چکاپ آزمایش های مردان

احتمالا اگر آمار رسمی منتشر شود، مشخص خواهد شد که آقایان کمتر به سلامتی خود اهمیت می‌دهند و بررسی وضعیت سلامتی خود را به زمان‌هایی محدود می‌کنند که بیماری آنها را در شرایط بدی قرار داده است.

اما متخصصین و پزشکان همواره توصیه می‌کنند حتی اگر از نظر ظاهری سالم هستید، چکاپ دوره‌ای را در برنامه زندگی خود قرار دهید و در دوره‌های مشخصی، آزمایش‌های مربوطه را به طور منظم انجام دهید.

اما چرا آزمایش های مردان ضروری است؟ اینکار را می‌توان نوعی غربالگری دانست که خطرات احتمالی که ممکن است در آینده ایجاد شود را زودتر نشان می‌دهد.

به ویژه این موضوع زمانی اهمیت دارد که افراد در خانواده و یا اطرافیان نزدیک خود مواردی از بیماری‌های ژنتیکی را تجربه کرده‌اند.

آزمایش های چکاپ مردان

لیست آزمایش های مردان

آزمایش های ضروری مردان

از مهم‌ترین غربالگری‌هایی که مردان از سنین 18 سالگی به بعد باید انجام دهند، موارد زیر را می‌توان نام برد؛ البته باید توجه داشت که مدت زمان‌هایی که اشاره شده است، بسته به سن و سابقه بیماری افراد و حضور بیماری در خانواده متفاوت خواهد بود:

فشار خون (دو سال یکبار)، سطح کلسترول خون (5 سال یکبار)، دیابت به صورت دوره‌ای، هپاتیت C (حداقل یکبار در سنین 18 تا 75 سالگی)، ویروس HPV و عفونت‌های مقاربتی مانند سیفیلیس، کلامیدیا و HIV (اگر رابطه جنسی تجربه می‌کنید). 

همچنین، آزمایش‌هایی وجود دارد که در برخی موارد برای برخی از آقایان مورد نیاز است. برای مثال، بررسی میزان تستوسترون، تشخیص ناباروری در مردان، تعیین میزان هورمون کورتیزول، استرادیول، استروژن و پرولاکتین.

برای انجام این آزمایش‌ها در بسیاری از موارد نیاز به نمونه گیری خون، ادرار و یا نمونه گیری موضعی از روی پوست است که توسط سواب انجام می‌شود. 

آزمایش های مردان

چکاپ آزمایش های مردان در محل با آزمایش آنلاین

برای انجام هر کدام از آزمایش های آقایان، می‌توانید به صورت تلفنی و یا از طریق وب سایت و اپلیکیشن درخواست دهید تا متخصصین مجرب به محل اعزام شوند و نمونه‌گیری را انجام دهند. به خاطر داشته باشید که نمونه‌گیری‌ها به صورت کاملا محرمانه انجام می‌شود، تست‌ها در آزمایشگاه‌های معتبر بررسی می‌شود و جواب آزمایش نیز برای شما ارسال می‌شود.

بسته به اینکه کدام یک از آزمایش های مربوط به چکاپ آقایان را انجام داده باشید، بین 1 تا 7 روز کاری جواب ها آماده شده و برای شما ارسال خواهد شد. 

شما می توانید مطمئن باشید که تمامی نمونه گیری هایی که از شما گرفته میشود با رعایت کامل اصول بهداشتی بودده و با رعایت کامل حریم خصوصی متقاضی انجام می شود. 

تمامی هزینه های مریوط به تست ها در آزمایش آنلاین مشخص شده و شما می توانید قبل از درخواست آزمایش و چکاپ آن را مشاهده کنید. این هزینه ها بر حسب تعرفه های طرف قرارداد آزمایش آنلاین با آزمایشگاه های معتبر محاسبه می شود. 

بله، نمونه‌گیری خونی یکی از اصلی‌ترین راه‌های بررسی وضعیت سلامت بدنی برای بررسی آزمایش پیش از ازدواج و تعیین قدرت باروری است، اما بسته به شرایط هر فرد، امکان دارد آزمایش‌های ادرار و آزمایش‌های موضعی هم انجام شود.

آزمایش های تعیین سطح تستسترون، هورمون های مربوط به میزان فعالیت غدد فوق کلیوی و برخی از پروتئین ها مانند آلبومین از مواردی هستند که در آزمایش های مورمونی بررسی می شوند.