تست کرونا در منزل

تست کرونا آزمایش آنلاین یکی از معتبرین و با کیفیت ترین سرویس های این مجموعه میباشد ، این سرویس با قیمت شفاف و مشخص و با تعرفه دولتی انجام میشود .جواب دهی از 4 الی 24 ساعته یکی از بارزترین شاخصه های تست کرونا آزمایش آنلاین میباشد. تست کرونا در مجهزترین و بروزترین آزمایشگاه های کشور آنجام میشود.نمونه گیر های مجرب آزمایش آنلاین با رعایت پروتکل های بهداشتی تست کرونا در منزل شما ، در محل کار و تست کرونا قبل از پرواز انجام میدهند.

390,000 تومان
350,000 تومان
بر خط

پکیج تست کرونا

تست آنتی بادی

175.000 تومان

نمونه گیری در محل با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام میشود. جواب این آزمایش 8 الی 24 ساعته آماده میشود

درخواست تست کرونا

تست کرونا PCR

350.000 تومان

نمونه گیری در محل با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام میشود. جواب این آزمایش 8 الی 24 ساعته آماده میشود

درخواست تست کرونا

تست آنتی بادی و PCR

485.000 تومان

نمونه گیری در محل با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی انجام میشود. جواب این آزمایش 8 الی 24 ساعته آماده میشود

درخواست تست کرونا

تست کرونا قبل از پرواز

420.000 تومان

طرف قرار داد با کلیه آزمایشگاه های دارای تاییده تمامی ایرلاین ها. جواب دهی معتبر و مطمئن 12 الی 24 ساعته

درخواست تست کرونا

تست کرونا سازمانی

280.000 تومان

نمونه گیری در محل کار شما با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی جواب این آزمایش 8 الی 24 ساعته آماده میشود

درخواست تست کرونا

چرا تست کرونا؟

ما در آزمایش آنلاین، به عنوان یکی از مراکز معتبر آزمایشگاهی و پزشکی، تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا انواع خدمات آزمایشگاهی مانند تست کرونا در منزل ، تست کرونا سفر، تست کرونا در محل کار و مراقبت‌های پزشکی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا را با حضور متخصصین مجرب کادر پزشکی و آزمایشگاهی و با تعرفه‌های دولتی، ارائه دهیم و شما می‌توانید هر یک از این خدمات را به صورت آنلاین ازاین صفحه و یا از طریق تماس تلفنی درخواست دهید تا در اسرع وقت، سرویس‌های مورد نیاز را دریافت کنید. همچنین می‌توانید هرگونه سوال و ابهامی را از طریق تماس با تیم پشیبانی که در تمام روزها و از ساعت 7 صبح تا 12 شب، فعال هستند، برطرف کنید.

برای دریافت پکیج‌های کرونا روی یکی از لینک‌های زیر کلیک نمایید

تست کرونا در منزل با نرخ دولتی

تست کرونا در منزل با نرخ دولتی

درخواست تست کرونا
مراقبت از بیماران کرونایی در منزل

مراقبت از بیماران کرونایی در منزل

ثبت درخواست
تست کرونا قبل از سفر

تست کرونا قبل از سفر

درخواست تست کرونا
تست کرونا سازمانی

تست کرونا سازمانی

درخواست تست کرونا

هر آنچه که باید در مورد تست کرونا بدانید

این روزها که کرونا در تمام دنیا شایع است، تنها می‌دانیم با جدی گرفتن راه‌های پیشگیری از کرونا می‌توانیم خود و اطرافیان‌مان را از این ویروس در امان نگاه داریم. با این حال، همچنان بسیاری از افراد به بیماری کووید-19 (covid-19) مبتلا می‌شوند و حتی در صورت ابتلا به ویروس کرونای خفیف هم از آنها خواسته می‌شود خود را قرنطینه کنند و مراقبت‌های پزشکی لازم را انجام دهند تا این بیماری مرموز و موذی به افراد بیشتری سرایت نکند. ما در آزمایش آنلاین، به عنوان یکی از مراکز معتبر آزمایشگاهی و پزشکی، تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا انواع خدمات آزمایشگاهی مانند تست کرونا در منزل ، تست کرونا سفر، تست کرونا در محل کار و مراقبت‌های پزشکی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا را با حضور متخصصین مجرب کادر پزشکی و آزمایشگاهی و با تعرفه‌های دولتی، ارائه دهیم و شما می‌توانید هر یک از این خدمات را به صورت آنلاین ازاین صفحه و یا از طریق تماس تلفنی درخواست دهید تا در اسرع وقت، سرویس‌های مورد نیاز را دریافت کنید. همچنین می‌توانید هرگونه سوال و ابهامی را از طریق تماس با تیم پشیبانی که در تمام روزها و از ساعت 7 صبح تا 12 شب، فعال هستند، برطرف کنید.

