آزمایش اعتیاد

آزمایش اعتیاد، معمولاً جهت اطمینان از صلاحیت افراد گرفته می شود. آزمایش اعتیاد این اطمینان را به شما می دهد که فرد مورد نظر چه مواد مخدی را مصرف می کنم یا مصرف نمی کند. در آزمایش اعتیاد، تست های مختلفی گرفته می شود تا از عدم مصرف موارد مخدر مختلف همچون تریاک، شیشته، ماری جوآنا و ... مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. در صورتی که فرد مورد آزمایش به هر میزانی از این موارد در فاصلۀ یک هفته تا 10 روز قبل از زمان آزمایش مصرف کرده باشد در این آزمایش نشان داده می شود.

آزمایش اعتیاد می تواند جهت اطمینان از کارمندان شرکت، راننده گان، همکاران متقاضیان همکاری و ... درخواست شود. این آزمایش در صورت استفادۀ حداقلی افراد از مواد مخدر نیز می تواند مصرف مواد مخدر را نشاده دهد. آزمایش اعتیاد معرفی شده در این مطلب از طریق ادار فرد متقاضی صورت می گیرد. به این صورت که بقایای مواد مخدر مصرف شده در ادرار فرد مورد نظر تا مدتی باقی می ماند. این تست های دقیق آزمایشگاهای تقریباً در همۀ موارد به صورت دقیق مواد مصرفی را نمایش می دهد و قابل اطمینان هستند.

شما می توانید به راحتی جهت اطمینان از عدم مصرف اطرافیان خود درخواست آزمایش اعتیاد را بدهید.

آزمایش اعتیاد

بررسی صرف 3 ماده مخدر
مورفین(تریاک، شیره)، آمفتامین، متیل آمفتامین(شیشیه)

قیمت: 87,000 تومان
طبق تعرفۀ وزارت بهداشت

سفارش آنلاین

آزمایش اعتیاد

بررسی صرف 10 ماده مخدر
مورفین(تریاک، شیره)، کوکایین، متیل آنفتامین(شیشه)، متادون، ترامادون، ماریجوآنا(گل، علف، حشیش، گراس)، آمفتامین، بنزودیزپین، بوپرنورفین ، تراسیایلیک
قیمت: 135,000 تومان
طبق تعرفۀ وزارت بهداشت

سفارش آنلاین

آزمایش اعتیاد

هر فردی می بایست در طول عمر خویش در فواصل زمانی معینی اقدام به انجام آزمایش های کلی پزشکی بنماید. برخی بیماری‌ها به علت اینکه عوامل ایجاد‌کننده بیماری، ناشناخته است یا ممکن است چند عامل مختلف در ایجاد بیماری نقش داشته باشند؛ قابل پیشگیری نیستند. لذا تشخیص زودرس این بیماری‌ها با استفاده از چک آپ های دوره ای به دلیل میسر ساختن درمان سریع و مؤثر، کاهش عوارض بیماری و همچنین کاهش هزینه‌های درمانی در علم پزشکی اهمیت ویژه‌ای دارد. پس به این ترتیب می‌توان گفت حتی افراد سالم جامعه که هیچ گونه بیماری و سابقه فامیلی بیماری هم ندارند؛ باید آزمایش‌های چکاپ (check up) را انجام دهند.

بيماري‌هاي جدي و مزمن اين روزها بسيار متداول شده‌اند بسياري از افراد در ترس ابتلا به آنها زندگي مي‌كنند. اما به جاي اينكه نگران اين باشيد كه چه اتفاقي ممكن است بيفتد، چرا براي پيشگيري از آنها اقدام نمي‌كنيد؟ زندگي هيچ تضميني ندارد برای اغلب مردم تنها چند اقدام پیش گیرانه راه‌گشاست. سلامت تان را بهبود ببخشید و تندرست و شاد باشید. پس آن‌قدر منتظر نشوید تا کار از کار بگذرد و بیماریها به سراغ تان بیایند. می توانید همین حالا شروع کنید و تغییرات کوچکی در سبک زندگی تان به وجود آوریداما رفتارهاي هوشمندانه نتیجتاً مثمر ثمر خواهد بود. آزمایش چکاپ پزشکی یکی از بهترين راه‌ها براي جلوگيري از بيماري و شروع راهي تازه براي داشتن يك زندگي سالم و طولاني را برايتان معرفي مي‌كند.

