آزمایش آنلاین

تست کرونا در منزل و مراقبت های ویژه بیماران

در حال حاضر که بیماری کرونا، در تمام دنیا شایع است و متاسفانه دارو و یا واکسن معتبری هم برای آن تولید نشده است، تنها راه‌ مراقبت از خود و اطرافیانمان و جدی گرفتن راه‌های پیشگیری است. در عین حال افرادی که حتی با علائم خفیف به این بیماری مبتلا می‌شوند، باید خود را قرنطینه کنند و تمام مراقبت‌های پزشکی لازم را رعایت کنند.

آزمایش آنلاین، به عنوان یکی از مراکز معتبر آزمایشگاهی و پزشکی، انواع خدمات آزمایشگاهی مانند تست کرونا در منزل، تست کرونا سفر و همچنین مراقبت‌های پزشکی از بیماران مبتلا به ویروس کووید 19 را با حضور متخصصین مجرب کادر پزشکی و آزمایشگاهی ارائه می‌دهد.

برای دریافت پکیج های کرونا روی یکی از لینک های زیر کلیک نمایید.

تست کرونا در منزل بانرخ دولتی

مراقبت از بیماران کرونایی در منزل

تست کرونا قبل از سفر

علائم بیماری کرونا

از زمانی که ویروس کرونا وارد بدن می‌شود، تا زمانی که علائم بروز می‌کند، معمولا 5 تا 6 روز طول می‌کشد. ظهور علائم به دلیل تفاوت شرایط زیستی هر یک از افراد متغییر است و می‌تواند درجه شدت خفیف تا متوسط را ایجاد کند. در این حالت، بسیاری از مبتلایان می‌توانند بدون بستری شدن در مراکز درمانی و انجام کارهای لازم در خانه، بهبودی خود را به دست بیاورند.

اما بسیاری از افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و مشکلات تنفسی دارند و یا در سنین بالای 65 سالگی قرار دارند، علائم بیماری را به شکل جدی و شدیدی نشان می‌دهند. در چنین وضعیتی، فرد باید هر چه سریع‌تر به بیمارستان منتقل شود تا تحت دارودرمانی و دریافت کپسول اکسیژن قرار بگیرد.

علائم کرونا

رعایت فاصله اجتماعی در مراکز عمومی تا 1.5 متر و حتی بیشتر

شستشوی مداوم دست‌ها با شوینده‌‌های الکلی

استفاده از ماسک های سه لایه در مراکز عمومی

ضد عفونی کردن کامل سطوح به صورت روزانه

راه درمان کرونا چیست؟

در حال حاضر به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا، ظرفیت بسیاری از تختهای بیمارستانی تکمیل است و متاسفانه هزینه‌های درمان در این مراکز نیز سرسام‌آور است. به طوری که بسیاری از افراد و خانواده‌ها قادر نیستند این هزینه‌ها را پرداخت کنند.  

اما مشکلات به همین جا ختم نمی‌شود؛ پس از بستری در بیمارستان، احتمال مبتلا شدن به سایر عفونت‌های بیمارستانی بیشتر می‌شود و به علت ازدحام زیاد بیماران، مشورت و راهنمایی گرفتن از پزشکان نیز بسیار سخت شده است.

در چنین وضعیتی متخصصین توصیه می‌کنند مراقبت های پزشکی بیمار در منزل، انجام شود. به ویژه، زمانی که بیمار، شرایط وخیمی دارد، افراد می‌توانند با ویزیت پزشک در منزل، از خدمت مراقبت از بیمار کرونایی در منزل بهره‌مند شوند تا با انجام سرم تراپی، ضدعفونی منزل، مشاوره با پرستار و دریافت مکمل‌های تقویتی، روند بهبود بیماری، آغاز شود.

پاسخ به سوالات شما

برای تست آنتی بادی کرونا تنها 2 تا 3 سی سی نمونه خون لازم است که اکثر افراد مشکلی با آن ندارند. اما برای تست PCR کرونا نمونه گیری با سواب انجام می‌شود که نیاز به تخصص دارد. با این وجود اگر نمونه گیری توسط کارشناسان متخصص علوم آزمایشگاهی انجام شود، بدون درد خواهد بود و در کمتر از 10 ثانیه انجام خواهد شد.

جواب تست کرونا در هر دو روش، در کمتر از 24 ساعت آماده خواهد شد؛ با این وجود به دلیل ترافیک کاری بالای اکثر آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت که با آزمایش آنلاین همکاری می‌کنند، ممکن است اعلام نتایج تا 48 ساعت انجام شود.

بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که تست کرونا تا چه حد خطا دارد یا به عبارت دیگر تا چه حد احتمال دارد که جواب این تست اشتباه باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت که همه تستهای آزمایشگاهی ممکن است با درصدی خطا همراه باشند که عوامل مختلفی نظیر مهارت تکنسین آزمایشگاه، زمان و نحوه نمونه گیری، مواد به کار رفته در آزمایش و غیره روی بالا و پایین رفتن این خطا تاثیرگذار هستند. با این وجود لازم است بدانید که در حال حاضر دو تست آنتی بادی و PCR روشهای مورد تایید سازمان بهداشت جهانی برای تشخیص عفونت کرونا و ایمنی نسبت به آن هستند که در سراسر دنیا در حال انجام هستند و ما با آزمایشگاههایی همکاری میکنیم که مورد تایید وزارت بهداشت هستند و از بهترین کیتها برای این ازمایش استفاده می کنند.

در صورتی که نتیجه تست کرونا شما مثبت شود، به هیچ وجه نگران و مضطرب نشوید؛ آزمایش آنلاین به شما این فرصت را می‌دهد تا در گام نخست یک مشاوره پزشکی رایگان از یک پزشک متخصص دریافت کنید. در صورت تایید پزشک، شما می‌توانید از پکیج مراقبت از بیماران کرونایی در منزل استفاده کنید که به مدت 2 هفته کلیه نیاز شما را برای بهبودی از بیماری کرونا فراهم خواهد کرد.

نیاز به مشورت با پزشک داری؟

بقیه درباره " آزمایش آنلاین " چه می گویند