علائم کرونا

تقریبا همه ما با علائم بیماری کرونا آشنا هستیم، گرچه با توجه به تفاوت‌های زیادی که در افراد مختلف مشاهده می‌شود، علائم کرونا ویروس همچنان با ابهاماتی روبروست. به طور کل می‌توانیم اینطور بیان کنیم که از زمانی که ویروس کرونا وارد بدن می‌شود، تا زمانی که علائم بروز می‌کند، معمولا 5 تا 6 روز طول می‌کشد. ظهور علائم به دلیل تفاوت شرایط زیستی هر یک از افراد، متغیر است و ممکن است علائم کرونا خفیف تا شدید مشاهده شود. همچنین با توجه به ظهور کرونا جدید انگلیسی، علائم تا حدی شدیدتر تجربه می‌شوند. در شرایط مشاهده خفیف علائم، بسیاری از مبتلایان می‌توانند بدون بستری شدن در مراکز درمانی و انجام مراقبت‌های لازم در خانه، بهبودی خود را به دست بیاورند.اما بسیاری از افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و مشکلات تنفسی دارند و یا در سنین بالای 65 سالگی قرار دارند، علائم بیماری را به شکل جدی و شدیدی نشان می‌دهند. در چنین وضعیتی، فرد بایدهر چه سریع‌تر به بیمارستان منتقل شود تا تحت دارودرمانی و دریافت کپسول اکسیژن قرار بگیرد.

راه های پیشگیری کرونا

همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید، یکی از اصلی‌ترین راه‌های مبارزه با کرونا، جدی گرفتن راه های پیشگیری کرونا است. مهم‌ترین راه پیشگیری استفاده از ماسک سه لایه است. همچنین اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، بهتر است از یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچه‌ای برای پوشاندن ناحیه دهان و بینی استفاده کنید. اگرچه ثابت شده ویروس قادر به زنده ماندن روی سطوح نیست، اما همچنان استفاده از الکل‌ها را جدی بگیرید.. اگر مجبور به حضور فیزیکی در شغل خود هستید، حدالامکان، پنجره‌ها را باز نگاه دارید تا امکان انتقال هوای تازه وجود داشته باشد. طبق تحقیقات انجام گرفته، ویروس تا بیش از 90% امکان انتقال در مکانی که هوا در آن جریان دارد را ندارد.

رعایت فاصله اجتماعی در مراکز عمومی تا 1.5 متر و حتی بیشتر

شستشوی مداوم دست‌ها با شوینده‌‌های الکلی

تست کرونا

استفاده از ماسک های سه لایه در همه مکان‌های عمومی

ضد عفونی کردن کامل سطوح به صورت روزانه

در دوران کرونا چه بخوریم؟

یکی دیگر از راه های پیشگیری از بیماری کرونا ، داشتن تغذیه مناسب است. مواد مغذی که سیستم ایمنی را تقویت کنند، آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی داشته باشند و سرشار از مایعات باشند، از بهترین گزینه‌های تغذیه در ایام کرونا هستند. تعدادی از مواد مغذی شامل استفاده از آب لیمو (مرکبات دارای ویتامین C(، عسل و ادویه‌جاتی مانند زردچوبه هستند. همگی این مواد باعث افزایش تولید گلبول‌های سفید (به عنوان سربازان مهم سیستم ایمنی بدن) در خون می‌شوند. همچنین مصرف ویتامین D (قرص و یا آمپول ویتامین D) و مایعات گرم را فراموش نکنید.

انواع تست کرونا

برای تشخیص بیماری کرونا، انواع تست کرونا را مورد بررسی قرار میدهیم دو تست اصلی وجود دارد. تست PCR و تست آنتی بادی. تست PCR برای تشخیص عفونت فعال مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمونه‌ای که از فرد مشکوک گرفته می‌شود، مخاط بینی و دهان است. جواب تست کرونا، معمولا در کمتر از 24 ساعت آماده می‌شود و امکان جواب ارسال آنلاین و یا تلفنی برای فرد وجود دارد. در تست آنتی بادی کرونا، ایمنی بدن نسبت به این عفونت ویروسی سنجیده می‌شود. آنتی بادی‌ها پروتئین‌هایی هستند که توسط سیستم ایمنی بدن ساخته می‌شوند و از بدن در برابر عفونت توسط یک عامل عفونی خاص، محافظت می‌کنند. به خاطر داشته باشید که منفی یا مثبت شدن این تست هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه ویروس کرونا در حال حاضر در بدن وجود دارد یا خیر، نمی‌دهد. در این تست تنها مشخص می‌شود که آیا شما در مدت چند هفته تا چند ماه قبل با این ویروس مواجه شده‌اید یا خیر.

