رزرو تست کرونا در منزل با تعرفه دولتی

تست کرونا در منزل

این روزها که کرونا در تمام دنیا شایع است، تنها می‌دانیم با جدی گرفتن راه‌های پیشگیری می‌توانیم خود و اطرافیان‌مان را از ویروس کرونا دور نگه داریم. با این حال، همچنان افراد بسیاری به این بیماری مبتلا می‌شوند و باید در وضعیت خفیف بیماری هم، خود را قرنطینه کنند و مراقبت‌های پزشکی لازم را انجام دهند تا بیماری به افراد بیشتری سرایت نکند.

آزمایش آنلاین، به عنوان یکی از مراکز معتبر آزمایشگاهی و پزشکی، تمام تلاش خود را می‌کند تا انواع خدمات آزمایشگاهی مانند تست کرونا در منزل ، تست کرونا سفر، تست کرونا در محل کار و مراقبت‌های پزشکی از بیماران مبتلا به ویروس کووید 19 را با تعرفه‌های مصوب دولتی و با حضور متخصصین مجرب کادر پزشکی و آزمایشگاهی ارائه ‌دهد.

در تست آنتی بادی کرونا، ایمنی بدن نسبت به این عفونت ویروسی سنجیده می‌شود. آنتی بادی‌ها پروتئین‌هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن ساخته می‌شوند و از بدن ما در برابر عفونت مکرر توسط یک عامل عفونی خاص، محافظت می‌کنند. به خاطر داشته باشید که منفی یا مثبت شدن این تست هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه ویروس کرونا در حال حاضر در بدن شما وجود دارد یا خیر، نمی‌دهد. در این تست تنها مشخص می‌شود که آیا شما در مدت 1 تا 3 هفته قبل با این ویروس مواجه شده اید یا خیر. 

برای دریافت پکیج‌های کرونا روی یکی از لینک‌های زیر کلیک نمایید
تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل با نرخ دولتی

مراقبت از بیمار کرونایی

مراقبت از بیماران کرونایی در منزل

تست کرونا قبل از سفر

تست کرونا قبل از سفر

تست کرونا سازمانی

تست کرونا سازمانی

علائم بیماری کرونا

از زمانی که ویروس کرونا وارد بدن می‌شود، تا زمانی که علائم بروز می‌کند، معمولا 5 تا 6 روز طول می‌کشد. ظهور علائم به دلیل تفاوت شرایط زیستی هر یک از افراد، متغیر است و ممکن است علائم خفیف تا متوسط ایجاد شود. در این حالت، بسیاری از مبتلایان می‌توانند بدون بستری شدن در مراکز درمانی و انجام مراقبت‌های لازم در خانه، بهبودی خود را به دست بیاورند.

اما بسیاری از افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و مشکلات تنفسی دارند و یا در سنین بالای 65 سالگی قرار دارند، علائم بیماری را به شکل جدی و شدیدی نشان می‌دهند. در چنین وضعیتی، فرد باید هر چه سریع‌تر به بیمارستان منتقل شود تا تحت دارودرمانی و دریافت کپسول اکسیژن قرار بگیرد.

علائم بیماری کرونا

علائم کرونا

تست کرونا

رعایت فاصله اجتماعی در مراکز عمومی تا 1.5 متر و حتی بیشتر

تست کرونا

شستشوی مداوم دست‌ها با شوینده‌‌های الکلی

علائم کرونا
تست کرونا

استفاده از ماسک های سه لایه در همه مکان‌های عمومی

تست کرونا

ضد عفونی کردن کامل سطوح به صورت روزانه

ویروس کرونا را بهتر بشناسیم

کروناویروس‌ها (coronaviruses)، انواعی از ویروس‌ها هستند که برخی از آنها، منجر به بروز بیماری می‌شوند. نوع جدید کرونا ویروس که در سال 2019 برای اولین بار در ووهان چین شناسایی شد،  SARS-CoV-2 نام گرفت که منجر به بروز بیماری تنفسی می‌شود و  در مدت زمان بسیار کمی، حالت پندمیک و یا همه گیر پیدا کرد و در حال حاضر در تمام جهان شیوع پیدا کرده است.

