آزمایش آنلاین

آزمایش‌ چکاپ سالمندان

 

سالمندی، دوره‌ای از زندگی ما انسان‌هاست که بدن توانایی‌های محدودی برای تجدید قوا دارد، سیستم ایمنی ضعیف‌تر است و به همین علت، احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف بیشتر است و به همان نسبت، دوره بهبودی طولانی‌تر خواهد بود. در ایران، حدود 10% از جمعیت جامعه را افراد بالای 65 سال تشکیل می‌دهند که فقط با انجام آزمایش‌ها و چکاپ دوره‌ای، می‌توانند از بروز و پیشروی بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری کنند و در نتیجه، دوره زندگی طولانی‌تر، شاداب‌تر و سالم‌تری داشته باشند. 

بسیاری از آزمایش‌های مربوط به چکاپ سالمندان واقعا ساده هستند و فقط با انجام یک آزمایش خون ساده و یا ادرار، وضعیت سلامت تا حد زیادی قابل ردیابی است. 

لیست آزمایش های چکاپ سالمندان

با کمک این آزمایش، پزشک شما می‌تواند میزان قند، چربی (کلسترول)، هورمون‌های تیروئیدی، آنزیم‌های کبدی، املاحی مانند سدیم (Na)، کلسیم (ca)، فسفر (P)، منیزیوم (Mg)، پتاسیم (K) و برخی از ویتامین‌ها را در خون بررسی کند و در صورت بروز بیماری‌هایی مانند دیابت، چربی خون، کمبود کلسیم و مشکلات هورمونی، درمان‌های مریوطه را آغاز کند.

ثبت سفارش

نوار قلب و فشار خون

با انجام نوار قلب، پزشک شما می‌تواند بیماری‌های ریتمیک قلبی، سکته، بزرگ شدن عضله قلب، بیماری تیروئید و برخی از سوء تغذیه‌ها را در صورت وجود شناسایی کند تا درمان‌های مربوطه زودتر آغاز شوند. همچنین به طور معمول در کنار نوار قلب، فشار خون هم اندازه گرفته می‌شود.

ثبت سفارش

شنوایی سنجی

وضعیت شنوایی بعد از سنین 65 سالگی معمولا کاهش می‌یابد و با چکاپ سالانه شنوایی، شما می‌توانید از وضعیت شنوایی خود مطلع شوید.

ثبت سفارش

بینایی سنجی

آب مروارید، گلوگوم، کم بینی و یا نابینایی، از جمله عوارضی است که پس از سن 60 سالگی ممکن است در افراد ایجاد شود و با چکاپ سالانه، می‌توان وضعیت چشم را بررسی و از بروز بیماری‌ها جلوگیری کرد.

ثبت سفارش

انواع چکاپ سالمندان

به طور حتم سلامتی مهم‌ترین نعمت زندگی ماست و هر چه به سن میان‌سالی و سالمندی نزدیک می‌شویم، توجه بیشتر به سلامتی، می‌تواند از بروز بسیاری از بیماری‌های خطرناک جلوگیری کند و البته روند پیری را کند کند. چکاپ سالمندان نیز برای همین منظور در نظر گرفته شده است و شما می‌توانید بسته به نیازی که دارید، یک یا مواردی از آنها را درخواست دهید.

اما مهم‌ترین مواردی که پیشنهاد می‌شود سالانه چک شود، آزمایش خون برای بررسی وضعیت هورمون‌ها، کلسترول، قند خون، ویتامین‌ها، آنزیم‌های کبدی، کلسیم، املاح و مواد معدنی است. اگر سابقه خانوادگی دارید، این آزمایش می‌تواند با صلاحدید پزشک بیشتر انجام شود. همچنین جکاپ و انجام آزمایش برای بررسی سلامت قلب و بینایی در اولویت قرار دارند.

آزمایش‌های چکاپ سالمندان با آزمایش آنلاین

با توجه به درخواستی که شما در سامانه آزمایش آنلاین ثبت می‌کنید، متخصصان متعهد و مجرب انتخاب شده، در محل حاضر می‌شوند و خدمت مورد نظر انجام می‌شود. به این ترتیب، بدون دردسر، پرداخت هزینه زمانی و ماندن در ترافیک و صف‌های طولانی، می‌توانید این آزمایش‌ها را انجام دهید و منتظر ارسال جواب آزمایش‌ها از طرف آزمایش آنلاین باشید.

ما در آزمایش آنلاین تلاش کرده‌ایم با انواع بیمه‌های درمانی، همکاری کنیم، بنابراین اگر بخواهید آزمایش‌ها و یا ویزیت‌های پزشکی را با بیمه انجام دهید، می‌توانید از خدمات بیمه‌ای خود استفاده کنید.

هزینه خدمات درمانی برحسب تعرفه‌های وزات بهداشت تعیین می‌شوند. با این حال، هزینه‌ها ممکن است بسته به نوع خدمت و محلی که انتخاب می‌کنید، تا حدی تفاوت کند. اما شما قبل از درخواست خدمت، می‌توانید هزینه مورد نظر را برآورد کنید تا در صورتی که مایل بودید، درخواست خود را ثبت کنید.

بله، شما می‌توانید آزمایش‌ها و خدمات درمانی مورد نظر را از طریق تلفن پشتیبانی، به شماره درخواست دهید. ساعات کار پشتیبانی از 7 صبح تا 12 شب است و همچنین می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با پشتیبانی آنلاین در میان بگذارید.

به طور مشخص سرم درمانی و یا تزریقات در چکاپ آزمایش سالمندان وجود ندارد، اما شما می‌توانید این خدمات را هم درخواست دهید تا متخصصین به محل اعزام شوند و خدمت درخواستی را انجام دهند.

بله، هزینه‌های رفت و آمد هم بر حسب مسافت طی شده، از متقاضی دریافت می‌شود.