تست فوری کرونا

در زمان‌های مشخصی فردی که مشکوک به بیماری کرونا است، نیاز به انجام تست فوری کرونا دارد. به عبارتی دیگر، اگر علائم ویروس کرونا را در خود و یا اطرافیان‌تان مشاهده می‌کنید، هر چه سریعتر باید تست کرونا بدهید. برای اینکار می‌توانید از تست فوری استفاده کنید که به هر دو شیوه تست PCR و تست آنتی‌بادی انجام می‌گیرد. در تست PCR سریع، وجود دو ژن SARS-CoV باید بررسی شود تا نتیجه آزمایش با درصد خطای کمتری آماده شود. برای اینکار هم مخاط بینی (انتهای حلق) با یک سواب برداشته می‌شود و بررسی آزمایشگاهی (Polymerase Chain Reaction) روی آن آغاز می‌شود. در تست آنتی‌بادی هم، نمونه خون برای تشخیص وجود آنتی‌بادی‌های تولید شده علیه ویروس کرونا تهیه می‌شود. افرادی که برای انجام نمونه‌گیری تست فوری کرونا اعزام می‌شوند، باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نمونه مورد نظر را از فرد بگیرند و به سرعت آن را به آزمایشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت ارسال کنند تا بررسی آزمایشگاهی روی آن آغاز شود و جواب در کمتر از 4 ساعت آماده ارسال شود. افرادی که قصد انجام پروازهای خارجی و سفر به خارج از ایران دارند، نیز می‌توانند از روش تست کرونا فوری استفاده کنند تا چند ساعت قبل از پرواز جواب آزمایش آنها آماده و برایشان ارسال شود.

تست کرونا برای کودکان

اگرچه بیماری کرونا، خطرات بیشتری در افراد با سن بالا و یا دارای زمینه‌ای ایجاد می‌کند، اما اگر پای صحبت پزشکان بنشینید و یا آمارها را جستجو کنید، متوجه خواهید شد که متاسفانه موارد ابتلا افراد با سن کم و یا حتی کودک و نوزاد در دنیا کم نیست. برای نمونه، مشخص شده که ویروس کرونا انگلیسی، افراد با سنین کمتر را بیشتر درگیر می‌کند. به همین دلیل، زمانی که کودک و یا فرزند شما علائمی کرونا را تجربه می‌کند، انجام تست کرونا کودکان ضروری می‌شود. این تست هم همانند تست PCR بزرگسالان از مخاط بینی کودک و نوزاد گرفته می‌شود. وجود ژن‌های ویروس در نمونه بررسی و جواب آن هم در کمتر از 24 ساعت آماده می‌شود.

تست کرونا در منزل

با توجه به وضعیت همه‌گیری (پندمیک) کرونا، اگر علائم کرونا را مشاهده می‌کنید، توصیه می‌شود در خانه بمانید تا از انتقال بیشتر ویروس به دیگران جلوگیری کنید. در این حالت، می‌توانید از روش‌ تست کرونا در منزل استفاده کنید؛ در این حالت، نمونه‌گیر موظف است با رعایت تمام اصول بهداشتی، در محل حاضر شود و نمونه‌گیری را انجام دهد. نمونه‌ها بلافاصله به مراکز معتبر آزمایشگاهی ارسال می‌شود و بعد از بررسی، جواب آزمایش برای شما ارسال خواهد شد. تنها نکته مهم در انجام تست کرونا در منزل آن است که از مراکز معتبر آزمایشگاهی درخواست انجام آزمایش کرونا داشته باشید. این مراکز در همه شهرهای ایران وجود دارند و در ادامه برخی از آنها معرفی شده‌اند:

تست کرونا در منزل تهران

اگر ساکن تهران بزرگ هستید، می‌توانید از امکان تست کرونا در منزل تهران استفاده کنید. برای اینکار، می‌توانید در هر جایی از تهران که هستید (محدوده غرب، شمال، شرق و جنوب تهران)، درخواست خود را به صورت تلفنی و یا آنلاین ثبت کنید تا نمونه‌گیران به محل اعزام شوند. افرادی که وظیفه نمونه‌گیری دارند، باید تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند: از ماسک و شیلد استفاده کنند، در صورت امکان گان پوشیده باشند، از وسایل ضدعفونی و استریل برای نمونه‌گیری استفاده کنند و در زمان تعیین شده، در محل حاضر باشند. نمونه‌های تهیه شده در اسرع وقت به مراکز آزمایشگاهی معتبر و مورد تائید وزارت بهداشت ارسال می‌شوند و تمامی جواب‌های آزمایش کرونا در کمتر از 24 ساعت آماده و برای متقاضی ارسال می‌شود. همچنین شما می‌توانید نتیجه جواب آزمایش را به صورت تلفنی از پشتیبانی نیز دریافت کنید و اگر نیاز به راهنمایی‌های بیشتر داشتید از مشاوره پزشکان متخصص بهره‌مند شوید.

