشکی رایگان، مشاوره تلفتی رایگان و یا پزشکی از راه دور، همگی به معنی تبادل اطلاعات پزشکی از یک سایت به سایت دیگر و به طور کلی از طریق ارتباطات الکترونیکی یا تلفتی (صوتی یا تصویری) است. این کار به منظور بهبود سلامت فرد انجام می‌شود. مشاوره پزشکی رایگان بیش از 40 سال است که وجود دارد. این رشته به سرعت در حال رشد است. گرفتن وقت ملاقات با پزشکان و متخصصان اولیه بسیار دشوار است. لیست انتظار می‌تواند طولانی باشد و حتی دریافت ارجاع نیز ملاقات سریع را تضمین نمی‌کند. پزشکی از راه دور می‌تواند به شما کمک کند تا شما و پزشک را به طور موثرتری دور هم جمع کرد. دنیای پزشکی مدام در حال تغییر است. فناوری در حال حاضر نقش مهمی در حوزه پزشکی ایفا می‌کند. از آنجا که پزشکان به طور مداوم به دنبال راه‌های بهتری برای درمان مردم هستند، فناوری پیشرفت‌های بیشماری را در زمینه پزشکی به ارمغان آورده است. به لطف پیشرفت‌های تکنولوژیکی مانند پزشکی از راه دور، مشاوره پزشکی رایگان، مشاوره تلفنی رایگان و مشاوره پزشکی شبانه روزی می‌توانید به خدمات پزشکی یا اطلاعاتی که معمولاً در دسترس نیستند دسترسی پیدا کنید.

مزایای مشاوره پزشکی رایگان

مشاوره پزشکی رایگان چندین مزیت دارد. یکی از بزرگترین آنها این است که به شما دسترسی به متخصصان و اطلاعاتی را می‌دهد که در غیر این صورت به آسانی به آنها دسترسی ندارید. در طول مشاوره پزشکی رایگان، شما معمولاً این شانس را دارید که سابقه پزشکی خود را به پزشک اطلاع دهید و سواالات خود را مطرح کنید. به نوبه خود، متخصص می‌تواند به طور مستقیم از شما سوالات موردنظر خود را که متناسب با پرونده پزشکی شماست، بپرسد.

این تنظیمات پزشکی از راه دور بهتر از این است که بخواهید اطلاعات را به پزشک یا پرستار خود منتقل کنید و سپس از آنها بخواهید پیام را منتقل کنند. متخصص همچنین می‌تواند به صورت زنده صدای سرفه شما را بشنود یا چشم‌های متورم شما را ببیند. شما می‌توانید در مورد تشخیص و گزینه‌های درمانی خود از نزدیک با متخصص صحبت کنید. استفاده از مشاوره پزشکی رایگان یک سرویس بهداشتی منظم محسوب می‌شود. در بیشتر موارد، بیمه نامه می‌تواند بدون هیچ مشکلی برای بیمه خدمات درمانی شما قابل پرداخت باشد. سایر مزایا استفاده از این حدمات عبارت‌اند از:

تصمیمات بهداشتی و ارزش‌های شخصی

تصمیمات مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است تحت تأثیر سبک زندگی، فرهنگ، دین یا اخلاق شخصی شما باشد. به عنوان مثال، شما حق دارید در صورت مغایرت با اعتقادات مذهبی از درمان خودداری کنید. مهم است که این ملاحظات را با پزشک خود در میان بگذارید، بنابراین هنگام برنامه ریزی در مورد مراقبت‌های بهداشتی شما می‌توانید فاکتورهای موردنظر خود را در نظر بگیرید.

تصمیم گیری در مورد روش‌های مراقبت‌های بهداشتی

این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چگونه از طریق فرایند تصمیم گیری برنامه درمانی خود را دنبال کنید. با این حال، بسیاری از منابع بهداشتی مفید از طریق ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و وب سایت‌های آنلاین بهداشتی موجود است که در صورت نیاز به کمک می‌توانند شما را در این فرایند راهنمایی کنند.

