آزمایشگاه دانش

تست رایگان فشار و قند خون در تابستان
12 خرداد 1396
آزمایشگاه طبی
آزمایشگاه طبی
18 خرداد 1396

درخواست آزمایش در محل


آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش تهران

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش تهران

آزمایشگاه دانش با دارا بودن بخش های متنوع و مختلف، جزو یکی از آزمایشگاه های موثر کلان شهر تهران است. مسئول فنی این آزمایشگاه آقای دکتر محمد اسماعیل جعفری است.

آزمایشگاه دانش خدماتی همچون سرولوژی، پاتولوژی، هورمون شناسی، انگل شناسی، بیوشیمی، هماتولوژی، میکروب شناسی، ایمنی شناسی و تجزیه ادرار را به مردم ارائه می دهد. آزمایشگاه دانش، همه روزه از ساعت 6 صبح الی 18 عصر به جز ایام تعطیل به ارائه خدمات می پردازد.

ساعت کار آزمایشگاه دانش

پذیرش و نمونه گیری
از ساعت 6 صبح تا 18 بعد از ظهر به جز ایام تعطیل

آدرس آزمایشگاه دانش

طالقانی غربی – بین وصال و فریمان

تلفن آزمایشگاه دانش

62974-021

بیمه های طرف قرارداد با آزمایشگاه دانش

– تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح، شهرداری
-مرکزی، کشاورزی، تجارت، صادرات، ملت، سپه، صنعت و معدن، ملی، توسعه صادرات
– بیمه پارسیان، نفت فلات قاره، بازنشستگان شرکت نفت، کانون سردفتران

بیمه های تکمیلی طرف قرارداد با آزمایشگاه دانش

كاركنان مجلس شوراي اسلامي، كتابخانه و موزه مركز اسناد مجلس، بيمه كارآفرين، مركز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي

برای آشنایی بیشتر با آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش لازم است ابتدا توضیحاتی درباره آزمایشگاه های پاتولوژِی و آزمایشگاه های تشخیص طبی ارائه کنیم. در ادامه به صورت اختصار به بیان این موضوعات می پردازیم.

 

پاتولوژی چیست؟

پاتولوژی یا همان آسیب شناسی از نظر لغت از دو بخش تشکیل شده است که واژه patho به معنی عذاب و درد و رنج می باشد و واژه logy به معنی تحقیق و مطالعه می باشد. اگر به صورت تخصصی تر به این علم نگاه کنیم پاتولوژی شامل دستورالعمل هایی است شامل علوم بالینی و علوم پایه که به جهت تحقیق بر روی تغییرات بنیادی و عملکرد سلول ها، اندام ها و بافت ها بدن که زمینه ساز به وجود آمدن بیماری های مختلف می باشد به بررسی و تحقیق می پردازد. در کل می توان گفت که پاتولوژی به معنای علت شناسی و بررسی اتفاقاتی است که باعث بروز علایم و بیماری ها می شود.

آسیب شناسی به دو بخش آسیب شناسی عمومی و آسیب شناسی سیستمیک تقسیم می شود. آسیب شناسی عمومی ملاک را بر پاسخ های اساسی بافت ها و سلول هایی قرار داده که محرک های آسیب شناسی نشان می دهند؛ اما آسیب شناسی سیستمیک فقط پاسخ های خاصی که اعضای تخصیص یافته بدن نشان می دهد را مورد بررسی قرار می دهد.

 

آزمایشگاه دانش تهران

آزمایشگاه پاتولوژی

در آزمایشگاه پاتولوژی مایعات و هر یک از بافت های بدن توسط میکروسکوپ مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و در صورت وجود بیماری های و اختلالات و تغییرات ژنتیکی ریشه یابی و علل به وجود آمدن آن مورد بررسی قرار میگیرد.

 

آزمایشگاه تشخیص طبی

آزمایشگاه تشخیص طبی دارای بخش هایی شامل هورمون شناسی، سرولوژی، بیوشیمی، میکروب شناسی، هماتولوژی، الایزا و اسپرموگرام است که با بررسی بر روی خلط، ادرار، زخم، خون و… به تشخیص بیماری ها می پردازند. این آزمایشگاه ها باید از وزارت بهداشت و درمان مجوز لازم را اخذ کنند. همچنین افراد شاغل در این آزمایشگاه باید دارای مدرک علوم آزمایشگاهی یا میکروبیولوژی باشند.

 

آزمایشگاه پاتوبیولوژی

آزمایشگاه های پیشرفته ای که از نظر فضا و امکانات پیشرفته و گسترده باشند و امکان ارائه خدمات آزمایشگاه های پاتولوژی و آزمایشگاه های تشخیص طبی را هم زمان داشته باشند را آزمایشگاه های پاتوبیولوژی می نامند که قطعاً هر یک از متخصصین در بخش مخصوص به خود به فعالیت مشغول می باشند.

 

پاتوبیولوژیست کیست؟

متخصصان علم پاتوبیولوژی را پاتوبیولوژیست می نامند. پاتوبیولوژیست ها برای تشخیص علل تغییرات بدن از روش های گوناگون میکروب شناسی و مولکولی استفاده می کنند. پاتوبیولوژیست ها هم تغییراتی که فقط با استفاده از میکروسکوپ مشاهده می شوند را بررسی می کنند و هم تغییرات قابل مشاهده بدن با چشم غیر مسلح مانند خون و ادرار را مورد بررسی قرار می دهند.

 

آزمایشگاه دانش

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش تهران سال هاست که در اختیار داشتن متخصصین متعهد و حرفه ای و امکانات پیشرفته و روز دنیا در جهت ارائه خدمات به مردم به فعالیت می پردازد. آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش تلاش دارد تا با ارائه جواب ها و تشخیص های دقیق و سریع شرایط مطلوبی را برای نیازمندان به این موضوع فراهم آورد.

آزمایشگاه دانش دارای تجهیزاتی مبتنی بر اتوماسیون آزمایشگاهی است که با استفاده از آن به ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی می پردازد. شعار این آزمایشگاه احترام و اکرام مراجعین و ارائه پاسخ مناسب به آن ها و ارتقا سطح ارائه خدمات به مردم و شهروندان است. این آزمایشگاه در شهر تهران، خیابان طالقانی، حد فاصل خیابان وصال و فریمان، رو به روی سینما عصر جدید قرار دارد.

شما می توانید به راحتی از طریق آزمایش آنلاین به صورت آنلاین آزمایش های مختلف را درخواست دهید.
جهت درخواست  اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

94 − = 87