دانلود کتاب اثرات چکاپ دوره ای بر زیبایی و جوانی

1اثرات سلامت کبد و تاثیر آن روی پوست و چشم
اگر پوستی لک دار ، جوش دار یا زردرنگی دارید کبدتان را چک کنیدیکی از علایم سرطان کبد که گاهی اوقات دیده می شود، زردی چشم ها و پوست است
2تیروئید؛ غدۀ تناسب اندام
اگر بدون دلیل خاصی لاغر یا چاق هستید و یا حتی احساس گر گرفتگی و خستگی دارید غده تیروئیدتان را چک کنید
3اثر وضعیت هورمون های زنانه بر ریزش مو
تغیر هورمون های جنسی زنانه علت شایع ریزش مو در دختران جوان میباشد میزان کارکرد غذۀ تیروئید تاثیر عمده ای بر تناسب اندام دارند.
4اثر کمبود ویتامین D بر پوسیدگی دندان
ویتامین D سلامت دندان ها نقش به سزایی دارد هم چنین اگر سردرد و سر گیجه دارید یا درد و ضعف ماهیچه ها و عفونت های مکرر امان شمارا بریده است ، عرق بیش از حد میکنید ویتامین دی بدنتان را کنترل کنید
  • من قبلاً خیلی بی حال بودم و اصلاً حوصلۀ هیچ کس و درس و هیچی رو نداشتم. خیلی اذیت می شدم. بعد از اینکه آزمایش دادم، فهمید مشکل غدد دارم و الان خیلی بهترم.
    سارا میراسماعیلی
  • اینکه بتونی خانواده تو هر چند سال یکبار چکاپ پزشکی کنی تا مطمین بشی طوریشون نیست، خیلی به آدم آرامش می ده.
    صفورا حجتی
  • از وقتی فهمیدم مشکل پوستم از ناراحتیه کبدمه، تونستم بعد از مدتها پوستمو درست کنم.
    مهدیس باقری

لیست آزمایش های پکیج شمارۀ 2 خانم ها

مرفین ( معروف به تریاک)
مرفین از تریاک به‌دست آمده و مهم‌ترین ترکیب مؤثر تریاک است اعتیاد به مورفین یکی از سخترین اعتیاد ها در میان مواد مخدر می باشد. مورفین یک داروی ضد درد قوی می باشد، که به شدت اعتیاد آور است. مورفین به شکل های متفاوتی مانند مایع، داروی درون سیاهرگی و قرص در دسترس می باشد. معمولا پزشکان این دارو را برای کاهش درد های بسیار شدید به ندرت تجویز می کنند. مورفین از آنجایی که به شدت اعتیاد آور است به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.
آمفتامین( داروی اعتیاد اور)
آمفتامین یک داروی محرک اعصاب است از جمله آثار مصرف آمفتامین بی‌خوابی، افزایش تمرکز، کاهش خستگی و کاهش اشتها می‌باشد. اصلی‌ترین کاربرد دارویی ترکیبات آمفتامین اختلال کم‌توجهی - بیش‌فعالی است عوارض، دستگاه عصبی: بی‌قراری، بی‌خوابی، سرگیجه، سردرد، بی‌حوصلگی، در طولانی‌مدت افسردگی شدید و سایکوز. گوارشی: بی اشتهائی، خشکی دهان، کاهش وزن، اسهال، یبوست، کرامپ شکم. قلبی - عروقی: افزایش فشارخون، تاکیکاردی. موارد دیگر: دیستونی سر و گردن، افزیش فشار داخل چشم، ناتوانی و افت و افزایش میل جنسی. در مواردی آمفتامین‌ها به عنوان نوعی ماده مخدر و روانگردان مورد استفاده قرار گرفته و در طولانی مدت باعث بروز اعتیاد در فرد مصرف‌کننده می‌شوند.
متیل آمفتامین (معروف به شیشه)
نام یک ماده محرک است. این ماده محرک اعصاب است. مت‌آمفتامین با تأثیر مستقیم بر مکانیسم‌های مغز شادی و هیجان در فرد ایجاد می‌کند. مت‌آمفتامین همچنین باعث اختلال شدید در خواب یا بی‌خوابی شدید می‌شود. مصرف‌کننده دچار بی‌اشتهایی شدید شده و ساعت‌ها و حتی تا روزها اشتها به غذا ندارد. در عین حال این ماده باعث تشنگی می‌شود و مصرف‌کننده مجبور است مقدار زیادی آب بنوشد. مصرف این ماده می‌تواند باعث کاهش اشتها برای روزها، افزایش تعداد تنفس، افزایش فعالیت فیزیکی، افزایش دمای بدن و تحریک‌پذیری و بی خوابی گیجی، لرزش و تشنج، اضطراب و بدبینی و خشونت را سبب شود؛ که تشنج و افزایش زیاد دمای بدن باعث مرگ افراد می‌گردد. همچنین با صدمه روی عروق باعث سکته مغزی و سکته قلبی می‌گردد.