تست کرونا در منزل کرج

اگر ساکن محدوده استان البرز (کرج) هستید نیز می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل آزمایش آنلاین استفاده کنید، فقط کافی است از طریق این صفحه و یا از طریق پشتیبانی درخواست خود را ثبت کنید تا نمونه‌گیری در زمان مقرر انجام و جواب آن در کمتر از 24 ساعت برای شما ارسال شود. هموطنانی که در محدوده استان کرج هستند، می‌توانند تست کرونا در منزل را از طریق سامانه آزمایش آنلاین به صورت تلفنی و یا آنلاین درخواست دهند تا متخصصین در زمام مقرر در محل حاضر شوند و کار نمونه‌گیری را انجام دهند.

تست کرونا در منزل مشهد

اگر شما ساکن شهر مشهد هستید، می‌توانید برای درخواست تست کرونا در منزل درخواست دهید (می‌توانید برای تست PCR و تست آنتی‌بادی درخواست دهید). برای درخواست تست کرونا در منزل در مشهد دو روش وجود دارد: درخواست تست کرونا به صورت تلفنی تا پشتیبان‌های آزمایش آنلاین، برای روز و زمان خواسته شده، درخواست شما را ثبت کنند و یا آنکه از طریق وب‌سایت آزمایش آنلاین، خودتان، درخواست را ثبت کنید. نمونه‌گیرها در زمان درخواست شده، به محل اعزام می‌شوند، نمونه‌گیری را با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهند (برای نمونه PCR، از یک سواب برای دریافت نمونه انتهای حلق استفاده می‌شود و برای نمونه آنتی‌بادی، از ورید شما، خون گرفته می‌شود) و سپس در اسرع وقت برای بررسی به آزمایشگاه‌های معتبر ارسال می‌شود. جواب آزمایش نیز مانند سایر شهرها، در کمتر از 24 ساعت به صورت آنلاین و تلفنی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. خدمات آزمایش آنلاین در شهر مقدس مشهد نیز ارائه می‌شود و اگر در این شهر ساکن هستید، می‌توانید تست کرونا در منزل را از سامانه ما درخواست دهید و بعد از نمونه‌گیری جواب آزمایش را هم به صورت آنلاین دریافت کنید.

تست کرونا در استانبول

با توجه به اینکه ویروس کرونا همچنان در سراسر جهان ابرجاست ، در کشور های مختلف سخت گیری هایی انجام می شود تا از افزایش و شیوع مجدد کرونا جلوگیری شود ، استانبول نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر ساکن استانبول هستید و یا به استانبول سفر کرده اید و یا قصد سفر به استانبول را دارید می توانید از خدمات آزمایش آنلاین در استانبول استفاده کنید. تست کرونا در استانبول در محل اقامت شما و یا فرودگاه توسط کادر آزمایش آنلاین انجام پذیر است.

تست کرونا در دبی

اگر برای کار یا زندگی و ... در دبی اقامت دارید و برای سفر به نقاط دیگر نیاز به تست منفی کرونا دارید و یا اگر احسای نا خوشی دارید و از علائم ظاهر شده در خود نگران هستید و قصد انجام تست کرونا در دبی را دارید می توانید بدون دغدغه و صرف هزینه اضافی رفت و امد و همچنین برای عدم انتقال بیماری خود به دیگران از خدمات آزمایش آنلاین در منزل و یا محل اقامت خود استفاده کنید. اگر قصد دارید از این خدمات استفاده کنید برای درک بهتر و گرفتن جواب سوالات خود قبل از رزو تست مقاله لینک شده را مطالعه کنید.

تست کرونا در آنتالیا

اگر برای دیدن جادبه های گردشگری ، سفر کاری و یا زندگی در آنتالیا اقامت و نیاز به انجام تست کرونا دارید، می توانید بدون دردسر و مراجعه حضوری به بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهر ، در محل اقامت خود تست کرونا انجام دهید. همانطور که مطلع هستید در شهرهای مختلف ترکیه از جمله آنتالیا برای استفاده از خدمات مختلف نیاز به تست منفی کرونا و یا کارت واکسن خواهید داشت ، بنابراین همین حالا برای تست کرونا در آنتالیا اقدام کنید.