کروناویروس‌ها از همان خانواده ویروس‌های سرماخوردگی هستند، اما علائم و نشانه‌های شدیدتری ایجاد می‌کنند و در برخی افرادی که سیستم ایمنی ضعیف‌تری دارند، شرایط حادتری ایجاد می‌کنند و متاسفانه در حال حاضر که در آستانه ورود به سال 2021 هستیم، حدود 82 میلیون نفر در دنیا به این بیماری مبتلا شده‌اند و 1.79 نفر آنها بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

اگر بخواهیم کمی از ساختار ویروس کرونا بگوییم، باید کمی درباره خود ویروس‌ها بدانیم: ویروس‌ها در دسته موجودات زنده نیستند، چرا که نمی توانند به تنهایی و بدون حضور در بدن یک موجود زنده، متابولیسم داشته باشند. ماده ژنتیکی سازنده آنها، RNA و یا DNA است و پروتئین‌های در سطح آنها قرار دارد.

کرونا ویروس‌ها، گروهی از ویرس‌های با پایه ماده ژنتیکی RNA هستند و قادرند در پستانداران و پرندگان، بیماری ایجاد کنند. مشکل اصلی که این ویروس‌ها ایجاد می‌کنند، آلودگی‌های تنفسی است که می‌تواند علائمی از حالت ملایم تا کشنده را ایجاد کند. زمانی که افراد حالت خفیف این بیماری را مبتلا می‌شوند، علالئمی شبیه بیماری سرماخوردگی نشان و سویه‌ها و یا انواع مرگبار آن می‌تواند بیماری‌هایی مانند SARS، MERS و COVID-19 ایجاد کند.

پروتئین‌های سطحی کرونا، به شکل تاج و یا شاخ هستند و جالب است بدانید نام کرونا هم واژه لاتینی به همین معنی است. زمانی که سیستم ایمنی بدن تلاش می‌کند دربرابر این مواد خارجی، مقاومت کند، آنتی‌بادی‌هایی می‌سازد که پروتئین‌های سطحی کرونا را تشخیص می‌دهند و به این ترتیب ادامه فرایند سرکوب ویروس‌ها شکل می‌گیرد.

تست کرونا

زمانی که علائم بیماری کرونا در فرد ظاهر می‌شود، برای تایید قطعی ابتلا به این بیماری، انجام تست کرونا الزامی می‌شود، چرا که همانطور که اشاره شد، در حالت خفیف این بیماری، علائمی مشابه با سرماخوردگی و یا حتی آنفلونزا ایجاد می‌شود و افراد به راحتی می‌توانند این ویروس را به سایر افراد و به ویژه گروه‌های پرخطر منتقل کنند. در انجام تست کرونا ، دو محتوا بررسی می‌شود: حضور خود ویروس با تست PCR مشخص می‌شود و آنتی بادی‌های تولیدی علیه این ویروس با تست آنتی‌بادی بررسی می‌شود.

افرادی که به این بیماری مبتلا می‌شوند، باید حداقل به مدت دو هفته خود را قرنطینه کنند، مایعات گرم زیاد مصرف کنند و تا حد امکان سیستم ایمنی بدن را با مواد مغذی تقویت کنند. چرا که متاسفانه درمان قطعی برای این ویروس وجود ندارد.

تست کرونا در منزل

با توجه به شرایط همه‌گیری کرونا و شرایط خطرناکی که برای سلامت افراد ایجاد کرده است، تست کرونا در منزل، می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از ابتلای سایر افراد به این بیماری مرموز باشد. زمانی که فردی به این بیماری مبتلا شده است و یا بیماری مانند سرماخوردگی، آنفلونزا و یا حتی آسم دارد، ماندن در خانه یک راه استراحت و دور ماندن از محیط آلوده خدمات درمانی است .

در چنین شرایطی، فرد نمونه‌گیر با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، به منزل فرد اعزام می‌شود و تست PCR و یا آنتی‌بادی را انجام می‌دهد و جواب آزمایش کرونا هم در کمتر از یک روز (به استثنای روزهای پنج‌شنبه و جمعه) آماده و برای فرد ارسال می‌شود.