لیست آزمایش های پکیج شمارۀ 3 خانم ها

شمارش کامل سلول های خون
یکی از تست‌های آزمایشگاهی رایج در انسان و حیوانات، شمارش کامل خون یا همان CBC است، که جهت تشخیص و ارزیابی بسیاری از بیماری‌ها مثل کم‌خونی‌ها، عفونت‌ها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تست معمولاً شامل تعیین تعداد، نوع، شکل و اندازه‌ی سلول‌های خونی است. ‏سلول‌های موجود در جریان گردش خون به طور کلی به سه نوع تقسیم می‌شوند که شامل سلول‌های سفید خون (لکوسیت)، سلول‌های قرمز خون (اریتروسیت)، و پلاکت‌ها (ترومبوسیت) هستند. در بسیاری از بیماری‌ها ممکن است تغییراتی در تعداد، شکل و یا اندازه‌ی این سلول‌ها رخ دهد، بنا بر این شمارش کامل خون می‌تواند در تشخیص بیماری‌ها بسیار راهگشا باشد.
قند ناشتا
اين ماده، منبع اصلي تأمين انرژي در تمام موجودات زنده است. براي اندازه گيري قند خون فرد حتما بايد ناشتا باشد، يعني بعد از مدت کوتاهي گرسنگي قند خون اندازه گيري شده است. اين مدت حدود 10 تا 12 ساعت مي باشد. اگر سطح قند خون فردي بعد از 12 ساعت ناشتا بيشتر از 105 ميلي گرم در دسي ليتر باشد، نشان دهنده استعداد ابتلاء وي به ديابت و طي ده سال آينده است. ميزان نرمال قند خون بين حداقل 70-65 و حداکثر 110-100 در محدوده بالا مي باشد، البته افزايش خفيف قند خون ممکن است در اثر دريافت اخير فرد باشد، اما اگر در آزمايشات مکرر ميزان آن تغييري نکرد، فرد نياز به توصيه هاي رژيمي براي پيشگيري از ابتلا به ديابت در آينده دارد.
سدیمانتاسیون گلبول های قرمز خون
در مواردی مانند بارداری،مشکلات قلب ، کم خونی و دیابت میتوانند باعث شوند که نتیجه آزمایش مخفی شود و تست ESR دقیق نباشد.بنابر این پزشک در برخی موارد به تشخیص خود این موارد را لحاظ خواهد نمود و تفسیر مناسبی را از نتیجه آزمایش بدست خواهد آورد.امروزه درصورتی که پزشک مشکوک به وجود بیماری هایی مانند آرتریت روماتویید ، پلی میالژیا روماتیکا و یا آرتریت سلول ژانت باشد،این تست را تجویز خواهد کرد
اوره
اوره ماده زائد حاصل از سوخت و ساز پروتئین ها است که در کبد تولید و از راه کلیه ها دفع می شود. در نتیجه، هرگاه مقدار مصرف (سوخت و ساز) پروتئین افزایش یابد (مثلاً در اثر پرخوری گوشت و یا خونریزی گوارشی) یا فعالیت کلیه ها دچار اختلال شود و یا خون غلیظ گردد (مثلاً در پی اسهال طولانی و شدید) مقدار آن افزایش مییابد. لذا از این ازمایش عمدتا برای بررسی وضعیت اب بدن و تا حدی فعالیت کلیه ها استفادهمی شود
کراتینین
کراتین در عضلات یافت می شود سطح کراتینین در خون اطلاعاتی را در مورد عملکرد کلیه ها به ما میدهد کراتینین یکی از مواردی است که به صورت نرمال توسط کلیه ها از جریان خون فیلتر شده و به ادرار سرازیر میشوند پس سطح کراتینین خون شاخص خوبی برای بررسی عملکرد کلیه ها می باشد.