تست کرونا در آنکارا

آنکارا یکی از شهر های بزرگ ترکیه که میزبان بسیاری از افراد است که بعد از همه گیر شدن ویروس کرونا برای فعالیت های مختلف از جمله استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و فعالیت های گردشگری از افراد تست منفی کرونا و یا کارت واکسن درخواست می شود. یکی از مشکلات افراد و مسافران در آنکارا یدا کردن مراکز درمانی و بیمارستان ها و یا طی کردن این مسافت است، یکی از خدمات آزمایش آنلاین تست کرونا در آنکارا ست که می توانید در منزل و یا محل اقامت خود آن را انجام دهید.

تست کرونا امیکرون

با افزایش عفونت‌های امیکرون در سراسر جهان، بسیاری از کشورها دستورالعمل‌های آزمایش کروناویروس خود را برای مقابله بهتر با نوع جدید این عفونت و تعداد زیادی از مواردی که ایجاد می‌کند تغییر می‌دهند. لازم است بدانید، حتی اگر سه دوز واکسن کرونا تزریق کرده باشید، نتیجه تست کرونا امیکرون به این معنی است که شما برای افراد دیگر مسری هستید زیرا پروتئین ویروس به مقدار زیادی در بینی یا گلو شما وجود دارد. درواقع این بدان معناست که ویروس به طور فعال در داخل سلول‌های شما تکثیر می‌شود. با این حال، آزمایش‌های PCR تست کرونا امیکرون برای روزها الی هفته‌ها پس از عفونت نتایج مثبتی را نشان می‌دهند. زیرا می‌توانند مقادیر بسیار کمی از مواد ژنتیکی ویروس را که لزوماً عفونی نیستند، شناسایی کنند.

کیت تشخیص تست کرونا امیکرون چقدر دقیق است؟

دقت آزمایش کیت تشخیص این تست بستگی به این دارد که چند بار خودتان را آزمایش می‌کنید و اینکه آیا می‌خواهید عفونت کووید-19 را شناسایی کنید یا میزان مسری بودن خود را اندازه گیری کنید. به یاد داشته باشید، در صورتی که تست کرونا امیکرون مثبت شد، باید به نتیجه اعتماد کنید. فرض کنید که به عفونت آلوده هستید و حداقل به مدت پنج روز قرنطینه شده‌اید. اگر بعد از پنج روز مجدداً آزمایشتان مثبت شد، پزشکان توصیه می‌کنند برای پنج روز دیگر خود را قرنطینه کنید.

با این حال، شایان ذکر است که کیت تشخیص آزمایش‌های سریع کامل نیستند. تحقیقات نشان می‌دهد که تست‌های آنتی ژن دقت کمتری نسبت به تست‌های PCR دارند. این مورد از ابتدای همه گیری وجود داشته است. آزمایش‌های PCR در آزمایشگاه پردازش می‌شوند، جایی که تجهیزات پیچیده می‌توانند حتی کوچک‌ترین شواهد ژنتیکی ویروسی را که باعث کووید-19 می‌شود شناسایی و بررسی کنند. این آزمایش‌ها به قدری دقیق هستند که امکان دارد بیماران حتی هفته‌ها پس از بهبودی شاهد مثبت شدن آزمایششان باشند، در حالی که دیگر مسری نیستند. در همین حال، نتایج آزمایش‌های سریع می‌تواند بر اساس میزان ویروس و عفونت در بینی و بدن بیمار در زمان نمونه‌برداری متفاوت باشد.

دانشمندان تفاوت بین تست‌های سریع و تست‌های PCR را به دو صورت توضیح می‌دهند: ویژگی که نرخ مثبت کاذب تست را منعکس می‌کند و حساسیت که نشان‌دهنده نرخ منفی کاذب تست است. هر دو تست PCR و کیت تشخیص تست سریع دارای ویژگی بالایی هستند، به این معنی که نتایج مثبت آنها بسیار قابل اعتماد است. اما در حالی که تست‌های PCR حساسیت تقریباً کاملی دارند، تست‌های آنتی ژن سریع حساسیتی در حدود 80 تا 90 درصد دارند. این بدان معناست که آزمایش‌های سریع تمایل دارند تا نتایج منفی کاذب بیشتری نسبت به آزمایش‌های PCR ایجاد کنند.