تصمیم گیری مشترک

شما حق دارید تصمیمات خود را در مورد مراقبت‌های بهداشتی مدنظر خود با راهنمایی متخصصان بهداشت و مشاوره پزشکی رایگان دریافت کنید. این راهنما به این معناست که مطمئن شوید گزینه‌های درمانی خود را کاملاً درک کرده‌اید تا بتوانید قبل از تصمیم گیری، گزینه‌ها را همراه با مزایا و خطرات بررسی کنید. به این حالت تصمیم گیری مشترک گفته می‌شود. این مورد اطمینان می‌دهد که شما و پزشک خود با هم تصمیمات درمانی و مراقبت‌های بهداشتی را می‌گیرید که درصد خطا و عوارض را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد. این فرایند به شما این قدرت را می‌دهد که تصمیمات مناسب خود را بگیرید. با پزشک یا متخصص مراقبت‌های بهداشتی یا مشاوره رایگان پزشکی خود درباره مناسب‌ترین ابزارهای تصمیم گیری مشترک صحبت کنید. البته باید به خاطر داشته باشید، تصمیم گیری مشترک همیشه بهترین روش نیست. اگر به دلایلی نمی‌توانید ارتباط برقرار کنید یا با یک وضعیت اضطراری تهدید کننده زندگی مواجه هستید، مهم است که به متخصصان مجرب بهداشت و درمان اجازه دهید تصمیم گیری لازم را برای شما انجام دهند.

تهیه برنامه مراقبت

برنامه ریزی مراقبتی از قبل می‌تواند به افراد نزدیک شما و کسانی که از شما مراقبت می‌کنند، کمک کند تا بدانند در مورد سطح مراقبت‌های بهداشتی و کیفیت زندگی که به دلایلی نمی‌توانید در بحث‌ها شرکت کنید، چه چیزی برای شما مهم است. گفتگو و نوشتن خواسته‌های شما برای مراقبت‌های آینده به شخصی که به عنوان تصمیم گیرنده درمانی خود انتخاب می‌کنید نیز کمک می‌کند تا نسبت به تصمیماتی که از طرف شما می‌گیرد احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

افزایش دسترسی به خدمات بهداشتی

مراقبت‌های اولیه و استفاده از مشاوره رایگان تلفنی به افزایش دسترسی به خدمات بهداشتی کمک می‌کند، این امر به ویژه برای گروه‌های جمعیتی محروم یا نیازمند که ممکن است وسایل دسترسی به این خدمات را نداشته باشند، اهمیت دارد.

به عنوان اصلی ترین راه برای ورود به سیستم مراقبت‌های بهداشتی و مشاوره پزشکی رایگان، ارائه دهندگان مراقبت‌های پزشکی در دسترس هستند تا به افراد در درک و بحث در مورد سلامت خود و مشکلات خاصی که ممکن است تجربه کنند، کمک کنند. در صورت نیاز می‌توان برای مراقبت‌های تخصصی تر به سایر مشاوران ارجاع داد.

مدیریت زودهنگام شرایط بهداشتی

پزشکان مشاوره پزشکی رایگان همچنین می‌توانند اقدامات غربالگری را برای تشخیص تغییرات اولیه که می‌تواند نشان دهنده بیماری‌های خاص باشد، توصیه کنند. این ممکن است شامل بررسی فشار خون، آزمایش خون، معاینه سینه، ماموگرافی، پاپ اسمیر و غربالگری سرطان روده باشد.

برخی تحقیقات نشان داده است که بیماران بستری در بیمارستان‌ها با عوارض مربوط به یک وضعیت بهداشتی قابل کنترل مانند فشار خون بالا، چهار برابر بیشتر از دسترسی به ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی شبانه روزی و رایگان محروم هستند.

کاهش نیاز به مراقبت‌های تخصصی

مشاوره پزشکی رایگان که به موقع و به صورت مفید انجام می‌شود همچنین می‌تواند نیاز به مراقبت‌های تخصصی را که ممکن است غیر ضروری باشد و به بیماران آسیب برساند، کاهش دهد. هنگامی که پزشکان مشاوره پزشکی می‌توانند اقدامات پیشگیرانه یا مداخلات اولیه را انجام دهند، اغلب می‌توان از مراجعه به متخصص برای مراقبت‌های خاص بیماری اجتناب کرد، بنابراین خطرات مربوط به درمان را کاهش می‌دهد. برخی از کشورها مانند انگلستان و هلند مسیر آینده را در رابطه با مراقبت‌های اولیه از جمله بهبود سیستم‌های اطلاعاتی و ارتباطات تصویری برای مشاوره تخصصی در حین مراقبت‌های اولیه، بسیار موفق پیش بینی کرده‌اند.

ویژگی‌های استفاده از مشاوره پزشکی رایگان

مراقبت‌های اولیه توسط مشاوره پزشکی رایگان تأکید بیشتری بر سلامت کل فرد دارد تا یک اندام یا سیستم خاص، که ممکن است به اثرات مثبتی مانند کاهش میزان مرگ و میر کمک کند، دارد. علاوه بر این، ارتباط نزدیک و مداوم بین بیماران و ارائه دهندگان مشاوره پزشکی رایگان به متخصصان بهداشت کمک می‌کند تا وضعیت آنها را به طور کامل درک کرده و توصیه‌های مربوطه را ارائه دهند.

مشاوره رایگان با پزشک
تست کرونا در منزل