اسید اوریک
اسید اوریک توسط کلیه ها از بدن به صورت ادرار دفع می شود. مقدار اندکی نیز در مدفوع دفع می شود. اگر تولید اسید اوریک افزایش یابد یا کلیه ها نتوانند آن را دفع کنند، مقدار اسید اوریک در خون افزایش می یابد. مقادیر بالا ی اسید اوریک می تواند منجر به ایجاد کریستال های سخت در مفاصل شود. به این حالت نقرس گفته می شود که در صورت عدم درمان عوارضی بر جای می گذارد. همچنین اسید اوریک بالا باعث ساخت سنگ های کلیوی یا نارسایی کلیوی می شود.
کلسترول
ماده چرب و زرد رنگي است که در خون جريان دارد و افزايش سطح آن با افزايش ريسک بيماري هاي قلبي رابطه مستقيم دارد.وجود کلسترول براي بدن حياتي است، زيرا اعمال مهمي در بدن انجام مي دهد، مثلا براي عملکرد فيبرهاي عصبي، تشکيل نمک هاي صفراوي، حفظ ساختمان غشاء سلول ها و به عنوان پيش ساز هورمون هاي جنسي در بدن کاربرد دارد. ميزان بالاي آن در آزمايش نشان دهنده افزايش مصرف قند و کربوهيدرات و چربي در رژيم است و سطوح پايين آن نشان دهنده چربي کم در رژيم، سوء تغذيه و .... مي باشد. تقريبا 40 درصد کلسترول از منابع غذايي تأمين مي گردد ( بقيه توسط خود بدن ساخته مي شود)
کلسترول بد
به نام « کلسترول بد» هم خوانده مي شود و در واقع براي بدن ضروري است.چون کلسترول ساخته شده در کبد را براي نيازهاي ساختماني سلول حمل مي نمايد، اما مقادير اضافي آن در ديواره رگ ها و بافت ها رسوب مي کند. توصيه پزشکان کاهش سطح LDL به کمتر از 130 ميلي گرم در دسي ليتر است که البته در افرادي که دچار بيماري هاي قلبي هستند، بهتر است حتي به کمتر از 100 ميلي گرم در دسي ليتر هم برسد.
تری گلیسرید
تري گليسيريد در واقع دسته اي از چربي هاي بدن هستند که به عنوان سوخت و تامين انرژي براي متابوليسم بدن به کار مي روند. افزايش سطح آنها در خون معمولا نشانه دريافت زياد کربوهيدارت است و کاهش آن در هيپرتيروئيدي، سوءتغذيه سوءجذب مشاهده مي شود و در مقايسه با کلسترول، ارتباط ضعيف تري با بيماري هاي قلبي دارد. سطح آن به دريافت اخير غذايي بسيار حساس است (خوردن غذاي سبک قبل از آزمايش و حتي الامکان مصرف آن عصر روز قبل به طوري که 12 ساعت ناشتا رعايت شود، يکي از همين دلايل است).
کلسترول خوب
HDL به کلسترول خوب معروف است، زيرا وظيفه آن برداشت کلسترول اضافي از ديواره رگ ها و انتقال آن به کبد براي دفع کلسترول مي باشد. ميزان کم HDL در آزمايش، نشان دهنده دريافت رژيم غني از کربوهيدرات تصفيه شده است. ميزان HDL حدود 20 در صد کل کلسترول است. در بعضي از آزمايشات نسبت chol /HDL نيز آورده مي شود که بهتر است کمتر از 5 باشد. مناسب ترين ميزان آن در مردان بزرگسال بيشتر از 40 و در زنان بزرگسال بيشتر از 50 است. هر چقدر اين مقادير بيشتر باشند، از نظر سلامتي مناسب تر است. در واقع نسبت LDL/HDL ارزش تشخيصي زيادي دارد و بهتر است اين نسبت کمتر از 3 باشد. در افرادي که در آنها اين نسبت بين 6-3 قرار دارد، جزو گروه ريسک متوسط هستند و اگر اين نسبت بيشتر از 6 باشد ، در گروه پر خطر براي ابتلا به بيماري هاي قلبي قرار مي گيرند.