شرایط و ضوابط کلی استفاده از واکسن کرونا

در حال حاضر، واکسن‌های مختلفی در دنیا تهیه شده که پس از تائید در سازمان بهداشت جهانی، آماده تکثیر انبوه و استفاده در میان عموم را پیدا کرده‌اند. در میان واکسن‌های مطرحی که تا کنون تهیه شده، برخی از آنها شامل واکسن روسی و چینی، به ایران وارد شده‌اند و در حال حاضر، در بیمارستان‌ها برای افراد واجد شرایط، تزریق می‌شود. به طور کل، این واکسن‌ها در دو دوز تهیه شده‌اند و افرادی که یک دوز واکسن را می‌زنند بین 21 تا 28 روز، بسته به نوع واکسنی که دریافت می‌کنند، باید دوز دوم را تزریق کنند. در فاز اول، واکسن کرونا به همه پرسنل بیمارستان‌های بستری کننده کووید 19 تزریق خواد شد و در فاز دوم، افراد مسن بالای 65 سال، و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای پر ریسک واکسن تزریق می‌شود. فاز سوم مربوط به افراد ساکن در مراکز نگهداری جمعی مانند زندان‌ها است و در فاز چهارم، سایر افراد جامعه در اولویت خواهند بود.

درخواست تست کرونا
تست کرونا در منزل تست کرونا در منزل تست کرونا در منزل تست کرونا در منزل تست کرونا در منزل
تست کرونا

عوارض کرونا

افرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، ممکن است برای مدت‌ها، علائم کرونا را نشان دهند و متاسفانه در تعدادی از موارد، این ویروس، عوارضی را در بدن افراد ایجاد می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد برخی از این عوارض تا 6 ماه پس از بهبودی، امکان بروز دارند و در این مدت، اگر خودتان و یا اطرافیان‌تان در دسته افراد پرحطر و دارای بیماری زمینه‌ای هستید، پیشنهاد می‌کنیم هر علامت متفاوتی که در بدن مشاهده می‌کنید را جدی بگیرید. مهم‌ترین عوارضی که در کرونا برای افراد ایجاد می‌شود، کاهش ظرفیت تنفسی ریه‌هاست، به ویژه اگر در مدت بیماری، بخش زیادی از ریه فرد درگیر شده باشد. بنابراین می‌توانید تا بهبودی کامل، اسکن ریه را جدی بگیرید و از داروهای بهبود دهنده سیستم ریه استفاده کنید. همچنین دیده شده، مشکلات قلبی نیز در افراد ایجاد می‌شود. در این حالت فرد ممکن است ضربان قلب سریع یا تند تجربه کند. لخته خون ایجاد شود و رگ‌های خونی کوچک قلب مسدود شود. همچنین دیده شده بیماران کرونایی پس از بهبود دچار خستگی مفرط می‌شوند و با استراحت بهبود پیدا نمی‌کنند. افرادی که بهبود یافته‌اند، اشاره می‌کنند برای مدت‌های طولانی سرفه می‌کنند، درد در قفسه سینه دارد و یا مفاصل استخوانی آنهادرد می‌کند. همچنین یکی دیگر از عوارض کرونا، مه‌گرفتگی مغز و ایجاد لخته خون در مغز است که فرد در آن دچار لکنت زبان می‌شود و بهتر است با مشاهده این شرایط فرد هر چه سریعتر به پزشک و بیمارستان مراجعه کند.

واکسن کرونا

در حال حاضر بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، از واکسن‌های کرونا برای جلوگیری از ابتلا پیشرونده ویروس استفاده می‌کنند. واکسن‌های فایزر، استرازنکا، اسپونتیک روسیه و ... از موارد معروف این واکسن‌ها هستند که در دو نوبت و در فاصله 21 تا 28 روز از یکدیگر به فرد تزریق می‌شود و شواهد نشان می‌دهد توانسته ایمنی خوبی (تا حد 92 درصد) برای افراد ایجاد کند و عوارض جدی هم در آنها گزارش نشده است. این واکسن‌ها، شامل mRNA ویروس هستند و شرایط نگهداری آنها بسته به سایر موادی که در آنهاست، فرق می‌کند. برای مثال، واکسن فایزر و بیوان تک، باید در دمای منفی 70 درجه نگهداری شود، اما واکسن مدرنا در دمای یخچال‌های معمولی (منفی 20 درجه) هم قابل نگهداری هستند.

سوالات متداول

 • آیا تست کرونا دردناک است؟

  برای تست آنتی بادی کرونا تنها 2 تا 3 سی سی نمونه خون لازم است که اکثر افراد مشکلی با آن ندارند. اما برای تست PCR کرونا نمونه گیری با سواب انجام می‌شود که نیاز به تخصص دارد. با این وجود اگر نمونه گیری توسط کارشناسان متخصص علوم آزمایشگاهی انجام شود، بدون درد خواهد بود و در کمتر از 10 ثانیه انجام خواهد شد.

