آزمایش آنلاین

آزمایش چکاپ زنان در محل | انواع آزمایش خانم ها

آزمایش چکاپ زنان

با توجه به شرایط جسمی که زنان دارند، امکان ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند سرطان دهانه رحم، روده بزرگ و پستان در آنها شایع‌تر است. همچنین احتمال کمبود آهن و پوکی استخوان به دلیل دوره‌های قاعدگی و بارداری در خانم ها بیشتر است.

به همین علت، توصیه می‌شود حتی بانوانی که احساس سلامتی می‌کنند و نشانه‌ای از بیماری در آنها مشاهده نمی‌شود، آزمایشات زنان و چکاپ‌های دوره‌ای را جدی بگیرند. البته زمانی که افراد در خانواده و یا خویشاوندان خود بیماری‌های زمینه‌ای دارند، انجام آزمایشات غربالگری زنان باید به صورت جدی‌تری پیگیری شود.

اگر با خواندن این نکات، مایلید این آزمایش‌ها را به صورت مرتب انجام دهید، اما با مشکلاتی مانند کمبود وقت، نداشتن حوصله کافی برای بودن در ترافیک و یا نوبت‌های طولانی کلینک‌ها، می‌توانید آزمایش‌های چکاپ زنان را در منزل انجام دهید. فقط کافی است آزمایش مورد نظر خود را انتخاب کنید تا متخصصین در زمان درخواست شده، در محل حاضر شوند و پس از نمونه‌گیری و بررسی آزمایش، نتیجه تست و غربالگری را برای شما ارسال کنند.

 

 

 

لیست چکاپ های آزمایش زنان

تست بارداری

تست بارداری، میزان هورمون گنادوتروپین انسانی را بررسی می‌کند. این آزمایش را می‌توان با ادرار و یا خون، انجام داد، اما به طور معمول، آزمایش خون، دقیق‌تر است. شما می‌توانید هر کدام از این آزمایش‌ها را درخواست دهید.

اطلاعات بیشتر

 

آزمایش های قبل بارداری

اگر مایلید شرایط بارداری مطلوبی تجربه کنید و در عین حال، فرزند شما شرایط سالمی را در این دوران تجربه کند، پیشنهاد می‌شود پیش از اقدام به بارداری، آزمایش‌های ضروری پیش از بارداری را انجام دهد.

اطلاعات بیشتر

 

غربالگری سه ماه اول بارداری

این غربالگری، شامل تست خون و سونوگرافی  است. در آزمایش خون، دو ماده PAPP-A و free hCG اندازه گرفته می‌شود. به این ترتیب، سلامت جنین از جهت بیماری‌های ژنتیکی مانند سندروم داون وضعیت سلامت جنین از جهت احتمال وجود اختلالات کروموزومی، مانند سندروم داون و سندروم ادوارد بررسی می‌شود.

اطلاعات بیشتر

 

غربالگری سه ماه دوم بارداری

در این دوره سلامت جنین از جهت بیماری سندروم داون و تریزومی 18 بررسی می‌شود. این تست به صورت آزمایش خون انجام می‌شود و فاکتورهای مختلفی مانند آلفافتوپروتئین، استرادیول آزاد، hCG، و Ingibin A در خون مادر اندازه گیری می‌شود.

اطلاعات بیشتر

 

غربالگری سه ماه سوم بارداری

سه ماه سوم بارداری، یکی از سخت‌ترین و حساس‌ترین مراحل بارداری است. در این زمان، مادران، باید مراقبت‌های بیشتری از خود و جنین داشته باشند و در زمان مناسب، آزمایش‌ها و غربالگری‌های مربوط را انجام دهند تا خطری سلامتی مادر و جنین را تهدید نکند.
اطلاعات بیشتر

 

آزمایش ناباروری زنان

این آزمایش با نمونه برداری خونی انجام می‌شود و در آن میزان هورمون‌های زنانه مانند FSH، LHT، استرادیول، AMH و Inhibin B اندازه‌گیری می‌شود.

