آزمایش آنلاین

آزمایش تیروئید

آزمایش تیروئید، یکی از راه های دقیق جهت بررسی میزان کم کاری یا پرکاری تیروئید است. آزمایش تیروئید می تواند میزان کارکرد غدۀ تیروئید شما را ارزیابی می کند. معمولاً عامۀ مردم میزان چاقی یا لاغزی رو خود را منوط به کارکرد غدۀ تیروئید خود می دانند. به عنوان مثال اگر تیروئید شما کم کار باشد، چاق تر و در صورتی که تیروئید شما پرکار باشد، لاغرتر خواهید بود. تیروئید غده ای مهم در بدن است که میزان سوخت و ساز بدن را کنترل می  کند. 

اختلالات تیروئیدی می تواند سرعت  سوخت و ساز بدن را کند و یا سریع کند . هورمون هایی که از غده تیروئید ترشح می شوند از ید موجود در غذاهاست یعنی با توجه به مقدار یدی که از مواد غذایی دریافت می کنیم غده تیروئید هورمون ترشح می کند وقتی سطح هورمون ها خیلی بالا یا خیلی پایین برود نشانه های این اختلالات تیروئیدی و عوارض جانبی که به دنبال دارد را به شکل های مختلف خواهیم دید. حال در ادامه با راه های تشخیص تیروئید و درمان انواع بیماری های  تیروئیدی بیشتر آشنا خواهید شد.

شما می توانید به راحتی با انتخاب یکی از 3 پکیج آزمایش تیروئید زیر، کارکرد غدۀ تیروئید خود را بسنجید.

آزمایش تیروئید؛ کم کاری یا پرکاری غده تیروئید

هر فردی در طول عمر خود ممکن است با مشکلات کاهش ناگهانی وزن ، افزایش اشتها ، افزایش ضربان قلب ، لرزش دست ها و انگشتان ، کج خلقی و بد اخلاقی ، اشکال در خواب و خستگی و ضعف در ماهیچه ها و... مواجه شود لذا این مشکلات نگران کننده است و تنها راه ساده جهت بررسی وضعیت داخلی بدن انجام آزمایش می باشد. غده تیروئید گاهی اوقات ممکن است بیش از حد فعالیت کند و هورمون های تیروئیدی زیادی ترشح کند و گاهی اوقات بر عکس عمل کرده و در تولید هورمون کوتاهی می کند در هر صورت در  اثر عملکرد نامناسب غده تیروئید با مشکلات این چنینی رو به رو می شویم  که تنها راه شناسایی آن آزمایش است.

هر فرد باید سالی یک بار آزمایش تیروئید بدهد افرادی که نشانه هایی از مشکلات تیروئید دارند و یا بیشتر در معرض خطر هستند باید در  فاصله های زمانی کم تر آزمایش تیروئید بدهند.. دقت کنید مشکلات تیروئید علاوه بر نشانه های ذکر شده ممکن است بیماری های مختلف را ایجاد کند اگر این اختلالات تیروئید  درمان نشود خطر ایجاد سکته مغری و بیماری های قلبی و شکننده شدن استخوان ها را چند برابر افزایش می دهد . پس بیایید تا دیر نشده به سلامتی خود و خانواده خود بیشتر اهمیت دهیم با انجام آزمایشات تیروئید از وضعیت داخلی بدن خود مطلع شویم و از شر عوارض ناشی از مشکلات تیروئیدی تا حد امکان آسوده شویم.

دانلود کتاب اثرات چکاپ دوره ای بر زیبایی و جوانی

1اثرات سلامت کبد و تاثیر آن روی پوست و چشم
اگر پوستی لک دار ، جوش دار یا زردرنگی دارید کبدتان را چک کنیدیکی از علایم سرطان کبد که گاهی اوقات دیده می شود، زردی چشم ها و پوست است
2تیروئید؛ غدۀ تناسب اندام
اگر بدون دلیل خاصی لاغر یا چاق هستید و یا حتی احساس گر گرفتگی و خستگی دارید غده تیروئیدتان را چک کنید
3اثر وضعیت هورمون های زنانه بر ریزش مو
تغیر هورمون های جنسی زنانه علت شایع ریزش مو در دختران جوان میباشد میزان کارکرد غذۀ تیروئید تاثیر عمده ای بر تناسب اندام دارند.
4اثر کمبود ویتامین D بر پوسیدگی دندان
ویتامین D سلامت دندان ها نقش به سزایی دارد هم چنین اگر سردرد و سر گیجه دارید یا درد و ضعف ماهیچه ها و عفونت های مکرر امان شمارا بریده است ، عرق بیش از حد میکنید ویتامین دی بدنتان را کنترل کنید
بقیه درباره " آزمایش آنلاین " چه می گویند