انزیم های کبدی
این آنزیم ها بطور معمول داخل سلول های کبدی قرار دارند زمانی که کبد دچار آسیب می شود سلول های کبدی آنزیم ها را وارد جریان خون می کنند، بالارفتن سطح آنزیم ها در خون نشانه آسیب کبدی است. (AST-SGOT) بطور طبیعی در انواع مختلف بافت ها از قبیل کبد، قلب، ماهیچه، کلیه و مغز قرار دارد. این آنزیم در زمان آسیب به هر کدام از این بافت ها وارد خون می شود. برای مثال میزان غلظت سرمی آن در هنگام حمله های قلبی و مشکلات ماهیچه ای افزایش می یابد. قسمت عمده ی (ALT-SGPT) برعکس AST بطور طبیعی آن در کبد یافت می شود. اگر چه نمی توان گفت که این آنزیم منحصراً در کبد قرار دارد اما کبد جایی است که در برگیرنده بیشترین غلظت این آنزیم است. این آنزیم در نتیجه آسیب کبدی وارد خون می گردد، بنابراین نسبتاً از این آنزیم بعنوان شناساگر ویژه موقعیت کبدی استفاده می شود.
کلسیم
تست تشخیصی پیشنهادی برای بیماریهای های سنگ کلیه ، بیماریهای استخوانی و بیماری های عصبی است و در واقع بررسی شرایط استخوانها ، قلب ، اعصاب و كلیه و دندانها . همچنین زمانی كه علائم قابل توجهی از افزایش ویا كاهش غلظت کلسیم دیده میشود این آزمایش درخواست میگردد
اهن
در یک فرد سالم و بالغ آهن مورد نیاز از طریق مواد غذایی که مصرف می کند، تامین می شود. آقایان میزان ذخیره آهن در بدنشان برای سال ها کافی است، حتی اگر آهن مصرف نکنند. در برخی موارد، آقایان به علت نوع رژیم غذایی دچار کم خونی فقر آهن می شوندو خانم ها میزان ذخیره اهن در بدنشان را مکرر باید کنترل کنند.
هورمون های تیروئیدی
غده ی تیروئید، یُد موجود در غذا را جذب کردههورمون های تیروئید برای رشد نرمال مغز و دستگاه عصبی به خصوص در سه سال اول زندگی ضروری هستند و در صورت عملکرد نامناسب آن ها ممکن است عقب ماندگی ذهنی بروز کند. بچه ها در سنین بالاتر برای رشد مناسب و بزرگسالان برای متابولیسم منظم و تنظیم سوخت و ساز بدن به هورمون های تیروئیدی نیازمند هستند.
انالیز ادرار
آنالیز ادرار یا آزمایش ادرار که ساده‌ترین نوع آزمایش است معمولا برای عفونت‌های دستگاه ادرار (کلیه‌ها، حالب و مثانه)، تعیین وجود قند و ادرار در بیماران دیابتی، وجود سنگ کلیه، فشار خون بالا و بعضی بیماری‌های کلیوی و کبدی خاص انجام می‌شود. در بسیاری از بررسی‌های روتین هم آنالیز ادرار برای تعیین سلامت عمومی بدن درخواست می‌شود.
T4 (هورمون تیروئیدی)
غده تیروئید با استفاده از ید موجود در مواد غذایی دو هورمون می سازد: تیروکسین ( T4) تری یدوتیرونین (T3) اغلب برای بررسی روند درمان پرکاری تیروئید انجام می شوند.