اطلاعات بیشتر

 

آزمایشات پس از زایمان

در این دسته از آزمایش‌ها می‌توانید برای آزمایش Rh منفی، پاپ اسمیر وتحمل گلوکز درخواست دهید.

اطلاعات بیشتر

آزمایش های هورمونی زنان

آزمایش هورمون‌های زنانه، هورمون‌های مختلفی مانند 17oH Progesterone، تستسترون، DHEAs، LH، FSH و پرولاکتین را اندازه گیری کند. این هورمون‌ها، تاثیرات زیادی بر کارکردهای مختلف بدن از جمله فعالیت‌ جنسی دارند.

اطلاعات بیشتر

آزمایش پاپ اسمیر

آزمایش پاپ اسمیر (Pap Smear Test)، یکی از غربالگری‌های مهم برای بررسی دهانه رحم است تا احتمال بروز سرطان پیش از وقوع شناسایی شود. این آزمایش برای همه زنانی که دو سال از فعالیت جنسی آنها گذشته است، ضروری است.

اطلاعات بیشتر

آزمایش hpv

این آزمایش وجود ویروس شایعی به نام تبخال تناسلی و یا پاپیلومای انسانی را در نواحی آلت تناسلی و مقعد بررسی می‌کند و به طور معمول در افراد دارای فعالیت جنسی ضروری است.

اطلاعات بیشتر

 

آزمایش HIV

آزمایش ایدز، حضور و یا عدم حضور ویروسی به نام HIV را در بدن افراد بررسی می‌کند. این آزمایش، با نمونه‌گیری خون انجام می‌شود و با تست‌های الایزا و وسترن بلات، مورد بررسی قرار می‌گیرد.اطلاعات بیشتر

 

آزمایش هپاتیت B

این آزمایش، نوعی آزمایش خونی است که وضعیت عفوت کبدی را بررسی می‌کند. عدم تشخیص سریع این بیماری، ممکن است منجر به سیروز و یا سرطان کبدی شود.

اطلاعات بیشتر

 

آزمایش هپاتیت C

آزمایش هپاتیت C هم نوعی آزمایش خونی است که وضعیت عفونت کبدی را مشخص می‌کند. این بیماری زردی، خستگی، تب، دل درد و … ایجاد می‌کند. این آزمایش وجود آنتی‌بادی‌های ضد HCV را بررسی می‌کند.

اطلاعات بیشتر

 

آزمایش یائسگی

نتایج آزمایش یائسگی، به پزشک شما کمک می‌کند زمان ورود به دروه یائسگی را تخمین بزند. به این ترتیب احتمال کنترل بیشتری برای مقابله با مشکلات این دوران وجود دارد. همچنین آزمایش یائسگی، می‌تواند برخی از اختلالات هیپوفیز را تشخیص دهد.

اطلاعات بیشتر

آزمایش آکنه 

آزمایش آکنه به طور معمول میزان مشخصی از هورمون‌های مختلف و سطح آنها را در بدن بررسی می‌کند تا دلایل آکنه‌های ایجاد شده را بررسی کند. از مهم‌ترین هورمون‌هایی که در این آزمایش بررسی می‌شود، میزان سطح هورمون‌های زنانه و تستسترون است.   

اطلاعات بیشتر

 

آزمایش کبد چرب

آزمایش کبد چرب، میزان آنتی‌بادی‌های کبدی و سایر فاکتورها را بررسی می‌کند. این بیماری می‌تواند تاثیرات منفی مخربی بر کبد و در نتیجه سایر ارگان‌های بدن داشته باشد.

اطلاعات بیشتر

 

آزمایش خستگی مزمن بدن

افرادی که در طول روز احساس خستگی می‌کنند و برای مدت زیادی دچار این حالت هستند، با این آزمایش می‌توانند دلیل آن را بیابند

اطلاعات بیشتر

آزمایشات ضروری زنان

غربالگری‌های مربوط به زنان را می‌توان در دو دسته سلامت عمومی بدن و سلامت جنسی طبقه بندی کرد. آزمایش‌های دسته اول مشابه با آزمایش‌های مردان است و آزمایش‌های سطح انرژی و سوخت و ساز بدن، اندازه‌گیری ویتامینها، املاح، آهن و هورمون‌های ضروری بدن را شامل می‌شود.

