چکاپ آزمایش انلاین
چکاپ آزمایش انلاین

چکاپ سطح استرس بدن

چکاپ ها نمونه ادرار و خون
چکاپ ها 1 پارامتر مورد ارزیابی
چکاپ ها روز تا نتیجه ی آزمایش
onlin

  اطلاعات چکاپ ها

  چرا باید این تست را انجام دهیم؟

  آیا در زندگی خود استرس بالایی را تجربه می کنید که فکر می کنید می تواند بر سطح هورمون های استرس شما تأثیر بگذارد؟ آیا شما یک ورزشکار هستید که نگران سندروم تمرین بیش از حد هستید؟ شاید هم علائمی داشته باشید که فکر می کنید ممکن است به عملکرد غده فوق کلیه مربوط باشد. در چکاپ سطح استرس بدن، میزان اولیه کورتیزول در صبح اول وقت اندازه گیری می شود تا موارد ذکر شده، بررسی گردد.

  این چکاپ شامل چه آزمایش هایی می شود؟

  نشانگرهای زیستی

  آزمایش استرس
  آزمایش هورمونی

  عدم وجود هورمون استرس به بدن آسیب می‌زند، اما ترشح بیش از حد آن نیز برای بدن ضرر دارد. شاید در برخی افراد میزان این هورمون خیلی بیشتر از حد طبیعی نباشد، اما همین عدم تعادل در طولانی مدت برای سلامت آن‌ها زیان بار خواهد بود. بنابراین اگر به طور دائم علائم استرس را هر چند خفیف احساس می کنید، باید برای اجتناب از پیامدهای منفی زیر به دنبال راهی برای کاهش استرس خود باشید. در آزمایشات استرس، سطح استرس در بدن شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

  هورمون‌ها بر همه فعالیت‌های بدن، از رشد و متابولیسم گرفته تا تولید مثل و چرخه خواب، تاثیر می‌گذارند. حتی یک عدم تعادل ناچیز در سطح هورمون‌های شما می‌تواند تأثیر قابل توجهی در سلامتی داشته باشد و بر خلق و خو، سطح انرژی و همچنین باروری و میل جنسی شما تأثیر بگذارد. هورمون‌ها به عنوان پیام رسان‌های شیمیایی شناخته می‌شوند که توسط غدد تولید می‌شوند و به جریان خون آزاد می‌شوند. آنها فعالیت‌های مختلفی در بدن انجام می‌دهند، از جمله تنظیم اشتها، رشد، روحیه و تولید مثل و غیره. به طور کلی، آنها تمام عملکردهای بدن را تنظیم کرده و متعادل نگه می‌دارند. اختلالات هورمونی، مشکلات رایجی هستند که اغلب از طریق درمان جایگزینی هورمون یا تغییر سبک زندگی، قابل کنترل و درمان هستند. سطح هورمون‌ها همیشه ثابت نیست و در طول روز و در زنان و در طی چرخه تولید مثلی، تغییر می‌کند.

  کورتیزول | Cortisol

  در آزمایش کورتیزول که به عنوان آزمایش کورتیزول سرمی نیز نامید می‌شود، از یک نمونه خون برای اندازه گیری سطح کورتیزول موجود در خون شما استفاده می‌شود. کورتیزول یک هورمون …

  بیشتر بخوانید
  کورتیزول | Cortisol

  در آزمایش کورتیزول که به عنوان آزمایش کورتیزول سرمی نیز نامید می‌شود، از یک نمونه خون برای اندازه گیری سطح کورتیزول موجود در خون شما استفاده می‌شود. کورتیزول یک هورمون …

  بیشتر بخوانید

  استرس زیاد می تواند بر روحیه، خواب و سلامتی ما تأثیر بگذارد. در چکاپ سطح استرس بدن، ما با اندازه گیری هورمون کورتیزول، سطح استرس را در بدن شما می سنجیم. با این آزمایش می توان به ناهنجاری های غدد آدرنال پی برد.

  در چکاپ سطح استرس بدن، سطح کورتیزول شما هنگام بیدار شدن از خواب اندازه گیری می‌شود. این در شرایطی است که میزان آمادگی کورتیزول در هنگام آماده شدن بدن برای روز پیش رو بالاترین است. اگرچه کورتیزول با استرس همراه است ، اما برای بسیاری از عملکردهای دیگر از جمله عملکرد سیستم ایمنی بدن ، تنظیم فشار خون و کنترل انسولین برای حفظ قند خون نیز مهم است. کورتیزول یک هورمون استروئیدی است که توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود. نقش کورتیزول در استرس کاملاً شناخته شده است. در مقابله با “مبارزه یا پرواز” بدن در معرض خطر ، در مقادیر بالاتر ترشح می شود ، و بدن شما برای مقابله با تهدید درک شده به تعدادی از تغییرات بدن منجر می شود. زندگی مدرن ، با تحریک مداوم ، فشارهای کاری و اجتماعی می تواند منجر به بالا رفتن مداوم کورتیزول شود.

  آزمایش خون کورتیزول به شما کمک می کند تشخیص دهید که آیا دچار استرس بیش از حد هستید یا خیر ، باید اقدامات لازم را برای کاهش آن انجام دهید. استرس فقط روحی و روانی نیست ، بلکه می تواند جسمی نیز باشد. ورزشکارانی که بیش از حد تمرین می کنند می توانند سطح بالایی از کورتیزول در خون داشته باشند.

  این آزمایش میزان کورتیزول را در خون در ساعت 9 صبح مشخص می کند و می تواند به شناسایی شرایط پزشکی مانند سندرم کوشینگ که ناشی از مصرف بیش از حد کورتیزول است یا بیماری آدیسون که به علت آسیب به غدد فوق کلیوی ایجاد می شود و با مقدار کمی همراه است ، کمک کند. کورتیزول