پروترومبین PT
زمان پروترومبین (PT) آزمایشی است که برای کمک به شناسایی و تشخیص یک اختلال خونریزی یا اختلال لخته بیش از حد، مورد استفاده قرار می گیردهنگامی که شما در حال مصرف وارفارین هستید یا زمانی که شما دچار خونریزی طولانی مدت غیر قابل توضیح و یا لخته های خونی نامناسب باشید، انجام تست PT برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
پتاسیم
علت بررسی پتاسیم خون: بررسی درمان سطح خیلی کم یا زیاد پتاسیم بررسی افرادی که فشار خون بالا دارند و ممکن است مشکل کلیه یا فوق کلیه داشته باشند. بررسی درمان های سرطان و لیز سلول های سرطانی با افزایش الکترولیت
سدیم
تست سدیم چرا انجام میشود: بررسی تعادل آب و سدیم بدن یافتن علائم مربوط به سطح کم یا زیاد سدیم بررسی پیشرفت بیماری های کلیوی و یا آدرنال
فسفر
علت بررسی فسفر خون بررسی سطح فسفات در هنگام شک به بیماری کلیوی یا استخوانی بررسی مشگلات غدد داخلی مثل غده پاراتیروئید
ویتامین D
معمولا ویتامین D همراه با کلسیم و فسفر اندازه‌گیری می‌شود و این سه در آزمایش خون مکمل یکدیگرند. در واقع، این ویتامین سطح کلسیم و فسفر موجود در بدن را تنظیم می‌کند. کمبود ویتامین D در بدن سبب پوکی استخوان، کاهش جذب فسفر و کلسیم، راشیتیسم، آلزایمر، بزرگ شدن سر و جمجمه، بروز مشکلاتی در ستون فقرات، کاهش تراکم استخوان، شکستگی‌های مکرر استخوان‌ها، اختلالات هورمونی، عفونت، بیماری سرطان و دیابت، مشکلات دهان و دندان و تضعیف عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود.
کشت ادرار
در کشت ادرار نوع عامل عفونی مسبب عفونت ادراری که معمولا باکتری است مشخص می شود. ادرار درون مثانه معمولا استریل است، و باکتری یا عامل عفونی دیگری مثل قارچ ندارد. ولی باکتری ها می توانند وارد مجرای ادراری شوند و عفونت بدهند
T3 (هورمون تیروئیدی)
تیروئید دو هورمون اصلی در جریان خون ترشح می‌کند. یکی از این هورمون‌ها تیروکسین است که حاوی چهار اتم ید بوده و اغلب به آن T4 گفته می‌شود. این هورمون، به نوبه خود، به تری-یدوتیرونین (T3) تبدیل می‌شود، که حاوی سه اتم ید است. از بین این دو، این T3 است که از نظر بیولوژیکی فعال بوده و متابولیسم بدن را تنظیم می‌کند.
تعیین ظرفیت اهن (TIBC)
جهت بررسی توانایی بدن در انتقال آهن درون خون، جهت بررسی وجود کم‌خونی و جهت تأیید علت التهاب بعضی از اندام‌ها و وجود علائمی‌از بیماری‌های مختلف این آزمایش درخواست می‌شود.
ترومبوپلاستین نسبی (فاکتور انعقادی خون )
آزمون زمان ترومبوپلاستین نسبی ( PTT ) کمک می کند تا پزشکان توانایی بدن برای لخته شدن خون را ارزیابی کنند. هر بار جایی از بدن خونریزی کند یک سری از واکنش های شناخته شده به عنوان ( آبشار انعقادی ) برای روند انعقادی بدن برای جلوگیری از ریزش خون استفاده می شوند.