آزمایش پزشکی حیوانات در منزل

دقدقه جابجایی پت های خود را نداشته باشید با آزمایش پزشکی حیوانات در منزل این مشکل را برای خود حل کنید

بر خط

مزایای آزمایش حیوانات خانگی در منزل

حیوانات خانگی باید در فواصل معینی توسط دامپزشک معاینه شوند. این معاینه دوره‌ای و انجام آزمایش‌های تشخیصی که به منظور چکاپ، ارزیابی سلامتی و تشخیص زودهنگام بسیاری از بیماری‌ها انجام می‌شوند، به طول عمر حیوان اضافه کرده و مانع ابتلای او به طیف وسیعی از بیماری‌ها می‌شود.

تمامی این آزمایش‌ها را می‌توانید با یک تماس و زیر نظر دامپزشک انجام دهید. کافیست با ما تماس بگیرید و بعد از تکمیل اطلاعات لازم مانند محل و زمان مورد تائید خود، خدمات موردنیاز پت را دریافت کنید.

انواع آزمایشات حیوانات خانگی در منزل

برای انجام چکاب‌های دوره‌ای سالانه و معاینات تشخیصی تعلل نکنید. این دسته از آزمایشات به تشخیص به موقع بیماری‌ها، بررسی کیفیت دوره درمان و افزایش عمر حیوان کمک می‌کنند. از جمله آزمایشات و خدماتی که توسط دامپزشک در منزل ارائه داده می‌شوند، عبارتند از:

کیت تشخیص بیماری

تشخیص بیماری به منظور انتخاب روش درمانی و تجویز دارو بسیار حائز اهمیت است. استفاده از کیت در حیوانات خانگی دقیقا همین نقش را ایفا می‌کند و بیماری‌ها یا ویروس‌هایی که عامل انواع بیماری هستند را تشخیص می‌دهد. برای مثال، یکی از خطرناک ترین بیماری‌ها در میان سگ‌ها، عفونت پاروا ویروس است که اغلب توله سگ‌ها و سگ‌های نوجوان را درگیر می‌کند. استفاده از کیت یکی از رایج ترین و دقیق ترین راه‌ها برای تشخیص این بیماری است.

نمونه برداری

از نمونه برداری برای تشخیص بسیاری از بیماری‌ها از قبیل انگل، میکروب شناسی، آنالیز میکروبی و شیمیایی و... استفاده می‌شود. برخی از عوامل منجر به بروز علائمی شدید می‌شود و دامپزشک بدون نمونه برداری قادر به تشخیص دقیق علت و در نهایت درمان نیست. هنگامی که پت شما نیاز به نمونه برداری دارد، توصیه می‌شود به منظور سهولت انجام آزمایش و راحتی حیوان با ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نمونه مورد نظر توسط دامپزشک در منزل گرفته شود.

آزمایش پزشکی حیوانات در منزل آزمایش پزشکی حیوانات در منزل

آزمایش قند خون

دیابت در حیوانات مسن شایع است و علائمی از قبیل افزایش ادرار، افزایش تشنگی و اشتها و کاهش وزن را ایجاد می‌کند. در این حالت، دامپزشک از آزمایش قند خون استفاده می‌کند. در صورتی که نتیجه به دست آمده مثبت باشد، حیوان خانگی شما باید از یک رژیم غذایی مشخص شده استفاده کند و به صورت دوره‌ای چکاپ شود. اگر هر یک از این علائم را در پت خود مشاهده می‌کنید، فورا با ما تماس بگیرید تا دامپزشک به منزل شما مراجعه کرده و آزمایش را انجام دهد.

سرم تراپی

مشکلاتی از قبیل مسمومیت غذایی، ابتلا به پاروا ویروس، اسهال و استفراغ منجر به کاهش چشمگیر مایعات بدن در حیوانات می‌شوند. بهترین راه درمان به منظور جبران مایعات از دست رفته، سرم تراپی است. گاهی این احتمال وجود دارد که حیوان به مدت چند روز و یا چند بار در طول روز نیاز به سرم تراپی داشته باشد. در این حالت بهترین گزینه استفاده از کمک دامپزشک در منزل است که تنها با یک تماس ساده می‌توانید از دانش و تخصص وی در کنار خود سود ببرید.

تزریق دارو

تزریق واکسن و داروهایی که حیوانات برای بهبود و یا تقویت به آنها احتیاج دارند، در این دسته قرار می‌گیرند. برای رزرو خدمت تزریق دارو می‌توانید با ما تماس بگیرید و بعد از ارائه اطلاعاتی از قبیل زمان و محل مورد نظر خود، دامپزشک در منزل تزریقات لازم را برای پت شما انجام دهد.

تشخیص انگل

حیوانات خانگی ممکن است به انواع انگل آلوده شوند. برای تشخیص عامل اصلی لازم است نمونه گیری انجام شود. در صورتی که پت شما انگل داشته باشد، با توجه به صلاح دید دامپزشک داروهای ضد انگل خوراکی یا تزریقی تجویز می‌شوند.

جرم‌گیری دندان

حیوانات برای پروسه تغذیه و رشد به دندان‌های خود نیاز دارند. بنابراین، سلامت دهان و دندان در آنها نقش حیاتی دارد. همچنین، سلامت عمومی بدن نیز با سلامت دندان‌ها مرتبط است. دندان‌های حیوانات خانگی باید به صورت منظم معاینه شوند. زیرا گاهی نیاز به جرمگیری و یا کشیدن دندان دارند و عدم توجه به این موارد ممکن است عوارضی را ایجاد کند. دامپزشک تیم ما که خدمات مورد نیاز شما را در منزل ارائه می‌دهد، قادر است با استفاده از تجهیزات کامل و حرفه‌ای که دارد؛ جرمگیری دندان، کشیدن دندان و سایر خدمات دندان که پت شما نیاز دارد را ارائه دهد.

آزمایش خون

آزمایش خون برای بررسی و شمارش تعداد سلول‌های خونی، از جمله آزمایشاتی است که در منزل انجام می‌شود. زیرا این آزمایش در تشخیص، نظارت و درمان عفونت و برخی از بیماری‌ها نقش ویژه‌ای دارد. برای انجام آزمایش خون حیوان خانگی خود که توسط دامپزشک در منزل انجام می‌شود، با ما تماس بگیرید.

آزمایش ادرار

برای تشخیص بسیاری از بیماری‌ها که دستگاه ادراری را تحت تاثیر قرار می‌دهد، تجزیه و تحلیل ادرار لازم است. این آزمایش را نمی‌توانید به تنهایی در منزل انجام دهید زیرا عدم آگاهی کافی ممکن است باعث ایجاد تداخلاتی در نتیجه آزمایش شود. بدین خاطر، توصیه می‌شود با دامپزشک ما جهت انجام آزمایش ادرار در منزل تماس بگیرید.

حتی در صورتی که حیوان خانگی شما هیچ علائمی را تجربه نمی‌کند و به نظر می‌رسد که کاملا سالم و سلامت است، باید به منظور پیشگیری و تشخیص زودهنگام از جهات مختلف مورد معاینه، آزمایش و بررسی قرار بگیرد. زیرا سلامت حیوان بسیار حائز اهمیت است و جزو الویت‌های شما تلقی می‌شود. حتما چکاب‌های دوره‌‌ای را جدی بگیرید و برای ویزیت دامپزشک در منزل، انجام انواع آزمایشات در منزل، پانسیون، تزریقات در منزل، معاینه در منزل و... با ما تماس بگیرید.