 • در آزمایش آنلاین جواب تست کرونا بعد از چند روز آماده می‌شود؟

  در حال حاضر، جواب تست کرونا بعد از نمونه‌گیری و انتقال به آزمایشگاه، در کمتر از 24 ساعت آماده می‌شود و برای شما از طریق پیامک، ارسال می‌شود. همچنین خود شما هم می‌توانید جواب آزمایش را از طریق پنلی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، به صورت آنلاین مشاهده کنید.

 • تست کرونا تا چه حد خطا دارد؟

  بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که تست کرونا تا چه حد خطا دارد یا به عبارت دیگر تا چه حد احتمال دارد که جواب این تست اشتباه باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که همه تستهای آزمایشگاهی ممکن است با درصدی خطا همراه باشند که عوامل مختلفی نظیر مهارت تکنسین آزمایشگاه، زمان و نحوه نمونه گیری، مواد به کار رفته در آزمایش و غیره روی بالا و پایین رفتن این خطا تاثیرگذار هستند. با این وجود لازم است بدانید که در حال حاضر دو تست آنتی بادی و PCR روشهای مورد تایید سازمان بهداشت جهانی برای تشخیص عفونت کرونا و ایمنی نسبت به آن هستند که در سراسر دنیا در حال انجام هستند و ما با آزمایشگاه هایی همکاری می کنیم که مورد تایید وزارت بهداشت هستند و از بهترین کیتها برای این ازمایش استفاده می کنند.

 • اگر نتیجه تست کرونا مثبت شود چه کنیم؟

  در صورتی که نتیجه تست کرونا شما مثبت شود، به هیچ وجه نگران و مضطرب نشوید؛ آزمایش آنلاین به شما این فرصت را می‌دهد تا در گام نخست یک مشاوره پزشکی رایگان از یک پزشک متخصص دریافت کنید. در صورت تایید پزشک، شما می‌توانید از پکیج مراقبت از بیماران کرونایی در منزل استفاده کنید که به مدت 2 هفته تمامی نیاز شما را برای بهبودی از بیماری کرونا فراهم خواهد کرد.

 • اگر در حال حاضر علائم سرماخوردگی را نشان بدهم، به معنی ابتلا به کروناست؟

  کرونا، سرما خوردگی و آنفلونزا، همگی از یک خانواده ویروس‌ها هستند و علائم مشابهی دارند. اگر در زمان‌های مختلف علائم سرماخوردگی را نشان می‌دادید، می‌توانست به معنای احتمال سرماخوردگی و یا آنفلونزا باشد، اما در حال حاضر که کرونا در تمام دنیا منتشر شده است، تمامی متخصصین توصیه می‌کنند اگر علائم سرماخوردگی را نشان می‌دهید، برای حداقل چند روز خود را قرنطبنه کنید و اگر می‌توانبد برا اطمینان بیشتر، تست کرونا بدهید.

 • آیا در حال حاضر و وجود کرونا، می‌توانم به مناطق با جمعیت کم، سفر کنم؟

  بهتر است تا آنجا که می‌توانید از رفتن به هر مکانی خودداری کنید، حتی اگر مکانی که انتخاب می‌کنید، خلوت باشد و یا در محدوده شهرهای نارنجی و قرمز نباشد.

 • آیا این شایعه درست است که افراد سیگاری و کسانی که به مواد مخدر اعتیاد دارند، کمتر به کرونا مبتلا می‌شوند؟

  خیر. تاکنون مقاله علمی منتشر نشده که افراد سیگاری و یا معتاد به مواد مخدر، در معرض ابتلا به کرونا نیستند، بالعکس این افراد، چون از ظرفیت تنفسی خود بیشتر استفاده کرده‌اند، امکان آنکه پس از ابتلا به ویروس، دوره طولانی از بیماری را بگذرانند، بیشتر است.

 • یا استفاده از دو ماسک جراحی می‌تواند شرایط ایمنی مناسب ایجاد کند؟

  در حال حاضر، توصیه می‌شود اگر در محیط‌های بسته فعالیت می‌کنید، حتما از دو ماسک استفاده کنید. اگر از یک ماسک جراحی استفاده کنید و ماسک دوم پارچه‌ای باشد، شرایط ایمنی بسیار بهتر خواهد بود.

 • آیا باز نگاه داشتن درب و پنجره، قدرت انتقال ویروس کرونا را از بین می‌برد؟

  تحقیقات جدید نشان می‌دهد اگر در محیطی فردی به ویروس کرونا مبتلا باشد، اما خود او و اطرافیانش از دو ماسک استفاده کنند و در کنار آن، هوای بیرون در این محیط جریان داشته باشد، درصد انتقال ویروس تا 90% کاهش می‌یابد، اما همچنان امکان انتقال ویروس وجود دارد.

