آزمایشگاه نیلو

آزمایشگاه نیلو

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • 07 / 04 / 1396

آزمایشگاه نیلو

آزمایشگاه نیلو مرکزی تخصصی برای انجام تست های مرتبط با سلامت جنین و هم چنین غربالگری نوزادان در استان تهران می باشد. آزمایشگاه نیلو مطالبی را در مورد تست های عمومی و روتین آزمایشگاهی، پروتکل های گوناگون قبل از تولد نوزاد، تست های ناباروری، تست های غربال گری نوزاد، تست های جدید و به روز آزمایشگاهی و هم چنین فهرستی در مورد آزمایش هایی که می توان در آزمایشگاه انجام داد تهیه کرده تا پزشکان بتوانند از آن ها بهره ببرند. آزمایشگاه نیلو علاوه بر چاپ روتین نشریه گامت، بخشی را در سایت آزمایشگاه به منظور ارائه ی اطلاعاتی جدید و مختصر در مورد اخبار جدید آزمایشگاهی، غربال گری پیش از تولد و نوزادان در نظر گرفته است؛ چرا که سرعت رشد علم پزشکی در بخش ها و شاخه های مختلف این علم بسیار زیاد بوده و فرصت پزشکان برای مطالعه کم است، و در عین حال در هر شاخه ای از رشته های مختلف پزشکی محتوا و مطالب بسیار زیادی تولید می گردد.

 

ساعت کار آزمایشگاه نیلو

پذیرش و نمونه گیری : همه روزه از 7 صبح تا 7 شب
پنج شنبه ها از 7 صبح تا 1 بعد از ظهر

آدرس و تلفن آزمایشگاه نیلو

تلفن آزمایشگاه نیلو: 8942-021

آدرس آزمایشگاه نیلو: خیابان ولیعصر بالاتر از پارک ســـاعی خیابان 32 شماره 4 طبقه 2

دریافت جواب آزمایش از آزمایشگاه پارس: جهت دریافت آنلاین جواب آزمایش خود اینجا کلیک کنید.

 

 

تست های غربالگری دز آزمایشگاه نیلو

برای تمام مادرانی که به تازگی مادر شده اند، مسائل مختلفی وجود دارد که نه خود شخص و نه اطرافیان او می توانند کمکی به او بکنند. یکی از این مسائل انجام تست هایی است که به آن ها اصطلاحا تست های غربالگری نوزادان گفته می شود. غربال گری به روش هایی گفته می شود که با انجام آن می توان افرادی را که در ظاهر سالم هستند ولی در معرض ابتلا به یک بیماری خاص قرار دارند، شناسایی کرده و آن ها را از افراد سالم جدا نمود. تست های غربالگری نوزادان به منظور تشخیص بیماری هایی انجام می شود که با تشخیص به موقع آن ها، می توان از بروز اختلالات حاد تر جسمی، مغزی و … جلوگیری به عمل آورد و تنها با مصرف دارو و یا رژیم های خاص غذایی این مهم امکان پذیر می باشد. این تست ها را باید قبل از ترخیص نوزاد از بیمارستان و یا در طول پنج روز ابتدایی تولد انجام داد. به همین منظور آزمایشگاه نیلو اطلاعاتی را برای نومادران جمع آوری نموده تا با استفاده از این اطلاعات بتوان تا حد زیادی از بروز این ضایعات جلوگیری کرد. اطلاعات بیشتر در موردآزمایش غربالگری بارداری در این مطلب مشاهده نمایید.

آزمایشگاه نیلو

بیماری هایی که در طرح غربال گری شناسایی می شوند عبارت اند از:

فنیل کتونوری، افزایش گالاکتوز یا گالاکتوزمی، بیماری شربت افرا، کم کاری تیروئید، پرکاری و بزرگ بودن غده ی فوق کلیوی و بیماری فاویسم یا کمبود آنزیم G6PD

 

غربال گری بیماری های متابولیک در نوزادان

آزمایشگاه نیلو با راه اندازی تکنولوژی MS/MS یا Tandem Mass Spectrometry تعداد پنجاه و هشت بیماری متابولیک در نوزادان را تشخیص داده و اعلام می کند.

تشخیص HPV

آزمایشگاه نیلو با راه اندازی Cobas HPV DNA Testing به عنوان اولین تکنولوژی دارای تاییدیه FDA در کشور، HPV موجود در ترشحات واژن و سرویکس را تشخیص داده و اعلام می کند.

 

تست NIPT

تست NIPT نوعی تست غربال گری قبل از تولد است که با انجام آن اختلالات کروموزومی تشخیص داده شده و هم چنین جنسیت جنین را در مواردی که اختلالات وراثتی که ممکن است به طور ژنتیکی در جنین وجود داشت باشد را می توان با استفاده از آن تعیین نمود.

این تست در مورد زنان باردار بالای سی و پنج سال، وجود سابقه قبلی جنین به تریزومی های شایع، سابقه ی خانوادگی در مورد ابتلا به تریزومی 13، 18 و 21، زنانی با سابقه سقط های مکرر، زنان ی با سابقه ی پارگی کیسه ی آب و زنان دارای جنین طلایی که حاصل از حاملی IVF بوده و در سنین بالا باردار شده اند، توصیه می شود که انجام گردد. این نکته نیز قابل ذکر است که در مورد زنان بارداری که به کانسر ابتلا داشته و یا سابقه ی دریافت خون در طول یک سال گذشته را دارند، این تست توصیه نمی شود.

 

آزمایش سرولوژی

با انجام یک آزمایش سرولوژی در آزمایشگاه نیلو، این آزمایش بر روی نمونه های سرم خون فرد صورت گرفته و عفونت هایی نظیر عفونت حاد توکسوپلاسموز با بالا رفتن عیار پادتن در نوبت دوم آزمایش، تشخیص داده می شود. هم چنین با ثابت نمودن و یا پایین آوردن عیار های پادتن می توان عفونت هایی که در گذشته وجود داشت را نیز تشخیص داد.

آزمایشگاه مجهز نیلو

آزمایش اسمیر

آزمایش اسمیر یا تست پاپ اسمیر، آزمایشی است که به منظور تشخیص سرطان گردن رحم یا سرطان دهانه ی رحم در آزمایشگاه نیلو انجام می گیرد. بهترین زمانی که می توان آزمایش را انجام داد، پانزدهمین روز چرخه ی قاعدگی است. البته توصیه ی پزشکان مبنی بر این است که پس از اولین آمیزش جنسی، سالی یک مرتبه و به صورت مرتب تا سن 60 سالگی این آزمایش انجام شود و در صورت منفی بودن آن پس از این سن، دیگر نیازی به انجام آن نیست.

 

سایر آزمایش ها

در آزمایشگاه نیلو، علاوه بر خدمات بیان شده در این مطلب، آزمایش های خاص و روتین دیگری نیز انجام می شود که شما می توانید به راحتی از طریق آزمایش آنلاین به صورت آنلاین آزمایش های مختلف را درخواست دهید.جهت نمونه گیری در محل کلیک کنید.

مجموعه آزمایش آنلاین پیشرو در خدمات رسانی در منزل ، شما عزیزان میتوانید خدمات نمونه گیری در منزل ، تست کرونا در منزل ، شنوایی سنجی در منزل ، آزمایش تیروئید و تزریق واکسن hpv  با مجموعه آزمایش آنلاین تجربه کنید

 

1 دیدگاه

  1. Anne گفت:

    تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شد و عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *