طب کار

شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، درخواست بررسی طب کار سازمان و یا شرکت خود را ثبت کنید تا متخصصین ما در زمان مقرر در محل حاضر شوند و خدمات مربوطه را انجام دهند.

چرا طب کار؟

طب کار که در انگلیسی Occupational Medicine نامیده می‌شود، شاخه نسبتا جدیدی از علم پزشکی است که تلاش می‌کند وضعیت سلامت افرادی که در هر مجموعه دولتی و خصوصی فعالیت می‌کند را مورد ارزیابی قرار دهد و در نتیجه، راهکارهای مناسب با هر فرد و سازمان را ارائه دهد. اقداماتی که در این زمینه انجام می‌شود، خدمات بالینی و برنامه‌های پیشگیرانه‌ای است که با توجه به هر محیط کاری انجام می‌شود تا سلامت افراد شاغل، بهتر حفظ شود.

همانطور که می‌دانیم و بسیاری از ما هم تجربه کرده ایم، بیشترین ساعات مفید انسان‌ها در محیط کار طی می‌شود و داشتن و همچنین حفظ سلامت جسمی، روحی و روانی، می‌تواند تاثیرات بسیار مهمی روی افراد شاغل داشته باشد. به همین علت است که افرادی که در زمینه طب کار فعالیت می‌کنند، شناخت دقیقی از محیط کاری مختلف، فرایندهای اداری، عوامل زیان‌آور محیط‌های شغلی و خطرات دارند و می‌توانند متناسب با آن، هر محیط کاری را ارزیابی کنند. معاینات دوره‌ای و غربالگری‌ها را انجام دهند و آسیب‌های ناشی از کار را به موقع شناسایی کنند.

اگر به دنبال بازدهی کامل در فضای کاری و سازمانی خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم همین امروز این مساله را با کمک متخصصین طب کار ما پیگیری کنید تا بهترین نتایجی که انتظار دارید، حاصل شود.

پاسخ به سوالات شما

این افراد باید شاغلین و متقاضیان کار را از جهت وضعیت سلامتی، معاینه کنند، پزشکان، پرستاران، کارشناسان و مدیران سرپرست واحدهای کاری را آموزش دهند، شرایط بازگشت به کار افراد شاغل را مشخص کنند و ارتباط بیماری با شغل بیمار را تعیین کنند. البته این از مهم‌ترین وظایفی است که افراد متخصص طب کار انجام می‌دهند.

عوامل زیان‌آور، در هر جایی یافت می‌شود و می‌تواند منجر به ایجاد بیماری شود. جالب است بدانید طبق بررسی‌های صورت گرفته، بیماری‌های ناشی از مشاغل، 6 برابر بیشتر از حوادث شغلی است و بسیاری از این موارد هنوز ناشناخته‌اند. اما معمولا، رعایت نحوه صحیح نشستن در پشت میز، مصرف غذاهای سالم، ورزش و یادگیری اخلاق حرفه‌ای می‌تواند از بسیاری از مشکلات جسمی و روحی افراد شاغل جلوگیری کند.

بله، شما به عنوان کارفرما و یا به عنوان فرد شاغلی که قرار است در مجموعه‌ای فعالیت کنید، می‌توانید این معاینات را انجام دهید و البته در برخی سازمان‌ها انجام این معاینات سلامتی ضروری است. این معاینات به منظور بررسی میزان توانمندی جسمانی، روانی و اجتماعی افراد شاغل انجام می‌شود.

هر کارگری که برای مدت بیش از 3 تا 5 روز دور از محیط شغلی بوده، باید معاینات بازگشت به کار را انجام دهد.