آزمایش ازدواج

آزمایش ازدواج

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • 02 / 03 / 1396

آزمایش ازدواج

آزمایش های ازدواج معمولا قبل از ازدواج زوجین صورت می گیرد. در حال حاضر ازدواج در کشور ما، با توجه به نزول رشد جمعیتی در ایران؛ بسیار مورد توجه و سفارش شده قلمداد می شود اما آیا ممکن است با دلبستن هر پسری به دختری یا حتی به مانند جوامع غربی، با عاشق پیشگی دختری برای پسری این اتفاق خجسته و البته بسیار مهم شکل بگیرد؟؟! در پاسخ به این سوال بی معطلی باید گفت که خیر؛ ازدواج جدای رسم و رسوم های موجود در هر جای دنیا، باید طبق مراحل قانونی و قبل تر از آن، مراحل آزمایشی را بطور کامل طی نماید تا هر دختر و پسری در هر سن و سالی که هستند از آینده کاملا طبیعی خودشان بدون وجود بیماری های مشکوک خونی، ژنتیکی و غیره، اطمینان حاصل نمایند.

 

دفاتر عقد و ازدواج:

بعد از دوران پر تب و تاب عشق و عاشقی باید زوج ها برای رسمی کردن ازدواج خودشان، به یکی از دفاتر عقد و ازدواج مراجعه نمایند. در این دفاتر برای چنین امر خیری به  شما نامه ای که با مهر خاصی مشحص گردیده است می دهند و از شما می خواهند که با مراجعه به یکی از آزمایشگاه های مربوطه، دختر و پسر برگه سلامت جسمی خودشان را که برای جاری کردن خطبه عقد بسیار ضروری است، دریافت نمایند. حال شاید بد نباشد که بدانیم این برگه چیست؟

آزمایش های قبل از ازدواج

برگه سلامت جسمی:

این برگه که در واقع مجوز جاری کردن عقد را به عاقد می دهد مجموعه است از آزمایش های گوناگون تحت عنوان؛ آزمایش ازدواج که حتی در این بین بسیاری از متخصصان سفارش می کنند که برای ازدواج به این آزمایش ها، اتکا نکنید و آزمایش های دیگری را نیز که امروز علم پزشکی آن ها را بوجود آورده به منظور تضمین قطعی از سلامت خانواده ای که قرار است تشکیل دهید، انجام بدهید! آزمایش ازدواج در واقع بیشتر به آزمایش های قبل از ازدواج مربوط می شود و شامل آزمایش خون به منظور فهمیدن بیماری های: مقاربتی، بیماری های ژنتیکی و بیماری های خونی می شود و آزمایش نمونه ادرار به جهت فهمیدن اعتیاد و یا عدم اعتیاد افراد می باشد که به آن، آزمایش ازدواج می گویند. توضیح هر کدام از این آزمایش ها که باعث هوشیاری نسبت به بیماری و یا عدم بیماری افراد می شود در این مقاله نمی گنجد و ما برای شرح آزمایش ازدواج تا همینجا بسنده می کنیم!

 

چند نکته:

شاید در مورد آزمایش خون خیلی روش های متداولی برای عدم بروز بیماری ها وجود نداشته باشد اما در آزمایش نمونه ادرار که به جهت فهمیدن اعتیاد و یا عدم اعتیاد انجام می شود راه هایی وجود دارد که باعث عدم پاسخگویی آزمایش به حال فرد مورد نظر می شود!جهت انجام آزمایش اعتیاد جهت ارایه به دفترخانه رسمی، می بایست به آزمایشگاه های دولتی مراجعه نمایید.

  • عدم استفاده کوتاه مدت از مواد مخدر به منظور خارج شدن تدریجی اثرات آن، در موقع نزدیکی به زمان انجام آزمایش برای افراد سیگاری و معتاد
  • استفاده از شربت های گیاهی و داروهای تجویز شده از سوی افراد بدون تخصص به جهت عوض کردن نتیجه نهایی آزمایش
  • در معرض مستقیم دود حاصل از مواد مخدر قرار گرفتن که سبب مثبت شدن نتیجه نهایی آزمایش می شود
  • عدم به روز رسانی تجهیزات آزمایشگاهی برای تشخیص سایر مخدرها؛ که البته در این صورت ph نمونه و وزن مخصوص آن در درجه حرارت نمونه کنترل می شود تا از وجود ماده دیگری اطلاع پیدا کرد!

ازدواج

کلام آخر:

در حال حاضر تمام جوانان و مجردهای کشور، اطلاعات بسیار خوبی در مورد ازدواج و آزمایش مربوط به ازدواج دارند که خود یک مزیت بسیار عالی به حساب می رود اما این را هم نباید فرامش کرد که بهتر است در خلال انجام آزمایش ازدواج، یک سری هم به مشاوران علم ژنتیک و حتی تن دادن به انجام آزمایش ژنتیک داد تا از معلولیت های اجتناب ناپذیری که در آینده بوجود می آیند جلوگیری نماییم. لازم به ذکر است در حل حاضر با پیشرفت علم پزشکی در خصوص ازدواج و موضوعات مربوط به آن؛ می توان از بوجود آمدن هرگونه اختلال و یا معلولیتی برای فرزندان زوج ها تا 70 درصد جلوگیری به عمل آورد! پس بهتر است برای ساختن یک زندگی مطلوب بدون حاشیه، تمام اقدامات پیشگیرانه پزشکی را قدم به قدم طی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *