آزمایش آنلاین

تست اندازه‌گیری هورمونهای ورزشی

کلمات کلیدی :‌
تست اندازه‌گیری هورمونهای ورزشی

تست اندازه‌گیری هورمونهای ورزشی یک آزمایش خون وریدی است (که باید از ورید بازو گرفته شود) که نشانگرهای اصلی زیست را که بابد در یک ورزشکار اندازه گیری شود، پوشش می دهد. اگرچه این تست با توجه به استفاده از استروئیدها طراحی شده است ، اما برای هر ورزشکاری که بدنبال درک عواملی است که می توانند عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهند ، می تواند مفید باشد. بررسی هورمون ورزشی از هورمون های اصلی عملکردی مانند تستوسترون ، استرادیول و هورمون تحریک کننده تیروئید (TSH) و تیروکسین آزاد (FT4) تشکیل شده است. عدم تعادل در این هورمون ها می تواند بر توانایی شما در عضله سازی تأثیر بگذارد ، ترکیب بدن شما لاغر شدن را دشوارتر می کند و می تواند بر خلق و خو و انگیزه تأثیر بگذارد و به نظر می رسد تمرینات سخت تر از حد لازم است.

هر کسی که از هر نوع مکمل تستوسترون استفاده می کند ، باید سلامت عمومی خود را به ویژه گلبول های قرمز خون ، عملکرد کبد و سطح کلسترول خود را پیگیری کند. مصرف استروئیدهای آنابولیک باعث می شود که شما بیش از حد گلبول های قرمز خون ایجاد کنید که منجر به لخته شدن خون مستعدتر می شود. همه استروئیدها ، به ویژه استروئیدهای خوراکی ، می توانند باعث التهاب کبد و نتایج کلسترول غیر طبیعی در جایی شوند که کلسترول LDL (بد) افزایش می یابد و کلسترول HDL (خوب) به زیر سطح نرمال می رسد.

روش ما برای آزمایش برای افرادی که استروئید مصرف می کنند ، کاهش آسیب با کمک به شما برای دیدن تأثیر استفاده از استروئید بر سلامتی است. با قطع مصرف استروئیدها ، برخی از ناهنجاری ها می توانند به حالت طبیعی برگردند ، اما برخی دیگر می توانند آسیب پایداری ایجاد کنند ، به خصوص اگر چرخه های شما طولانی باشد. به طور خاص ، هیپوگنادیسم ، جایی که بیضه ها کوچک می شوند و دیگر نمی توانند تستوسترون کافی برای باروری ، خلق و خوی و رفاه عمومی تولید کنند ، یک عارضه جانبی رایج و گاه پایدار مکمل با تستوسترون است. پزشکان ما در مورد شما قضاوت نخواهند کرد ، بنابراین لطفاً هنگام انجام این آزمایش تا آنجا که ممکن است در مورد استفاده از استروئید به آنها بگویید.

حد فوقانی تمدید شده بسیاری از آزمایش های تستوسترون سطح تستوسترون را بالاتر از 52 نانومول در لیتر اندازه گیری نمی کنند ، آزمایش ما مقادیر حداکثر 520 نانومول در لیتر را اندازه گیری می کند. این امر خصوصاً برای مردانی که از درمان جایگزینی تستوسترون (TRT) یا استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنند و انتظار دارند سطح فوق طبیعی تستوسترون داشته باشند بسیار مفید است. لطفا توجه داشته باشید ، اگر میزان مطالعه شما بالاتر از 520 نانومول در لیتر باشد ، آزمایشگاه قادر به محاسبه تستوسترون رایگان یا مقدار شاخص آندروژن آزاد نخواهد بود. در این صورت ، دیگر حق استرداد نخواهید داشت.
نتایج آزمایش خون استرادیول زیر 18 pmol / L به صورت <18 pmol / L (کمتر از 18 pmol / L) بیان می شود.

