آزمایش آنلاین

آزمایش ژنتیک

آزمایش ژنتیک یکی از مهم ترین روش های شناسایی امراض و مسایلی است که به صورت نهفته در بدن ما وجود دارد. آزمایش ژنتیک بیشتر در هنگام ازدواج جهت شناسایی همگن بودن زوج ها مورد استفاده قرار می گیرد. آزمایش ژنتیک در هنگام بارداری نیز یکی دیگر از آزمایش های ژنتیک معروف است. با استفاده از آزمایش ژنتیک در هنگام بارداری، می توان برخی بیماری های احتمالی نوزاد را بررسی نمود.
آزمایش ژنتیک(تست ژنتیک) می تواند شما را از بسیاری از مسایل نهفتۀ شما آگاه کند تا قبل از آنکه درمان آن هزینۀ زیادی برای شما ایجاد کند مطلع نماید. بنابراین در صورتی که نیاز به آزمایش ژنتیک دارید، به راحتی درخواست خود را ثبت نمایید تا در محل شما اقدام به انجام آزمایش ژنتیک(تست ژنتیک) مورد نظر شما بنماییم.

برای درخواست هر کدام از آزمایش های ژنتیک، از بین 4 آزمایش ژنتیک زیر انتخاب کنید.

آزمایش ژنتیک ازدواج

باعث پیشگری از
70-80% معلولیت ها
قیمت: بر اساس نوع آزمایش مورد نیاز
طبق تعرفۀ وزارت بهداشت

درخواست آزمایش

آزمایش ژنتیک بارداری

بررسی کروموزوم 21
و جلوگیری از عقب ماندگی
قیمت: بر اساس آزمایش مورد نیاز
طبق تعرفۀ وزارت بهداشت

درخواست آزمایش

آزمایش ژنتیک تعیین هویت

بررسی رابطه خویشاوندی
بررسی رابطه های نسبی از طریق DNA
قیمت: حدود 2.060.000 تومان
طبق تعرفۀ وزارت بهداشت

درخواست آزمایش

آزمایش ژنتیک تعیین هویت

بررسی رابطه خویشاوندی
بررسی رابطه های نسبی از طریق DNA
قیمت: حدود 2.060.000 تومان
طبق تعرفۀ وزارت بهداشت

درخواست آزمایش

آزمایش ژنتیک چرا و چگونه؟

آزمایش های ژنتیک امروزه با پیشرفت های حاصل شده می تواند بیماری های ژنتیکی و وراثتی را شناسایی کرده و از بروز معلولیت های مختلف جلوگیری کند . آزمایشات ژنتیکی انواع مختلفی دارند برای این که بتوانیم از تولد فرزندان معلول جلوگیری کنیم باید قبل از ازدواج همه آزمایشات ژنتیکی مربوط به مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و مشاوره های ژنتیکی را انجام دهیم البته اگر می خواهید ازدواج فامیلی داشته باشید و یا اگر در خانواده تان بیماری خاصی وجود دارد اهمیت این موضوع دوچندان می شود. آزمایش آنلاین امکان برگذاری مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج به صورت رایگان را نیز برای شما محیا می نماید. آزمایشات غربالگری برای زنان باردار از این جهت حائز اهمیت هستند که امکان بررسی دقیق و ایمن مشکلات ژنتیکی که متداول ترین آن سندروم داون است را از قبل از تولد جنین فراهم می آورند.

بیماری های  ژنتیکی رابطه مستقیمی با استرس  و ترس زوج ها و زنان باردار دارد بسیاری از افراد در ترس تولد فرزند ناقص و معلول زندگی می کنند . اما به جای این که نگران این باشید که چه اتفاقی ممکن است بیفتد ، چرا برای پیشگیری از آن ها اقدام نمی کنید ؟

روش های نوین ژنتیکی(آزمایش ژنتیک پزشکی) تنها برای پیشگیری از بروز بیماری نیست بلکه  برای تعیین هویت ، تعیین رابطه خویشاوندی مانند پدر فرزندی ، خواهری، برادری ، عموزادگی ، خاله زادگی و تعیین هویت جنین و ... فراگیر شده است و هم چنین کاربرد وسیعی در پزشکی قانونی ، پلیس جنایی پیدا کرد. نمونه مورد نیاز برای انجام این آزمایش نمونه خون و موی سر یا بدن است لازم به ذکر است که نمونه مو حتما باید با پیاز مو گرفته شود.

پس بیایید با انجام چند اقدام پیشگیرانه تندرست و شاد زندگی کنیم و خانواده ای زیبا داشته باشیم آن قدر منتظر نباشید تا کار از کار بگذرد می توانید همین حالا شروع کنید و تغییراتی کوچکی در سبک زندگیتان به وجود آورید.

سر فصل هایی از کتاب مزایای چکاپ دوره ای

1اثرات سلامت کبد و تاثیر آن روی پوست و چشم
اگر پوستی لک دار ، جوش دار یا زردرنگی دارید کبدتان را چک کنیدیکی از علایم سرطان کبد که گاهی اوقات دیده می شود، زردی چشم ها و پوست است
2تیروئید؛ غدۀ تناسب اندام
اگر بدون دلیل خاصی لاغر یا چاق هستید و یا حتی احساس گر گرفتگی و خستگی دارید غده تیروئیدتان را چک کنید
3اثر وضعیت هورمون های زنانه بر ریزش مو
تغیر هورمون های جنسی زنانه علت شایع ریزش مو در دختران جوان میباشد میزان کارکرد غذۀ تیروئید تاثیر عمده ای بر تناسب اندام دارند.
4اثر کمبود ویتامین D بر پوسیدگی دندان
ویتامین D سلامت دندان ها نقش به سزایی دارد هم چنین اگر سردرد و سر گیجه دارید یا درد و ضعف ماهیچه ها و عفونت های مکرر امان شمارا بریده است ، عرق بیش از حد میکنید ویتامین دی بدنتان را کنترل کنید

نظرات کاربران آزمایش آنلاین


  • دختری رو که دوست داشتم رو بهم نمی دادن. با بهونه هایی مثل اینکه به هم نمی خورین و بچه تون سالم در نمی آد. ولی با اینکه هزینه اش بالا بود، آزمایش ژنتیک دادم و خیال خودمو راحت کردم. حالا تونستم با کسی که دوست دارم زندگی بکنم.
    عارف سلیمی
  • نمی دونم چرا، ولی بعد فوت پدرم با توجه به بعضی حرفای فامیل شک داشتم پدر و مادرم، پدر و مادر حقیقیم باشن. اینقدر فکرو درگیر کرده بود که آخر آزمایش DNA دادم و خیال خودمو راحت کردم.
    حسین شمشکی
  • ما خیلی وقت بود می خواستیم بچه دار بشیم، منتها به دلایلی اقوام می گفتن ممکنه بچه تون سالم نشه. اما بعد از اینکه آزمایش ژنتیک کردیم، با خیال راحت بچه دار شدیم و خدا رو شکر پسرم سالمه.
    محسن محمدی