 • آیا فردی که ناقل ویروس کروناست، امکان دارد علائمی از بیماری را نشان ندهد؟

  متاسفانه بله. افراد زیادی وجود دارند که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، اما هیچ علامتی نشان نمی‌دهند و یا اگر علامتی داشته باشند، ممکن است متوجه آن نشوند و یا آن را نادیده بگیرند. به این ترتیب در دوران ناقل بودن، به راحتی می‌توانند ویروس را به افراد دیگر منتقل کنند.

 • آیا کرونا علائم گوارشی هم ایجاد می‌کند؟

  بله در ابتدا تصور می‌شد بیشترین علامت متفاوتی که در کرونا نسبت به سرماخوردگی و آنفلونزا وجود دارد، بدن درد و سرفه‌های خشک است، اما با ابتلای افراد بیشتری به این بیماری، مشخص شد برخی از افراد، علائم گوارشی نشان می‌دهند. به این ترتیب که ممکن است دچار معده درد شوند، اسهال و دل پیچ داشته باشند.

 • آیا کرونا از سطوح منتقل نمی‌شود؟

  طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته، مخص شده، ویروس کرونا قادر نیست از روی سطوح منتقل شود. اما هچنان کارشناسان توصیه می‌کنند سطوح را با الکل و شوینده‌ها ضدعفونی کنید و از زدن دست خود به چشم، بینی و دهان جلوگیری کنید.

 • کرونا چه تاثیرات روانی روی کودکان داشته است؟

  شاید قشری که به آن کمتر توجه کنیم، کودکان هستند، چرا که احتمال ابتلای این گروه به کرونا کمتر از سایرین است (البته به جز کرونای انگلیسی). با این حال، کودکان افرادی هستند که دوران قرنطینه تاثیرات روانی زیادی روی آنها می‌گذارد، ممکن است آنها را پرخاشگر، بدخلق و یا منزوی کند و به میزان زیادی توصیه می‌شود اگر کودک شما، شرایط متفاوتی را نسبت به قبل نشان می‌دهد، حتما از مشاوره پزشک و روانشناسان استفاده کنید.

 • آیا زدن ماسک برای کودکان ضروری است؟

  طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی، همه کودکان بالای 12 سال باید از ماسک استفاده کنند، اما شما می‌توانید برای کودکان با سنین کمتر نیز از ماسک‌های مناسب استفاده کنید تا احتمال انتقال آلودگی به آنها کمتر شود.

 • آیا گرما و سرما، تاثیری در انتقال سریعتر ویروس کرونا دارد؟

  به طور کلی، جواب این سوال خیر است. مشخص شده در هر دو وضعیت امکان انتقال ویروس کرونا وجود دارد، اما در روزهای سرد، به دلیل آنکه درب و پنجره‌ها بسته است، امکان انتقال ویروس بیشتر خواهد بود.

 • آیا با داغ کردن غذا، احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق مواد غذایی از بین می‌رود؟

  بهتر است قبل از مصرف مواد غذایی تا آنجا که امکان دارد آنها را به خوبی گرم کنید و اگر قصد مصرف سبزیجات و میوه را دارید، حتما قبل از مصرف، آنها را ضدعفونی کنید.

 • اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

  به طور حتم از دو ماسک تمیز استفاده کنید و سعی کنید ماسک اول، جراحی و دومی پارچه‌ای باشد. به هیچ وجه دست خود را به چشم و یا دهانتان نزنید، به طور مرتب دستان خود را با الکل ضدعفونی کنید و اجازه دهید الکل به مدت 20 ثانیه روی دست‌های شما بماند. بعد از آنکه به مقصد رسیدید، حتما دست‌های خود را با مایع ضدعفونی کننده بشویید.

 • آیا دوره نهفتگی ویروس‌های جهش یافته کرونا کمتر است؟

  تحقیقات نشان می‌دهد نوع جدید و جهش یافته ویروس کرونا انگلیسی، قدرت انتقال بیشتری دارد و دوره نهفتگی آن هم کمتر و بین 2 تا 5 روز است.

 • آیا استفاده از مایع سفید کننده (وایتکس) می‌تواند برای ضدعفونی کردن سطوح مناسب باشد؟

  بله. شما می‌توانید این ماده را با مقدار زیادی آب مخلوط کنید و برای ضدعفونی کردن سطوح استفاده کنید، البته به خاطر داشته باشید که مایع سفید کننده حساسیت‌زا است و ممکن است تاثیر منفی روی ریه، به ویژه افرادی که الرژی دارند، داشته باشد. در این صورت می‌توانید از الکل‌ برای ضدعفونی کردن استفاده کنید.

تست کرونا
تست کرونا تست کرونا