 

نمونه خون
2 پارامتر مورد ارزیابی
1 روز تا نتیجه ی آزمایش
40,000 تومان
نمونه تست خود را چگونه میخواهید جمع آوری کنید؟
اعزام کارشناس نمونه گیری
+ 44,500 تومان

با انتخاب گزینه توسط اپراتور ما به شما وقت دهی میشود و کارشناس نمونه گیری به محل شما اعزام میشوند و نمونه گیری در منزل انجام میگردد

اعزام پزشک به منزل شما
+ 165,000 تومان

با انتخاب این گزینه پزشک ما به منزل شما اعزام میشوند و ویزیت و نمونه گیری در محل سکونت شما انجام میگردد

100 هزار تومان تخفیف
+ -100,000 تومان

با انتخاب این گزینه شما میتوانید برای انجام چکاپ بالای سه نفر از 100 هزار تومان تخفیف برخوردار شوید

چرا باید این تست را انجام دهیم؟

آیا در مورد عملکرد خود در سالن ورزشی سوالی دارید؟ آیا با سرعت کمتری از آنچه انتظار داشتید، عضله سازی می کنید؟ آیا شما از استروئید استفاده می کنید و می خواهید هورمون ها و سلامت عمومی خود را کنترل کنید؟ اگر می خواهید یک آزمایش کاملا دقیق با راهنمایی پزشک در مورد معنی نتایج خود داشته باشید ، این چکاپ مناسب شماست.

این چکاپ شامل چه آزمایش هایی می شود؟

نشانگرهای زیستی

آزمایش سلامت عضلات
آزمایش هورمونی
آزمایش استرس

هورمونها بر همه فعالیتهای بدن شما ، از رشد و متابولیسم گرفته تا تولید مثل و چرخه خواب، تاثیر می گذارند. حتی یک عدم تعادل ناچیز در سطح هورمونهای شما می تواند تأثیر قابل توجهی در سلامتی شما داشته باشد و بر خلق و خو، سطح انرژی و همچنین باروری و میل جنسی شما تأثیر بگذارد. هورمون ها به عنوان پیام رسان های شیمیایی شناخته می شوند که توسط غدد شما تولید می شوند و به جریان خون شما آزاد می شوند. آنها فعالیتهایی مختلفی در بدن شما انجام می دهند، از جمله تنظیم اشتها ، رشد ، روحیه و تولید مثل و غیره. به طور کلی آنها کلیه عملکردهای بدن را تنظیم کرده و متعادل نگه می دارند. اختلالات هورمونی مشکلات رایجی هستند که اغلب از طریق درمان جایگزینی هورمون یا تغییر سبک زندگی، قابل کنترل و درمان هستند. سطح هورمونها همیشه ثابت نیست و می تواند در طول روز و در زنان، در طی چرخه تولید مثل، تغییر کند.

عدم وجود هورمون استرس به بدن آسیب می‌زند، اما ترشح بیش از حد آن نیز برای بدن ضرر دارد. شاید در برخی افراد میزان این هورمون خیلی بیشتر از حد طبیعی نباشد، اما همین عدم تعادل در طولانی مدت برای سلامت آن‌ها زیان بار خواهد بود. بنابراین اگر به طور دائم علائم استرس را هر چند خفیف احساس می کنید، باید برای اجتناب از پیامدهای منفی زیر به دنبال راهی برای کاهش استرس خود باشید. در آزمایشات استرس، سطح استرس در بدن شما مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

آزمایش هورمون رشد | GH

چرا و چه موقع آزمایش انجام می شود؟ تشخیص بیماریهای ناشی از کمبود یا افزایش هورمون رشد (GH) ارزیابی عملکرد غده هیپوفیز مانیتور کردن میزان اثربخشی درمان در بیماران تحت …

بیشتر بخوانید
آزمایش هورمون رشد | GH

چرا و چه موقع آزمایش انجام می شود؟ تشخیص بیماریهای ناشی از کمبود یا افزایش هورمون رشد (GH) ارزیابی عملکرد غده هیپوفیز مانیتور کردن میزان اثربخشی درمان در بیماران تحت …

بیشتر بخوانید
آزمایش کورتیزول | Cortisol

چرا و چه موقع آزمایش انجام می شود؟ تشخیص سندرم کوشینگ و بیماری آدیسون (Addison’s disease) بروز علایم مربوط به کاهش سطح کورتیزول علایم مشکوک به بالا بودن سطح کورتیزول …

بیشتر بخوانید
دستورالعمل های ویژه
سه قدم ساده تا آزمایش خون
۱ - ثبت درخواست
از طریق وب سایت، نرم افزار موبایل و یا روبات تلگرام، زمان و مکان و آزمایشگاه مورد نظر خود را مشخص کنید.
۲ - نمونه گیری در منزل شما
متخصص آزمایشگاه،در زمان و مکان مورد نظر شما جهت نمونه گیری مراجعه می کندو نمونه رابه آزمایشگاه منتخب شما تحویل می دهد.
۳ - دریافت نتیجه آزمایش
پس از انجام مراحل آزمایش شما، در کوتاهترین زمان ممکن، پاسخ خود را در وب سایت یا از طریق پیامک مشاهده خواهید کرد.