آزمایش آنلاین

چکاپ سطح استرس بدن

کلمات کلیدی :‌
چکاپ سطح استرس بدن

استرس زیاد می تواند بر روحیه، خواب و سلامتی ما تأثیر بگذارد. در چکاپ سطح استرس بدن، ما با اندازه گیری هورمون کورتیزول، سطح استرس را در بدن شما می سنجیم. با این آزمایش می توان به ناهنجاری های غدد آدرنال پی برد.

در چکاپ سطح استرس بدن، سطح کورتیزول شما هنگام بیدار شدن از خواب اندازه گیری می‌شود. این در شرایطی است که میزان آمادگی کورتیزول در هنگام آماده شدن بدن برای روز پیش رو بالاترین است. اگرچه کورتیزول با استرس همراه است ، اما برای بسیاری از عملکردهای دیگر از جمله عملکرد سیستم ایمنی بدن ، تنظیم فشار خون و کنترل انسولین برای حفظ قند خون نیز مهم است. کورتیزول یک هورمون استروئیدی است که توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود. نقش کورتیزول در استرس کاملاً شناخته شده است. در مقابله با “مبارزه یا پرواز” بدن در معرض خطر ، در مقادیر بالاتر ترشح می شود ، و بدن شما برای مقابله با تهدید درک شده به تعدادی از تغییرات بدن منجر می شود. زندگی مدرن ، با تحریک مداوم ، فشارهای کاری و اجتماعی می تواند منجر به بالا رفتن مداوم کورتیزول شود.

آزمایش خون کورتیزول به شما کمک می کند تشخیص دهید که آیا دچار استرس بیش از حد هستید یا خیر ، باید اقدامات لازم را برای کاهش آن انجام دهید. استرس فقط روحی و روانی نیست ، بلکه می تواند جسمی نیز باشد. ورزشکارانی که بیش از حد تمرین می کنند می توانند سطح بالایی از کورتیزول در خون داشته باشند.

این آزمایش میزان کورتیزول را در خون در ساعت 9 صبح مشخص می کند و می تواند به شناسایی شرایط پزشکی مانند سندرم کوشینگ که ناشی از مصرف بیش از حد کورتیزول است یا بیماری آدیسون که به علت آسیب به غدد فوق کلیوی ایجاد می شود و با مقدار کمی همراه است ، کمک کند. کورتیزول

نمونه ادرار و خون
1 پارامتر مورد ارزیابی
روز تا نتیجه ی آزمایش
چرا باید این تست را انجام دهیم؟

آیا در زندگی خود استرس بالایی را تجربه می کنید که فکر می کنید می تواند بر سطح هورمون های استرس شما تأثیر بگذارد؟ آیا شما یک ورزشکار هستید که نگران سندروم تمرین بیش از حد هستید؟ شاید هم علائمی داشته باشید که فکر می کنید ممکن است به عملکرد غده فوق کلیه مربوط باشد. در چکاپ سطح استرس بدن، میزان اولیه کورتیزول در صبح اول وقت اندازه گیری می شود تا موارد ذکر شده، بررسی گردد.

این چکاپ شامل چه آزمایش هایی می شود؟

نشانگرهای زیستی

آزمایش استرس

عدم وجود هورمون استرس به بدن آسیب می‌زند، اما ترشح بیش از حد آن نیز برای بدن ضرر دارد. شاید در برخی افراد میزان این هورمون خیلی بیشتر از حد طبیعی نباشد، اما همین عدم تعادل در طولانی مدت برای سلامت آن‌ها زیان بار خواهد بود. بنابراین اگر به طور دائم علائم استرس را هر چند خفیف احساس می کنید، باید برای اجتناب از پیامدهای منفی زیر به دنبال راهی برای کاهش استرس خود باشید. در آزمایشات استرس، سطح استرس در بدن شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

آزمایش کورتیزول | Cortisol

چرا و چه موقع آزمایش انجام می شود؟ تشخیص سندرم کوشینگ و بیماری آدیسون (Addison’s disease) بروز علایم مربوط به کاهش سطح کورتیزول علایم مشکوک به بالا بودن سطح کورتیزول …

بیشتر بخوانید
دستورالعمل های ویژه
سه قدم ساده تا آزمایش خون
۱ - ثبت درخواست
از طریق وب سایت، نرم افزار موبایل و یا روبات تلگرام، زمان و مکان و آزمایشگاه مورد نظر خود را مشخص کنید.
۲ - نمونه گیری در منزل شما
متخصص آزمایشگاه،در زمان و مکان مورد نظر شما جهت نمونه گیری مراجعه می کندو نمونه رابه آزمایشگاه منتخب شما تحویل می دهد.
۳ - دریافت نتیجه آزمایش
پس از انجام مراحل آزمایش شما، در کوتاهترین زمان ممکن، پاسخ خود را در وب سایت یا از طریق پیامک مشاهده خواهید کرد.
بقیه درباره " آزمایش آنلاین " چه می گویند