آزمایش آنلاین

آزمایش‌‌ بیماری‌های مقاربتی و سلامت جنسی

انواع مختلفی از بیماری‌های مقاربتی (STIs: Sexually Transmitted Diseases) وجود دارند که در بسیاری از افرادی که از نظر جنسی فعال هستند، می‌تواند شایع باشد. متاسفانه بسیاری از این بیماری‌ها، علامت مشخصی ندارند و یا علائم کمی نشان می‌دهند. علاوه بر آن، به دلیل شرم و تابویی که در جامعه وجود دارد، افراد از صحبت درباره آن با پزشکان سرباز می‌زنند، در حالی که این بیماری‌ها می‌توانند عواقب خطرناکی مانند کوری، سرطان، نازایی و مواردی از این دست ایجاد کند.

همچنین لازم است آقایان و خانم‌ها به صورت دوره‌ای، آزمایش‌های سلامت جنسی مانند هورمون تستسترون در مردان و سلامت تخمدان در زنان را انجام دهند. انجام چکاپ‌های دوره‌ای، یکی از راه‌های موثر برای جلوگیری از پیشرفت بیماری‌های نهفته مانند سرطان‌ پروستات و دهانه رحم است.

لیست آزمایشات مقاربتی و سلامت جنسی

آزمایش باروری زنان

آزمایش‌های بارداری مانند آزمایش‌های مربوط به تشخیص ناباروری، آزمایش‌های پیش از زایمان، غربالگری‌های سه ماه اول و دوم بارداری در این دسته قرار می‌گیرند و شما می‌توانید یکی از انها را بسته به نیازی که دارید، انتخاب کنید.

ثبت سفارش

آزمایش مشکلات جنسی

آزمایش اختلال نعوظ در مردان و هورمون‌های جنسی می‌تواند در این دسته قرار گیرد. شما می توانید این آزمایش ها را به صورت محرمانه درخواست دهید. 

ثبت سفارش

آزمایش HIV

ویروس HIV که به بیماری ایدز، معروف است، یکی از بیماری‌هایی است که امکان انتقال از راه جنسی دارد و سیستم ایمنی بدن را مورد حمله قرار می‌دهد. اگر فردی هستید که فعالیت جنسی دارید، توصیه می‌شود سالانه یکبار این تست را بدهید.

ثبت سفارش

آزمایش HPV

هرپس تناسلی یا زگیل تناسلی، یکی از بیماری‌‌های ویروسی است که در مردان و زنانی که فعالیت جنسی دارند، شایع است و توصیه می‌شود در کنار سایر چکاپ‌های جنسی این آزمایش را هم انجام دهید. این بیماری می‌تواند عواقب جدی روی اندام‌های جنسی داشته باشد.

ثبت سفارش

سلامت جنسی و عفونت‌های مقاربتی

با اینکه به طور معمول از بیماری‌های مقاربتی صحبت نمی‌شود، اما بسیاری از عفونت‌های مقاربتی، به راحتی از طریق رابطه جنسی بین افراد، چه زن و چه مرد، منتقل می‌شود و معمولا اگر در مراحل اول شناسایی شوند، به راحتی درمان می‌شوند. برای مثال ویروس تبخال تناسلی، ویروس بسیار شایعی است که باعث ایجاد درد، خارش و جراحت در ناحیه تناسلی می‌شود و گاهی اوقات بدون علامت است. این بیماری اگر درمان نشود، احتمال ابتلا به سایر بیماری‌های آمیزشی مانند ایدز را بالا می‌برد و مشکلاتی در مجرای ادراری ایجاد می‌کند.

همچنین به صورت جدی تاکید می‌شود زنان بالای 40 سال که از نظر جنسی فعال هستند، آزمایش‌های پاپ اسمیر را به طور مرتب انجام دهند تا از احتمال ابتلا به سرطان دهانه رحم با تشخیص زود هنگام جلوگیری شود.

بخشی از سلامت جنسی نیز مربوط به انجام آزمایش‌های دوره‌ای هورمون‌های جنسی در مردان، مانند تستسترون می‌شود تا از احتمال ابتلا به سرطان پروستات جلوگیری شود. در زنان نیز، برای جلوگیری از ابتلا به سرطان تخمدان، پیشنهاد می‌شود از سن 40 سالگی آزمایش‌های مربوط به سلامت تخمدان را انجام دهند.

آزمایش بیماری های مقاربتی

آزمایش‌های سلامت‌ جنسی و بیماری‌های مقاربتی با آزمایش آنلاین

برای انجام هر کدام از آزمایش‌های سلامت جنسی و بیماری‌های مقاربتی، می‌توانید به صورت تلفنی و یا از طریق وب سایت و اپلیکیشن درخواست دهید تا متخصصین مجرب به محل اعزام شوند و نمونه‌گیری را انجام دهند. به خاطر داشته باشید که نمونه‌گیری‌ها به صورت کاملا محرمانه انجام می‌شود، تست‌ها در آزمایشگاه‌های معتبر بررسی می‌شود و جواب آزمایش نیز برای شما ارسال می‌شود.

بسته به اینکه کدام یک از آزمایش‌های مربوط به سلامت جنسی و عفونت‌های مقاربتی را انجام داده باشید، بین 1 تا 7 روز کاری جواب‌ها آماده شده و برای شما ارسال خواهد شد. 

می توانید مطمئن باشید که تمامی نمونه گیری‌هایی که گرفته می‌شود، با رعایت کامل اصول بهداشتی است و حریم خصوصی متقاضی انجام می شود. 

تمامی هزینه‌های مریوط به تست‌ها در آزمایش آنلاین مشخص شده و شما می‌توانید قبل از درخواست آزمایش و چکاپ آن را مشاهده کنید. این هزینه‌ها بر حسب تعرفه‌های طرف قرارداد آزمایش آنلاین با آزمایشگاه‌های معتبر محاسبه می شود. 

متاسفانه بیماری‌هایی مانند ایدز، قابل درمان نیستند، اما، با داروهایی که وجود دارد، تا حد خوبی می‌توان آن را کنترل کرد. اما بیماری‌هایی مانند سوزاک، کلامیدیا و سفلیس قابل درمان هستند.

به طور معمول جدا از جنسیت و نژاد، افرادی که از نظر جنسی فعال هستند، در معرض ابتلا به انواع عفونت‌های جنسی هستند و معمولا افرادی بدون رابطه جنسی نیاز نیست این آزمایش‌ها را انجام دهند.