آزمایشگاه آزادی

خدمات مرکز


 • بیوشیمی
 • بیوشیمی ادرار
 • پاتوبیولوژی
 • ژنتیک
 • میکروب شناسی

اطلاعات تماس و آدرس


 • icon-mapآدرس:

  تهران، منطقه10، خیابان رودکی جنوبی

 • icon-phoneتلفن:

  02166927008

 • icon-webوبسایت:

  http://azadilab.com

ثبت درخواستicon-arrow-left
icon-mapنقشه و مسیریابی

نظرات درباره مرکز ابن سینا


 • 80%
 • 60%
 • 40%

آزمایشگاه آزادی

آزمایشگاه پاتوبیولوژی آزادی در سال 1356 با مدیریت آقای دکتر پرویز کنعانی و آقای دکتر محسن غریب دوست و مسئولیت فنی آقای دکتر محسن غریب دوست تاسیس گردیده است و از همان زمان همکاری با آزمایشگاه های همکار را در سطح وسیعی در کل کشور شروع نمود. جهت دقت و صحت در انجام آزمایشات اطلاعات در مورد آزمایشات ارسالی، نحوه دقیق نمونه گیری، ارسال آنها می تواند در بدست آمدن جواب های دقیق تر موثر باشد.

در حال حاضر موسسات دولتی و خصوصی زیادی می توانند از خدمات اختصاصی آزمایشگاه آزادی بهره مند شوند و طرف قرار داد با بیمه های تامین اجتماعی ، نیروهای مسلح، خدمات درمانی، آتیه سازان حافظ و بیمه های تکمیلی دیگر می باشد. در حال حاظر آزمایشگاه پاتوبیولوژی آزادی از ساعت 6:30 لغایت 20 همه روزه در چهار طبقه و مساحتی بیش از 700 متر این آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم هستیم.

لازم به اشاره است که این صفحه صرفا برای معرفی آزمایشگاه آزادی در نظر گرفته شده است و در صورت وجود قرارداد بین آزمایش آنلاین و این آزمایشگاه، امکان نمونه گیری در محل توسط آزمایشگاه اشاره شده وجود دارد.

خدمات آزمایشگاه آزادی

مجموعه آزمایشگاه پاتوبیولوژی آزادی با بهره گیری از پرسنل مجرب تحصیل کرده در رشته مرتبط با همان بخش فنی و همچنین با داشتن افرادی خبره با سابقه های طولانی و کارآزموده در همان بخش و به سبب آن کسب تجربه عملی لازم با پرسنلی وظیفه شناس ، منظم و با دقت همواره سعی بر ارایه برترین کیفیت و دقت در نتایج آزمایشگاهی می باشد.

برگزاری منظم کارگاه های آموزشی دوره ای افراد با هدف به روز بودن اطلاعات از نوین ترین و بهترین روش های آزمایشگاهی همواره هدف اصلی این مجموعه میباشد. تا به حال واژه آزمایشگاه را به شیوه های مختلفی در قالب آزمایشگاه تشخیص طبی، آزمایشگاه پاتوبیولوژی، آزمایشگاه ژنتیک و آزمایشگاه پاتولوژی شنیده اید. افراد با اینکه احتمالا بسیار زیاد با این آزمایشگاهها در ارتباط بوده اند ولی فرق آنها را معمولا نمی دانند که در این مبحث قصد داریم به طور خلاصه به توضیح هریک و دامنه فعالیت های آنها بپردازیم.

آزمایشگاه تشخیص طبی

آزمایشگاه تشخیص طبی که نیازمند مجوز وزارت بهداشت و درمان می باشد شامل بخشهایی است که در آن روی نمونه های خون، ادرار، مدفوع، خلط، زخم و امثال اینها انجام می شود. بخشهای آزمایشگاه تشخیص طبی شامل بخش هماتولوژی، سرولوژی، هورمون شناسی، بیوشیمی، میکروب شناسی، الایزا و اسپرمو گرام می باشد و افرادی که در این بخشها کار می کنند دارای مدرک علوم آزمایشگاهی یا میکروبیولوژی می باشند.

آزمایشگاه پاتولوژی

کلمه پاتولوژی از دو بخش Patho  و logy تشکیل شده وبه معنای آسیب شناسی می باشد. به متخصصانی که در این آزمایشگاه کار می کنند پاتولوژیست می گویند. در این بخش هریک  از بافتهای بدن یا مایعات می توانند از نظر میکروسکوپی مورد بررسی قرار بگیرند و از نظر اختلالات ژنتیکی و تغییرات ژنتیکی مورد بررسی قرار بگیرند و علل ایجاد آنها مورد بررسی قرار می گیرد. پاتولوژی خود شامل بخشهای گوناگون از جمله علت شناسی، ریخت شناسی، مکانیسم ایجاد و اهمیت آن از نظر بالینی می باشد. در این بخش پس از نمونه گیری و آب گیری و فیکس شدن روی لام، زیر میکروسکوپ مورد بررسی قرار می گیرد. این بخش بیشتر در تشخیص سرطان کاربرد دارد.

آزمایشگاه ژنتیک

در آزمایشگاه ژنتیک با استفاده از روش های مولکولی مثل PCR و انواع آن و کاریوتایپ به بررسی، تشخیص یا میزان احتمال بیماری ژنتیکی در نسل آینده خانواده می پردازند. این روشها، روشهایی بسیار دقیق و در عین حال گران قیمت می باشند. در کنار این آزمایشات به طور معمول مشاوره  ژنتیک نیز انجام می شود به خصوص در موارد قبل از بارداری.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی

برخی آزمایشگاهها که پیشرفته می باشند و از نظر فضای آزمایشگاه و دستگاهها گسترده  تر می باشند ممکن است  آزمایشات تشخیص طبی و پاتولوژی را باهم داشته باشند که به آنها پاتوبیولوژی می گویند که مسلما در هرقسمت افراد متخصص مربوط به آن بخش در آن مشغول به فعالیت هستند. آزمایشگاه آزادی نیز به لطف ایزد و تلاش پرسنل جز آزمایشگاههای پاتوبیولوژی بسیار پیشرفته در تهران سالهاست که مشغول به فعالیت می باشد و سعی بر این دارد تا هرچه بیشتر به جوابهای دقیق و تشخیص دقیق در راستای کمک به شهروندان گرامی بپردازد.

 

گالری تصویرNotice: Uninitialized string offset: 0 in /home/azmayes2/public_html/wp-content/plugins/nt-az/templates/partials/single-health-center.php on line 195

2 دیدگاه ها

 1. kimiya گفت:

  مرسی واقعا بابت کیفیت فوق العاااادهههه بالایه خدمات و رفتار خوب کارشناسان همه چی عالی بود

 2. فاطمه گفت:

  بسیار از ممنونم از خدمات آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس و آدرس


 • icon-mapآدرس:

  تهران، منطقه10، خیابان رودکی جنوبی

 • icon-phoneتلفن:

  02166927008

 • icon-webوبسایت:

  http://azadilab.com

ثبت درخواستicon-arrow-left
icon-mapنقشه و مسیریابی