خدمات تزریقات در منزل مشهد و اهمیت آن

 • نوشته شده توسط فاطمه مهربان
 • 04 / 03 / 1401

اگر به هر دلیلی پزشک برای شما داروی تزریقی تجویز کرده باشد حتما اولین چیزی که ذهن شما به درگیر می‌کند این خواهد بود که برای تزریق کجا باید بروید؟ چطور زمان را مدیریت کنید تا بتوانید در ساعات کاری به مراکز تزریقات مراجعه کنید؟ اگر بخواهید شب تزریق خود را انجام دهید آیا مرکزی هستن که به صورت شبانه روزی فعالیت داشته باشد؟

بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری برای انجام یک کار ساده مانند انجام تزریق باید برنامه ریزی کنند. اگر در محل کار هستند مرخصی ساعتی بگیرند، اگر در منزل هستند باید ساعاتی را از منزل خارج شوند تا تزریق را انجام دهند، اگر فرد بیماری باید تزریق انجام دهد باید برای رفت و آمد و جابجا نمودن وی برنامه ریزی کرد. اما با فراهم شدن خدمات تزریقات در منزل در شهر مشهد، شهروندان مشهدی می‌توانند تنها با یک تماس و یا ثبت درخواست در سایت آزمایش آنلاین از این امکانات استفاده نمایند و تمامی تزریقات خود را در هر ساعت از شبانه روز در منزل یا محل کار خود انجام دهند. تزریقات در منزل توسط کادر حرفه‌ای و متخصص انجام می‌شود و مراقبت‌های ثانویه توسط پرستار انجام خواهد شد.

 

تزریقات در منزل برای چه افرادی مناسب است؟

برخی از افراد برای انجام امور درمانی مانند تزریق، دریافت سرم، تعویض پانسمان و … از اینکه به مراکز درمانی مراجعه کنند دلهره زیادی دارند. به همین دلیل از انجام درمان صرف نظر می‌کنند. اما اگر درمان در منزل و در محیطی آشنا انجام شود می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. حضور در کنار اعضای خانواده و در فضای آرام منزل میزان دلهره افراد را به طرز چشم گیری کاهش می‌دهد. این موضوع در کودکان بسیار رایج است. بسیاری از کودکان تمایلی برای مراجعه به مراکز درمانی ندارند و اگر بخواهند تزریقات انجام دهند این موضوع شدت بیشتری خواهد داشت.

همچنین افرادی که توان حرکتی ندارند مانند سالمندان، بیماران، معلولین نیز از جمله افرادی هستند که استفاده از تزریقات در منزل می‌تواند برایشان بسیار مفید و موثر باشد. جابجا کردن افرادی که برای حفظ تعادل و راه رفتن قدرت کافی ندارند، بسیار دشوار است. اگر مسیر طولانی باشد این سختی‌ها دوچندان خواهد شد. زیرا سالمندان و بیماران در شرایط عادی به سر نمی‌برند و نمی‌توانند مدت زمان طولانی درون خودرو بنشینند و یا مسافتی را پیاده روی کنند.

نکته دیگر وجود احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف در مراکز درمانی است. بدن کودکان، سالمندان و بیماران بسیار حساس‌تر از یک فرد عادی است و ممکن است با قرار گرفتن در معرض کوچکترین آلودگی یا عامل بیماری سریعا مبتلا شوند. به همین دلیل حضور افراد حساس به مراکز درمانی حتی الامکان باید کمتر شود. مگر در مواقع لزوم.

 

تزریقات در منزل شامل چه خدماتی است؟

ما این امکان را فراهم نمودیم تا بیشتر خدمات تزریقاتی که در مراکز بهداشتی ارائه می‌گردد در منزل نیز قابل انجام باشد. این خدمات توسط پرسنل مجرب و متخصص انجام می‌شود و به شرح زیر می‌باشد:

 • تزریق انواع سرم: در صورت نیاز به تزریق سرم و تزریق دارویی خاص همراه با آن می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل مشهد استفاده نمائید.
 • تزریق داخل وریدی: این نوع تزریق برای داروهایی کا باید راخل رگ تزریق شوند مناسب است و برای وارد کردن دارو به جریان خود و تسریع روند درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تزریق عضلانی: این روش تزریق برای تاثیر هر چه سریع‌تر دارو انجام می‌شود و معمولا به عضلات بازو یا عضله باسن تزریق می‌شود.
 • تزریق زیر جلدی: در این روش دارو به بافت چربی که میان پوست و ماهیچه قرار دارد تزریق می‌شود. در این روش دارو به آهستگی جذب بدن می‌شود و برای برخی روش‌های درمانی کاربرد دارد.
 • تزریق انسولین برای بیماران دیابتی: این نوع روش تزریق بسیار ساده است و با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز انجام می‌شود.
 • تزریق آهن: تزریق آهن مستقیما به داخل رگ انجام می‌شود و باید با دقت فراوان و در مدتی طولانی انجام شود. تزریقاتی که مستقیما وارد جریان خون می‌شوند ممکن است موجب شود تا بدن نسبت به دارو واکنش نشان دهد.
 • تزریق آنتی بیوتیک: برای تزریق این نوع دارو به از روش تزریق وریدی یا انتقال دارو از طریق سرم استفاده می‌شود.
 • تزریق واکسن: این روش به صورت سریع انجام می‌شود و برای انواع واکسن کاربرد دارد.

