آزمایش آنلاین

چکاپ آزمایش های مردان

احتمالا اگر آمار رسمی منتشر شود، مشخص خواهد شد که آقایان کمتر به سلامتی خود اهمیت می‌دهند و بررسی وضعیت سلامتی خود را به زمان‌هایی محدود می‌کنند که بیماری آنها را در شرایط بدی قرار داده است.

اما متخصصین و پزشکان همواره توصیه می‌کنند که حتی اگر از نظر ظاهری سالم هستید، چکاپ دوره‌ای را در برنامه زندگی خود قرار دهید و در دوره‌های مشخصی، آزمایش‌های مربوطه را به طور منظم انجام دهید.

اما چرا آزمایش های مردان ضروری است؟ اینکار را می‌توان نوعی غربالگری دانست که می‌تواند خطرات احتمالی که ممکن است در آینده ایجاد شود را زودتر نشان دهد. به ویژه این موضوع زمانی اهمیت دارد که افراد در خانواده و یا اطرافیان نزدیک خود مواردی از بیماری‌های ژنتیکی را تجربه کرده‌اند.

لیست آزمایش های آقایان

آزمایش هورمون‌های غیرجنسی

ثبت سفارش

در این آزمایش شما می‌توانید میزان هورمون‌های تیروئیدی، هورمون رشد، کورتیزول را بررسی کنید که نقش مهمی در میزان متابولیسم بدن دارند. 

آزمایش هورمون‌های جنسی

با درخواست این میزان هورمون‌های جنسی مانند تستسترون، FSH، LH، پرولاکتین و BhCG شما سنجیده می‌شود. این هورمون‌ها نقش مهمی در میل جنسی و نعوظ مردان دارند و کم و زیاد شدن هورمون‌ها می‌تواند در برخی سرطان‌ها، سردرد، ناباروری و کاهش میل جنسی نقش داشته باشد.

اطلاعات بیشتر

آزمایش اختلال نعوظ مردان

برای بررس اختلال نعوظ، یکی از آزمایش‌هایی که انجام می‌شود، آزمایش خون است که در آن میزان هورمون‌های تستسترون، تیروئید و سایر موارد مربوطه اندازه‌گیری می‌شود. این آزمایش محرمانه بوده و جواب آن هم برای شما ارسال می‌شود.
ثبت سفارش

آزمایش HPV

اگر از جهت جنسی فعال هستید، ممکن است به ویروس زگیل تناسلی، یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مقاربتی، مبتلا باشید، در حالی که نشانه ظاهری نداشته باشید. این ویروس روی سلامت بدن، میل جنسی و اندام تناسلی تاثیر منفی دارد و با انجام این آزمایش می‌توانید از وجود و یا عدم وجود این ویروس در بدن خود مطلع شوید.

اطلاعات بیشتر

آزمایش سرطان پروستات

سرطان پروستات، یکی از بیماری‌های شایع، به ویژه در سنین بالای 65 سال است. با انجام آزمایش PSA، امکان شناسایی زودهنگام بیماری و درمان آن وجود دارد. همین الان می‌توانید این آزمایش را درخواست دهید.

اطلاعات بیشتر

آزمایش های ضروری مردان

از مهم‌ترین غربالگری‌هایی که مردان از سنین 18 سالگی به بعد باید انجام دهند، موارد زیر را می‌توان نام برد؛ البته باید توجه داشت که مدت زمان‌هایی که اشاره شده است، بسته به سن و سابقه بیماری افراد و حضور بیماری در خانواده متفاوت خواهد بود:

فشار خون (دو سال یکبار)، سطح کلسترول خون (5 سال یکبار)، دیابت به صورت دوره‌ای، هپاتیت C (حداقل یکبار در بین سنین 18 تا 75 سالگی)، ویروس HPV و عفونت‌های مقاربتی مانند سیفیلیس، کلامیدیا و HIV (اگر رابطه جنسی تجربه می‌کنید). 

همچنین، آزمایش‌هایی وجود دارد که در برخی موارد برای برخی از آقایان مورد نیاز است. برای مثال، بررسی میزان تستسترون، تشخیص ناباروری در مردان، تعیین میزان هورمون استرس و کورتیزول. 

برای انجام این آزمایش‌ها در بسیاری از موارد نیاز به نمونه گیری خون، ادرار و یا نمونه گیری موضعی از روی پوست است که توسط سواب انجام می‌شود. 

چکاپ آزمایش های مردان در محل با آزمایش آنلاین

برای انجام هر کدام از آزمایش های آقایان، می‌توانید به صورت تلفنی و یا از طریق وب سایت و اپلیکیشن درخواست دهید تا متخصصین مجرب به محل اعزام شوند و نمونه‌گیری را انجام دهند. به خاطر داشته باشید که نمونه‌گیری‌ها به صورت کاملا محرمانه انجام می‌شود، تست‌ها در آزمایشگاه‌های معتبر بررسی می‌شود و جواب آزمایش نیز برای شما ارسال می‌شود.

بسته به اینکه کدام یک از آزمایش های مربوط به چکاپ آقایان را انجام داده باشید، بین 1 تا 7 روز کاری جواب ها آماده شده و برای شما ارسال خواهد شد. 

شما می توانید مطمئن باشید که تمامی نمونه گیری هایی که از شما گرفته میشود با رعایت کامل اصول بهداشتی بودده و با رعایت کامل حریم خصوصی متقاضی انجام می شود. 

تمامی هزینه های مریوط به تست ها در آزمایش آنلاین مشخص شده و شما می توانید قبل از درخواست آزمایش و چکاپ آن را مشاهده کنید. این هزینه ها بر حسب تعرفه های طرف قرارداد آزمایش آنلاین با آزمایشگاه های معتبر محاسبه می شود. 

بله . سطح انرژی بدن و همینطور عملکرد ورزشی با آزمایش خون و بررسی برخی نشانگرهای زیستی مانند سطح ویتامین ها، آهن و هورمون کورتیزول قابل اندازه گیری است. 

آزمایش های تعیین سطح تستسترون، هورمون های مربوط به میزان فعالیت غدد فوق کلیوی و برخی از پروتئین ها مانند آلبومین از مواردی هستند که در آزمایش های مورمونی بررسی می شوند.