چکاپ جنسی در زنان، آزمایش‌های مربوط به اندام‌های زنانه، هورمون‌های جنسی، معاینه پستان و ماموگرافی به ویژه پس از سن 40 سالگی و بررسی عفونتهای مقاربتی (SDI) مانند کلامیدیا، سیفیلیس، تبخال تناسلی و HIV است که در زنانی انجام می گیرد که فعالیت جنسی دارند.

آزمایشهای زنان در موارد بسیاری با نمونه گپری خون و ادرار انجام می‌شود و در مواردی مانند بررسی عفونت‌های انتقالی از راه جنسی، نمونه‌گیری موضعی با کمک سواب‌ها و دستگاه‌های مخصوص ضروری می‌شود.

همچنین دوره بارداری، یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی هر زنی است و آزمایش‌های مختلفی مانند آزمایش‌های پیش از بارداری تا ماه آخر بارداری را شامل می‌شود. این آزمایش‌ها نقش مهمی در تعیین سلامت مادر و جنین دارند و بسیاری از آنها کمک می‌کند تا جنین فرایند تکاملی و رشد خود را به صورت سالم و طبیعی طی کند و در صورت بروز مشکل و خطرات احتمالی، پزشک مخصوص زنان، مراقبت‌ها و داروهای ویژه را تجویز می‌کند. به طور معمول این آزمایش‌ها، از آزمایش خون ساده تا آزمایش تیروئید، آزمایش آنتی بادی، RH، هورمون گنادوتروپین (FreeBhcG) و موارد مختلفی را شامل می‌شود.

همچنین در دوران بارداری، انجام سونوگرافی NT برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی مانند سندورم داون، سونوگرافی تشخیصی برای رشد صحیح اندام‌های داخلی و مغز جنین ضروری است.

آزمایش چکاپ خانم ها در محل با آزمایش آنلاین

برای انجام هر کدام از آزمایش های بانوان، می‌توانید به صورت تلفنی و یا از طریق وب سایت و اپلیکیشن درخواست دهید تا متخصصین مجرب به محل اعزام شوند و نمونه‌گیری را انجام دهند. به خاطر داشته باشید که نمونه‌گیری‌ها به صورت کاملا محرمانه انجام می‌شود، تست‌ها در آزمایشگاه‌های معتبر بررسی می‌شود و جواب آزمایش نیز برای شما ارسال می‌شود.

یکی از مهم ترین آزمایش هایی که زنان پس از زایمان باید انجام دهند، بررسی ویتامین‌ها و سطح آهن بدن است. همچنین در مواردی به تشخیص پزشک، آزمایش‌های تیروئید نیز ضروری می‌شود.

اندازه گیری چربی (کلسترول) خون، تعداد سلول‌های خونی (گلبول‌های قرمز و گلبول‌های سفید که نقش ایمنی بدن را به عهده دارند)، اندازه‌گیری قند و فشار خون، تشخیص اختلالات کبدی به ویژه هپاتیت سی و کبد چرب، تیروئید، بررسی املاح و الکترولیت‌ها و آزمایش‌های هورمونی زنان، بخشی از آزمایش های ضروری زنان است.

بسته به اینکه چه آزمایش و چکاپی را انجام داده باشید، جواب آزمایش‌ها بین 1 تا 7 روز پس از نمونه گیری آماده شده و برای فرد ارسال می شود.

تمام هزینه های آزمایش ها، در بخش چکاپ های بانوان، به طور کامل مشخص شده است و شما می‌توانید قبل از ثبت درخواست، آنها را مشاهده کنید. هزینه ها هم بر حسب تعرفه‌هایی است که آزمایش آنلاین با آزمایشگاه‌های معتبری قرارداد همکاری بسته است.  

بله، افراد می‌توانند پس از دریافت جواب آزمایش، از مشاوره پزشکانی که با آزمایشگاه آنلاین همکاری می‌کنند، مشاوره بگیرند.