کدام دسته از بیماران به تزریقات در منزل نیاز دارند؟

برخی از بیماران باید برای جلوگیری از پیشرفت بیماری به طور مرتب دارو دریافت کنند و برخی از این داروها به صورت تزریقی می‌باشند. به عنوان بیماران دیابتی و افرادی که مبتلا به ایدز هستند، افرادی که نارحتی تنفسی، قلبی، کلیوی یا کبدی دارند باید به صورت مکرر دارو دریافت کنند تا وضعیت بدنی آنها در شرایط متعادلی حفظ شود.  بنابراین مراجعه مداوم به مراکز درمانی برای انجام یک تزریق ساده دشوار خواهد بود. یکی از بهترین روش‌های تزریقات استفاده از انجام تزریقات در منزل مشهد می‌باشد. بدین ترتیب بیماران می‌توانند با زمان بندی مناسب و منظم تزریقات خود را منزل یا محل کار انجام دهند.

مزایای استفاده از تزریقات در منزل

تزریقات در منزل مشهد توسط پرستاران مجرب و حرفه‌ای انجام می‌شود و برای بسیاری از افراد و با هر شرایط و سن مزایایی به همراه دارد. مهمترین مزیت استفاده از خدمات تزریقات در منزل عبارتند از:

 • مدیریت زمان و صرفه جویی در هزینه: با استفاده از خدمات انجام تزریقات در محل بسیاری از مشکلات مراجعه به مراکز درمانی حل خواهد شد. به عنوان مثال یک فرد شاغل برای انجام یک تزریق ساده باید مرخصی ساعتی بگیرد، هم هزینه رفت و آمد را باید در نظر داشته باشد و هم از ساعات مرخصی وی کاسته می‌شود. در حالیکه تنها با یک تماس می‌تواند تزریق را در محل کار خود انجام دهد. و یا فردی که در منزل توانایی حرکت و خروج از منزل را ندارد و یا به دلیل بیماری نباید از خانه خارج شود، بهتر است از این خدمات استفاده کند و تزریقات خود را بدون نیاز به جابجایی در منزل انجام دهد.
 • آسایش حال بیمار: بیماران و سالمندان ترجیح می‌دهند تا حد امکان از منزل خارج نشوند، زیرا شرایط برای این افراد کمی متفاوت است. نیاز به کمک دارند و نمی‌توانند مانند یک فرد با شرایط عادی مدت‌ها بیرون از منزل برای دریافت خدمات درمانی انتظار بکشند. اما با بهره مندی از این خدمات می‌توانند در محیط آرام و امن منزل تزریقات لازم را انجام دهند.

 

تزریقات در منزل با آزمایش آنلاین

تزریقات از جمله سریع‌ترین روش‌های درمانی محسوب می‌شود به دلیل ورود مستقیم دارو به جریان خون برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از این روش استفاده می‌شود. به همین دلیل بسیاری از پزشکان برای نتیجه بخش بودن درمان از داروهای تزریقی برای بیمار استفاده می‌نمایند. یکی از مهمترین دغدغه افراد برای تزریق دارو یافتن مکانی امن و بهداشتی برای انجام تزریقات می‌باشد و چه مکانی ایمن‌تر و پاک تر از محیط منزل می‌تواند باشد. بسیاری از افراد به دلیل ابتلا به بیماری سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارند و نباید در اماکن شلوغ و آلوده حضور داشته باشند. بهترین راه حل استفاده از خدمات تزریقات در منزل مشهد می‌باشد.

ما مفتحر هستیم که توانسته‌ایم بهترین و جامع‌ترین خدمات درمانی و بهداشتی را به هموطنان عزیزمان در سراسر نقاط کشور ارائه دهیم. برای انجام تزریقات در هر محلی که مد نظر شماست تنها کافی است در سایت آزمایش آنلاین درخواست خود را ثبت نمائید و از خدمات ما بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *