آزمایش آنلاین

آزمایش هورمونی مردانه

کلمات کلیدی :‌
آزمایش هورمونی مردانه

این آزمایش خون تصویری عمیق از سطح هورمون های مردانه و زنانه را که به طور طبیعی در مردان رخ می دهد ، ارائه می دهد. هورمون اصلی مردانه (آندروژن) تستوسترون است و این تست میزان تستوسترون تام و همچنین تستوسترون آزاد شما را که به پروتئین ها (SHBG و آلبومین) متصل نیست ، بررسی می کند و بنابراین در دسترس سلول های شماست. سطح پایین تستوسترون آزاد ، یا شاخص آندروژن آزاد کم (FAI) ، می تواند منجر به علائمی مانند کم میل جنسی ، اختلال در نعوظ ، روحیه پایین و سطح انرژی و همچنین مشکل در به دست آوردن عضلات شود.

DHEA-S یک آندروژن است که در غده فوق کلیه تولید می شود و پیش ماده تستوسترون است. DHEA-S عملکردهای زیادی دارد اما در ترکیب بدن (توزیع چربی و عضله) و همچنین تراکم استخوان نقش دارد. سطح آندروژن در مردان با افزایش سن به طور طبیعی کاهش می یابد و برای برخی از مردان ، این می تواند منجر به علائمی شود که اغلب به عنوان یائسگی مردان یا آندروپوز شناخته می شوند. اگرچه شیوع آن کمتر است ، اما تستوسترون کم نیز می تواند مردان جوان را تحت تأثیر قرار دهد. تستوسترون کم می تواند به دلیل افزایش سطح پرولاکتین ایجاد شود و اغلب با افزایش استرادیول همراه است که می تواند باعث افزایش چربی شکم و بافت پستان (ژنیکوماستی) شود.

این مشخصات همچنین شامل FSH و LH است که در تحریک بیضه ها برای تولید تستوسترون و همچنین تولید اسپرم و باروری آنها نقش دارد. پزشکان ما به شما اطلاع می دهند که آیا هورمون های شما در حد طبیعی است یا خیر و به شما در مورد نیاز به مراجعه به پزشک عمومی مشورت می دهند.

لطفا توجه داشته باشید ، اگر هورمونهایی مانند درمان جایگزینی تستوسترون (TRT) مصرف می کنید ، می تواند نتایج شما را تحت تأثیر قرار دهد. لطفاً اگر از مکمل های هورمونی استفاده می کنید ، به پزشکان ما اطلاع دهید تا بتوانند نتایج شما را به طور معناداری تفسیر کنند.

حد فوقانی تمدید شده بسیاری از تست های تستوسترون میزان تستوسترون بالاتر از 52 نانومول در لیتر را اندازه گیری نمی کنند – این آزمایش مقادیر حداکثر 520 نانومول در لیتر را اندازه گیری می کند. این ممکن است برای مردانی که از درمان جایگزینی تستوسترون (TRT) یا استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنند و انتظار دارند سطح فوق طبیعی تستوسترون داشته باشند مفید باشد. لطفا توجه داشته باشید ، اگر میزان مطالعه شما بالاتر از 520 نانومول در لیتر باشد ، آزمایشگاه قادر به محاسبه تستوسترون رایگان یا مقدار شاخص آندروژن آزاد نخواهد بود. در این صورت ، دیگر حق استرداد نخواهید داشت.

نمونه خون
3 پارامتر مورد ارزیابی
1 روز تا نتیجه ی آزمایش
65,000 تومان
نمونه تست خود را چگونه میخواهید جمع آوری کنید؟
اعزام کارشناس نمونه گیری
+ 44,500 تومان

با انتخاب گزینه توسط اپراتور ما به شما وقت دهی میشود و کارشناس نمونه گیری به محل شما اعزام میشوند و نمونه گیری در منزل انجام میگردد

اعزام پزشک به منزل شما
+ 165,000 تومان

با انتخاب این گزینه پزشک ما به منزل شما اعزام میشوند و ویزیت و نمونه گیری در محل سکونت شما انجام میگردد

100 هزار تومان تخفیف
+ -100,000 تومان

با انتخاب این گزینه شما میتوانید برای انجام چکاپ بالای سه نفر از 100 هزار تومان تخفیف برخوردار شوید

چرا باید این تست را انجام دهیم؟

آیا ساعات زیادی را در باشگاه می گذرانید اما پیشرفت کمی می بینید؟ آیا علائمی مانند کاهش میل جنسی ، انرژی و خلق و خوی یا شاید ژنیکوماستی (بزرگ شدن پستان) دارید و به نظر می رسد تعادل هورمونی شما به هم خورده است؟ آیا در حال حاضر تستوسترون مصرف می کنید و می خواهید سطح هورمون خود را بررسی کنید؟ اگر می خواهید سطح هورمون هایی که بر روی مردان تأثیر می گذارد را بررسی کنید، این چکاپ به شما توصیه می شود.

این چکاپ شامل چه آزمایش هایی می شود؟

نشانگرهای زیستی

آزمایش هورمونی
آزمایش پروتئین‌ها

هورمونها بر همه فعالیتهای بدن شما ، از رشد و متابولیسم گرفته تا تولید مثل و چرخه خواب، تاثیر می گذارند. حتی یک عدم تعادل ناچیز در سطح هورمونهای شما می تواند تأثیر قابل توجهی در سلامتی شما داشته باشد و بر خلق و خو، سطح انرژی و همچنین باروری و میل جنسی شما تأثیر بگذارد. هورمون ها به عنوان پیام رسان های شیمیایی شناخته می شوند که توسط غدد شما تولید می شوند و به جریان خون شما آزاد می شوند. آنها فعالیتهایی مختلفی در بدن شما انجام می دهند، از جمله تنظیم اشتها ، رشد ، روحیه و تولید مثل و غیره. به طور کلی آنها کلیه عملکردهای بدن را تنظیم کرده و متعادل نگه می دارند. اختلالات هورمونی مشکلات رایجی هستند که اغلب از طریق درمان جایگزینی هورمون یا تغییر سبک زندگی، قابل کنترل و درمان هستند. سطح هورمونها همیشه ثابت نیست و می تواند در طول روز و در زنان، در طی چرخه تولید مثل، تغییر کند.

پروتئین ها برای عملکرد سلول ها و بافت ها و همچنین برای ساختن عضلات بسیار مهم هستند. پروتئین های موجود در خون، برای کمک به تشخیص بیماری های کبد یا کلیه و همچنین سایر مشکلات سلامتی اندازه گیری می شوند. پروتئین ها همچنین مولکول های دیگری را در خون حمل می کنند (مانند هورمون ها)؛ بنابراین گاهی برای تعیین اینکه چه مقدار از یک هورمون خاص متصل به پروتئین است و چه مقدار از آن آزاد است و در دسترس سلولها قرار دارد ننیز، سطح این پروتئین ها اندازه گیری می شود. افزایش سطح هورمونها غالباً در اثر کم آبی بدن ایجاد می شود، اما ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد. کاهش سطح پروتئین ها می تواند نشانگر سوء تغذیه شدید یا سوء جذب باشد.

آزمایش دهيدرواپی آندروسترون سولفات | DHEA

چرا و چه موقع آزمایش انجام می شود؟ ارزیابی فعالیت غدد فوق کلیه (آدرنال) شناسایی تومورهای غدد فوق کلیه وجود کیست های متعدد تخمدان (سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOS) وجود …

بیشتر بخوانید
آزمایش هورمون تستسترون | Testosterone

آندروژن ها شامل DHEA، تستوسترون و اندروستن دیون می باشند. DHEA در غده فوق کلیه، در روند تولید آلدوسترون و کورتیزول ساخته می شود. DHEA در تخمدان ها یا بیضه …

بیشتر بخوانید
آزمایش آلبومین | Albumin

آلبومین پروتئینی است که توسط کبد ساخته شده و بافت ها را تغذیه می کند و از نشت مایعات از رگ های خونی جلوگیری کرده، و در انتقال ویتامین ها، …

بیشتر بخوانید
دستورالعمل های ویژه
سه قدم ساده تا آزمایش خون
۱ - ثبت درخواست
از طریق وب سایت، نرم افزار موبایل و یا روبات تلگرام، زمان و مکان و آزمایشگاه مورد نظر خود را مشخص کنید.
۲ - نمونه گیری در منزل شما
متخصص آزمایشگاه،در زمان و مکان مورد نظر شما جهت نمونه گیری مراجعه می کندو نمونه رابه آزمایشگاه منتخب شما تحویل می دهد.
۳ - دریافت نتیجه آزمایش
پس از انجام مراحل آزمایش شما، در کوتاهترین زمان ممکن، پاسخ خود را در وب سایت یا از طریق پیامک مشاهده خواهید کرد.
بقیه درباره " آزمایش آنلاین " چه می گویند