به این ترتیب با تست کرونا در منزل، بدون پرداخت هزینه زمانی و مالی بیشتر (تست کرونا بر اساس تعرفه دولتی محاسبه می‌شود)، وضعیت سلامتی افراد بررسی می‌شود و از شیوع ویروس آلوده به سایر افراد جلوگیری می‌شود.

راه درمان کرونا چیست؟

در حال حاضر به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا، ظرفیت بسیاری از تختهای بیمارستانی تکمیل است و متاسفانه هزینه‌های درمان در این مراکز نیز سرسام‌آور است. به طوری که بسیاری از افراد و خانواده‌ها قادر نیستند این هزینه‌ها را پرداخت کنند.  

اما مشکلات به همین جا ختم نمی‌شود؛ پس از بستری در بیمارستان، احتمال مبتلا شدن به سایر عفونت‌های بیمارستانی بیشتر می‌شود و به علت ازدحام زیاد بیماران، مشورت و راهنمایی گرفتن از پزشکان نیز بسیار سخت شده است.

در چنین وضعیتی متخصصین توصیه می‌کنند مراقبت های پزشکی بیمار در منزل، انجام شود. به ویژه، زمانی که بیمار، شرایط وخیمی دارد، افراد می‌توانند با ویزیت پزشک در منزل، درخواست مراقبت از بیمار کرونایی در منزل داشته باشند تا با دریافت سرم تراپی، ضدعفونی منزل، مشاوره با پرستار، مکمل‌های تقویتی و سایر موارد، روند بهبود بیماری را هر چه سریع‌تر آغاز کنند.

راه درمان کرونا چیست؟
پاسخ به سوالات شما درباره تست کرونا
تست کرونا تست کرونا آیا تست کرونا دردناک است؟

برای تست آنتی بادی کرونا تنها 2 تا 3 سی سی نمونه خون لازم است که اکثر افراد مشکلی با آن ندارند. اما برای تست PCR کرونا نمونه گیری با سواب انجام می‌شود که نیاز به تخصص دارد. با این وجود اگر نمونه گیری توسط کارشناسان متخصص علوم آزمایشگاهی انجام شود، بدون درد خواهد بود و در کمتر از 10 ثانیه انجام خواهد شد.

در حال حاضر، جواب تست کرونا بعد از نمونه‌گیری و انتقال به آزمایشگاه، در کمتر از 24 ساعت آماده می‌شود و برای شما از طریق پیامک، ارسال می‌شود. همچنین خود شما هم می‌توانید جواب آزمایش را از طریق پنلی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، به صورت آنلاین مشاهده کنید.

بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که تست کرونا تا چه حد خطا دارد یا به عبارت دیگر تا چه حد احتمال دارد که جواب این تست اشتباه باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که همه تستهای آزمایشگاهی ممکن است با درصدی خطا همراه باشند که عوامل مختلفی نظیر مهارت تکنسین آزمایشگاه، زمان و نحوه نمونه گیری، مواد به کار رفته در آزمایش و غیره روی بالا و پایین رفتن این خطا تاثیرگذار هستند. با این وجود لازم است بدانید که در حال حاضر دو تست آنتی بادی و PCR روشهای مورد تایید سازمان بهداشت جهانی برای تشخیص عفونت کرونا و ایمنی نسبت به آن هستند که در سراسر دنیا در حال انجام هستند و ما با آزمایشگاه هایی همکاری می کنیم که مورد تایید وزارت بهداشت هستند و از بهترین کیتها برای این ازمایش استفاده می کنند.

در صورتی که نتیجه تست کرونا شما مثبت شود، به هیچ وجه نگران و مضطرب نشوید؛ آزمایش آنلاین به شما این فرصت را می‌دهد تا در گام نخست یک مشاوره پزشکی رایگان از یک پزشک متخصص دریافت کنید. در صورت تایید پزشک، شما می‌توانید از پکیج مراقبت از بیماران کرونایی در منزل استفاده کنید که به مدت 2 هفته تمامی نیاز شما را برای بهبودی از بیماری کرونا فراهم خواهد کرد.

 

پاسخ به سوالات شما درباره تست کرونا

نیاز به مشورت با پزشک داری؟